Bana Şans Dile

7,78

( 27 kişi yorum yaptı )

Bana Şans Dile

(Bana Şans Dile)

Sinema Filmi

2001

İçe kapanık, iletişimsiz, sakar lise öğrencisi Bahadır bir sabah uyandığında dünyayı değiştirmeye karar verir. O sabah okula giderken beline taktığı tabancayla sınıf arkadaşlarını rehin alarak korkulu anlar yaşatacak olan Bahadır, onlardan hayatları boyunca kendilerini en çok yaralayan anılarını anlatmalarını ister. Öğrencilerin anlattıkları hikayelerden yola çıkan “Bana ŞANS Dile”, aile içi şiddet, sevgisizlik, iletişimsizlik ve saptıkları yanlış yolları anlatan Aksiyon-Gerilim türünde bir film. Film boyunca annesi tarafından çocukluğunda dolaba kilitlenen ve karanlıktan korkan Çağlar, ünlü bir televizyoncu olmaya çalışan ve maddi durumu pek iç açıcı olmayan Ayşegül, şair olmaya çalışan romantik Behiç, satanist gruplara katılan Serkan, otoriter bir babanın baskısından bunalmış Türker ve hiç anne sevgisi görmemiş Bahadır’ın öykülerini izleriz. Çılgın bir medya muhabirinin de kışkırtmasıyla çığırından çıkan olaylar, soğukkanlı davranmaya çalışan komiser ve öğretmenleri fazlasıyla zorlayacak, sınıf ve bahçedeki olaylar hiç beklenmedik şekilde gelişecektir.

Künye

Yönetmen Çağan Irmak
Senaryo
Yapımcı İrfan Tözüm
Müzik Aria
Görüntü Yönetmeni Cenap Cevahir
Vizyona Giriş Tarihi 05 Ekim 2007
Süre 88 dk
Tür Aksiyon, Gerilim, Psikolojik
Özellikler 35 mm, Renkli
Ülke Türkiye
Etiketler 18+, Basit, Berbat, Bol Küfür, Çağan Irmak, Daha Fazlası
Internet Sitesi http://www.banasansdilefilmi.com

Ekip

Yapımcı Muhteşem Tözüm (Yürütücü Yapımcı)
Kurgu Erhan Öz (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Remzi Evren (Sanat Yönetmeni)
Yapım Ekibi Önder Akpınar (Yapım Sorumlusu)
Yönetmen Ekibi Mesude Erarslan (Yönetmen Yardımcısı)
Irmak Çığ (Yönetmen Yardımcısı)
Ceyda Demir (Yönetmen Yardımcısı)
Kamera Ekibi Halil Çekiç (Kamera Asistanı)
Cüneyt Denizer (Kamera Asistanı)
Barış Işık (Kamera Asistanı)
Halil İbrahim Çekiç (Kamera Asistanı)
Post-Prodüksiyon Tamer Eşkazan (Negatif Kurgu)
Uğur Orbay (Film Baskı)
Kadir Burç (Film Baskı)
İlker Şen (Film Baskı)
Sanat Ekibi Uğur Yenal Savaş (Sanat Yönetmeni yrd.)
Ses Ekibi Usal Onan Karagözoğlu (Final Miks)
Soner Koç (Final Miks)

Firmalar

Muhteşem Film (Yapım)
Hasılat 332.633,5 TL
Toplam İzleyici 52.558
Vizyonda Kaldığı Hafta 10 Hafta

Son Yorumlar (27)

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 26 Nisan 2015 12:23:50

6

Sevgisizlik ve iletişimsizlik gibi çok önemli bir konuyu iyi bir hikayeyle anlatıyor malesef çağan ırmak bu ilk uzun metraj işinde iyi bir iş çıkaramamış çünkü öncesinde tv dizisi ve tv filmi çektiği için filiminde bu iki etki var filim tv dizisi tar zında çekilmiş en fazla tv filmi diyebilirim teknik olarak sorunlu bir film yer yer abartıya kaçıyor ama tüm bunlara rağmen sinema duygusu olan başroldeki bahadır karakterine sizi bağlayan etkiliyici bir film bu filimde rıza kocaoğlu başrolde iyi iş çıkarmış bir kaç kez demiştim yine söylüyorum sinema teknik değil duygu işidir tabi keşke teknik olarakta iyi olsada o zaman bir başyapıt olabilirdi zaten çağan ırmakta filminden memnun değilmiş filmin istediği gibi olmadığını söylüyor ama ne olursa olsun izlenmeye değer orta düzey bir başarıyı yakalamış iyi bir film olmayı teknik yönden yani sinema filmi tarzında çekilmediğinden ve üzerinde uğraşılmamasından aceleyle çekilmiş havasından dolayı kaçırmış bir film şu an ünlü olan bir çok oyuncunun gençlik hallerini görmek için bile izlenebilir.

macka61 avatar macka61 11 Eylül 2010 02:44:09

10

çok doğru söylüyorsun kardeş yorumuna katılmamak elde değil rıza kocaoğluda iyi rol yapmış bu arada çağan ırmakada helal olsun adamın her filmi izlettiriyor eseri

raskolnikov19@hotmai 27 Ocak 2010 20:41:01

2

sinema filmi bir bütündür.konunun çok iyi olması yönetmene gevşek davranma hakkını vermez.sinemanın ne kadar titiz bir sanat olduğunu ve diğer sanatları birleştirmek anlamını taşıdığını öle tahmin ediyorum ki tartışmaya gerek yok.bu film çağan ırmağ ın emekleme dönemi filmidir..kimseden ilk filminde büyük başarı beklemek zaten doğru değildir. ancak filmdeki teknik problemler ve hikayenin işlenişindeki çocuksu tarz gözden kaçırılmamalı..girilen gereksiz ayrıntılardan bahsetmeye gerek yok bile zaten.sinema eleştirisi yaparken empati yapmayı ve filmin yönetemeni hakkındaki düşüncelerimizi bir kenara bırakırsak filmi sanatsal yönüyle inceleyip daha gerçeksi bilgilere ulaşabiliriz. 

müsteşar avatar müsteşar 18 Nisan 2009 16:17:04

8

filme sadece teknik olarak bakıp kötü demek,  değinilmek istenen konuya haksızlık olur.  çağan ırmağın ilk filmi gayet başarılı ve ilk filminden kendini göstermiş. Rıza Kocaoğlu ise Bahadır karakterini çok iyi canladırdı. izlenmesi gereken bir film.. .

raskolnikov19@hotmai 18 Mart 2009 02:28:03

2

konu çok iyi.ama teknik olarak problemler var.sahnelerde boşluklar var.oyunculuk ve seslendirme hiç iyi değil.sahnelerin kendisi de problemli.polisin geçmişine bile gitmeyi düşünmüş senarsit, ancak bu çok saçma olmuş.o dönem için ki çok eskide değil maalesef iyi olmalıydı.çekildiği zamana göre düşünmek gerekiyor bu filmi.ve iyi olması gerekirdi.çağan ırmak sahiplenmiyormuş diye duydum.üzücü bir şey çağan ırmak adına.neden emekleme dönemini inkar ediyorki.yinede söylemeliyim ki konusu çok iyi .

Firdevs06 avatar Firdevs06 26 Ekim 2008 20:38:10

10

Genclerimiz ile aramizdaki iletisim yoksunluguna isik tutan guzel bir yapim.  Gencecik insanlarimizdan guzel bir performans. Tebrikler 

Yandex.Metrica