Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kayıp Cennet İnsanları

Kayıp Cennet İnsanları

7,25

(6 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 42 Dk Dram Dram


Göztepe

20 Aralık 2018 23:27

Finansman sorunlarına rağmen fena değil diyebileceğim filmin belkemiği başrolde rahmetli Erdinç Olgaçlı'nın yer aldığı. Erdinç Olgaçlı'nın Ahmet Baba olarak sokakta yaşayanların manevi babası konumunda yer alan bir Ümit Cin Güven filmi. Sokaktaki acımasız hayat,itilmişlik,toplumdan dışlanma gibi olayların yer aldığı.Özellikle büyük şehirlerde sokakta kalmanın sokakta yaşamanın zorluğunu yansıtabilmiş bir film. Özellikle Yaşar Mirzalı ve Okan Selvi'de filmin enleri arasındaydı.

Cevap Yaz

mansuryıldırım

12 Nisan 2015 05:25

İstanbul un arka sokaklarını başarılı bir şekilde yansıtmış ama maddi imkansızlıklarla çekildiği zaten filimde hissediliyor ama yinede filmin orta düzey bir kaliteyi tutturduğunu söyleyeyim yönetmen ümit cin güven in sinema sevgisi hissediliyor bu tarz bağımsız filmleri sevenler ve istanbulun arka sokaklarında geçen hikayeleri sevenler bir göz atabilir.

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

22 Aralık 2011 20:14

Bu filmin konsepti tematik olarak Beyoğlu'nun arka tarafında yaşama zorunluluğu olan Sokak İnsanlarının yaşantısını dem vurmakla birlikte.. Eski bir edebiyat hocası olan Ahmet Bey'in kızını film artisti yapacağız diyerekten kandırıp, porno film'de oynatılmış, onun intihar etmesi üzerine Ahmet Beyde kendini öğretmenlik dışı bir ortam için de, Ahmet baba olarak sayılan bir öğretici vasfın'ı endekslenmekte. Birde 18 yaşında oyuncu olma sevdasında olan bir gencin hayali de betimlenmektedir. Bence konsept olarak iyi de düşünülmüş fakat amacına ulaşmamış gibi de..

Cevap Yaz

severussnape

29 Mart 2007 15:22

Sırf Okan Selvi\'nin oyunculuğunu görmek için bile izlenir.

Cevap Yaz

oncuerkan

15 Kasım 2006 19:14

vasat bir film ama seyredilmeyecek kadarda kötü değil.. ama yinede 3 puandan fazlasını hak etmiyor..

Cevap Yaz

borayz

24 Ekim 2006 22:33

Çok vasat bir film, ortaokul müsameresi izler gibi izliyorsunuz.Yönetmen (aynı zamanda senarist) böylesine kötü ve acemi oyunculara (Erdinç Olgaçlı hariç) filmi emanet etiğine göre çoktan projesini gözden çıkarmış demektir.Neyse ki sanat filmi çekeceğim diye birtakım anlaşılmaz atraksiyonlara girişmemiş.Belki de filmin tek artısı bu.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica