Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Tatar Ramazan Sürgünde

Tatar Ramazan Sürgünde

9,11

(84 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 35 Dk Dram Epik Tarihi Dram, Epik, Tarihi

Yönetmen: Melih Gülgen Melih Gülgen

Ülke: türkiye

Oyuncular: Enver Dönmez, Turgut Bağır, Kazım Kartal, Yıldırım Gencer, Hayati Hamzaoğlu, Esin Moralıoğlu, Kadir İnanır, Yaşar Kutbay, Yusuf Çağatay, Kudret Karadağ Devamını Gör...

Konusu : ‘Tatar Ramazan’ın devamı olan filmde, olaylar Ramazan’ın Adana kapalı cezaevine gelmesiyle başlıyor... Yıllardır hapiste ağalık düzeni kuran Abdurrahman Çavuş ve sağ kolu Akseli Bey, mahkûmları baskı altına almışlardır. Tatar Ramazan’dan önce ünü hapishaneye ulaşınca ikisi soygun çarkının duracağını düşünerek endişelenirler. Bu endişelerinde haklıdırlar. Ezilen mahkûmlar ise Ramazan’ı kendileri için bir kurtarıcı olarak görürler.Mtekke

19 Kasım 2016 10:15

Garibanların tercümanı gibidir Tatar Ramazan kaliteli, tekrar izlenildiğinde dahi insanı sıkmayacak bir filmdir

Cevap Yaz

fahri.07

14 Şubat 2014 11:50

en az ilk filmi kadar güzel.filmde beni en çok yaralayan tatar ramazanın sevgilisinin ölmesi oldu...

Cevap Yaz

kral_affetmez

7 Kasım 2013 16:07

aslında arkadaşlar aşağıda söylenilebilecek herşeyi söylemişler ama şunu da eklemek gerek , kadir inanır efsanesi denen şey olmazdı eğer bu film olmasaydı. kadir inanırı kadir inanır yapan türk sinemasının başyapitlarından birisi ... repliği unutulmaz... ben hasmıma iki kere bıçak sallamam kirmastılı. öyle bir bıçak yap ki bana sallayınca hasmıma dönmeyen cinsinden olsun... ilk film bunun yanında sönük kalıyor. serinin en iyisi tartışmasız ikincisi bence yani bu film.

Cevap Yaz

jeremiekhan

18 Ağustos 2013 21:30

en az ilk filmi kadar güzeldir

Cevap Yaz

sinemadelisi

22 Temmuz 2013 04:49

-Ekmeği bölüşmektir hüner. -Kanun vardır kırbaç gibi,kanun vardır sütlaç gibi. -Ben hasmımı hiçbir zaman küçümsemem. -Ben hasmıma iki kez bıçak sallamam. -Benim adım Tatar Ramazan,ben bu oyunu bozarım. -Ben vurdum ben vurdum, biz vurduk -Burda vurulması gereken biri vardı onu da ben vurdum. gibi unutulmaz replikleri olan çok anlamlı efsane bir filmdir.Filmin son 7 dakikası gerçekten tüylerinizi diken diken eder. Serinin ikinci filmidir keşke 3. 4. sü çekilseymiş dersiniz izleyince. Kadir İnanır o kadar güzel oynamıştır ki bu rolü ondan başkası oynayamazdı. İlk filminden daha etkileyici olan bu filmde Hayati Hamzaoğlu ve Yıldırım Gencer de süper oynamışlardır.

Cevap Yaz

tataramazan_66

21 Ocak 2013 23:39

bu filmden daha iyi bi film daha izlemedim muhteşem bi BAŞYAPIT

Cevap Yaz

rhegno

2 Ekim 2012 15:11

''Gel dedin geldim abdurrahman cavuş'' der ve izleyenlerin tüyleri diken diken olur:)

Cevap Yaz

serkancirak

10 Eylül 2012 18:37

efsane bir film

Cevap Yaz

liondaddy

10 Ocak 2011 14:12

Serinin devam filmi olarak müthiş bir yapım. Müziklerini hiç para almadan Ahmet Kaya yapmıştı...

Cevap Yaz

ulaş34

7 Mayıs 2010 05:45

Tatar ramazan serisi'nin 2'ci filmi.Tatar ramazan bu sefer başka bir hapisaneye sürgün gider.Gittiği yer adana'da kapalı bir ceza evidir.Daha önce yaptığı  olaylar namı olsun bu hapisanede'de duyulur.Burda'da yine garip mahkumlar olsun ezilen insanlar vardır.Bu sefer tatar ramazan'nın  karşısında abdurrahman çavuş ve akseli ali vardır.Onlar bu hapisanede iştedikleri gibi rahat bir şekilde davranırlar iştediği gibi yer içer kumar oynatıp fakirlerin,ezilen insanların paralarını alırlar.Kimse'de bu duruma ses çıkartamaz.Bir de tabi kirmastılı dayı vardır oda diğer koğusun lideridir.Ama tabi kirmastılı dayı diğerleri gibi pekte acımasız bir insan değildir.Diğerlerinden daha duygusal bir insandır.Oda daha sonra tatar ramazan'na yardım etcektir.Diğer mahkumlar tatar ramazan'dan yardım işterler kendilerine arka çıkmalarını diğer koğusun ağaları olan abdurrahman çavuş ve akseli ali'ye karşı bir tutum sergilemelerini işterler.Tatar ramazan'da bu durumu düşünüp ona göre davranmaya başlar.Tabi bir tarafdan'da hapisane'nin gardiyanları ile'de psikolojik bir mücadeleye'de girel.Usta oyuncuların yer aldığı 2'ci filmde'de yine dram-duygusal bir etken olcakdır.Film'min müzikleride çok güzel hazırlanmış.Aslında bu 2 serilik filmin  3'cüsüde çekilsedi daha iyi olurdu,en azından 3'lü bir seri olurdu.Ama yinede bu 2 serilik filmde her zaman izlencek kadar güzel yapımlardır.Kendi özel film arşivimde'de yer alır bu 2 serilik filmler.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica