Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Vefasız

Vefasız

8,32

(19 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Nisan 1972 1 Saat 28 Dk Dram Dram

Yönetmen: Orhan Aksoy Orhan Aksoy

Ülke: türkiye

Oyuncular: Atilla Ergün, Şükriye Atav, Ali Şen, Altan Karındaş, Ülkü Özen, Tarık Akan, Hülya Koçyiğit, Süha Doğan, Şaziye Moral, Cevat Kurtuluş Devamını Gör...

Konusu : Filmde, kadının kendisini en yakın arkadaşıyla aldatan nişanlısından ve arkadaşından intikam alması anlatılır. Birbirlerini çok seven Halil ile Zeynep evlilik hayalleri kurmaktadır. Ancak evlenmek için Halil’in çalıştığı işyerinin sahibi olan Rıfat Bey'le konuşması gerekmektedir. Halil’in annesi ise bu evliliğe karşıdır. Oğlunu zengin bir kadınla evlendirmek ister.Halil ise defalarca annesine zengin bir kadınla evlenmek istemedeğini söyler.Zeynep'in en yakın arkadaşı Aynur ise sürekli zengin ama aşırı derecede bağnaz olan babasından sürekli baskı görür.Bir sabah babası Rıfat'ı yatakta ölü bulan Aynur babasından kalan bütün mirasın sahibi olur.Artık çok zengin olan Aynur Halil'i elde etmek ister.Bir gece Halil'in sarhoş olmasını fırsat bilip onunla beraber olur. Daha sonra Halil, Aynur’le evlenmek zorunda kalır. Bunun üzerine Zeynep, kendisini aldatan Halil ve Aynur’den intikam almaya çalışacaktır.Ali_Alamuti

29 Ağustos 2019 15:44

Bilindik bir senaryo. PINAS ve fotograf çevirmeden dolayı biraz yüksek puan verdim.

Cevap Yaz

mavi_superisi

7 Nisan 2019 18:08

Hülya Koçyiğit'in kurduğu PİNAS ( Para İçin Namusunu Arkadaşını Satanlar) isimli şirket beni oldukça güldürmüştür. Keşke Tarık Akan'ı affetmeseydi.

Cevap Yaz

YesilcamFanatizm

6 Mart 2019 13:56

Rahmetli Ülkü Özen Filmi oynamamış âdeta yaşamış Filmi Ülkü Özen ayakta tutuyor bana göre

Cevap Yaz

burcusara

20 Ocak 2019 05:25

Kendimi aciklayacagim dedi gerci Tarik Akan filmde ama keske görseydik o aciklamayi. Bu filmin sonu kötü bitseydi gercekten cok üzülecektim cünkü resmen ikiside tecavüze ugradilar ayri ayri. Bir kisi eger kendinde olmayacak kadar sarhossa ve siz onunla beraber olursaniz, bu benim bilgilerime göre tecavüzdür ve Aynur bunu Halile yapti. Burda Halilin parayi secmesi vefasizlik diye bir yorum yapilmis ama bence asil kizin namusunu kirlettigini düsündügü icin evlendi.

Cevap Yaz

performer

15 Ekim 2018 22:17

Safa Önal'ın yazdığı güzel ve gerçekçi diyaloglar çok başarılı.

Cevap Yaz

erhaab

8 Eylül 2017 06:43

1558 kez çekilen senaryonun versiyonlarından biri olan ve duygusallığı abarttıkça abartmış filmdir. Paraya değişilen insanın bir şekilde zengin olup intikam alması olayı malesef sinemamızda bıkmadan usanmadan işlenmiştir. Tanıdık senaryo insanı direkt soğutuyor haliyle. O değil de Tarık Akan'ın toy dönemlerinde oyunculuğunun son derece zayıf olduğunu görüyoruz bu filmde. Rahmetli o kadar donuk ve kötü oynamış ki Göksel Arsoy ile Murat Soydan gibi oyunculuk yeteneği zayıf aktörlerle yarışır vaziyette. Zaten hiçbir zaman Cüneyt Arkın/Kadir İnanır seviyesinde olamadı.

Cevap Yaz

sinemaadamı

14 Kasım 2015 13:24

sadri alışık ve sevda ferdağın oynadığı muhabbet kuşunun kopyası film fark burda kadın kadını vurup hapse düşüyor. türkanın sürtük filmini arzu film 2 kez çekti birinde gene hülya oynadı sonra hürrem erman gencebaya aynı konuyu sev dedi gözlerim filminyle çekti ordada 2 kızkardeş aynı adama aşık oldu. tıpkı arzu filmin çektiği başrollerinde tarık akan ekrem bora ve filiz akının oynadığı emine filmi gibi. kısacası arzu film önce 55 yapımı yabancı bir filmin kopyası olan başrollerini cüneyt arkın , ekrem bora ve türkan şorayın paylaştığı sürtüğü çekti sonra 1970 te gene aynı adla filmi gene ekrem ,göksel ve hülyaya tekrar ettirdi yetmedi bu kez konuyu biraz farklılaştırdı emine yaptı filiz akın gene ekrem bora ve tarık akan la çektiler. yani ekrem bir rolü 3 kez oynadı. sonrada hürrem erman orhanın filmi olarak selma güneri ve perihan savaşı oynatarak senaryosu aynı ama biraz değiştirilerek yaptı bu filmde gene öyle önce sadri baba çekti gene hürrem erman bayanları ön plana koyup çekti sonra kadir inanır bu filmi taksi şoförü olarak çekti. hatta emrahta bu filmi sevdim adıyla 1989 da gene çekti olay o.

Cevap Yaz

silvester

31 Ekim 2015 18:35

Keşke o yılların İstanbulunun güzelliklerini yansıtan daha çok filmler yapılsaydı.Benimde severek izlediğim filmlerden biridir.Birde,Hülyanın şirketinin adı PİNAS,ne anlama geliyordu acaba.Hep merak ederim.............Silvester.

Cevap Yaz

yukselavci

26 Aralık 2016 15:48

PİNAS ın açılımı Para İçin Namusunu Ahlakını veya Aşkını Satanlar kelimelerinin ilk harfleri.

benimsinema

11 Aralık 2013 23:22

tamam arkadaslara bende katiliyorum, filmin konusu klasik ama bu filmin yinede ayri bir büyüsü oldugunu düsünüyorum... filmde kullanilan müzikler, meliha senin sesini duymak güzel... hülya kociygite siyah saclar cok iyi yakismis... randevu evinde müsterilerle cekilen fotograflari güzel cikmis, cünkü müsterilerin ya sirti dönük yada gölgesi belliydi... beni en cok vuran son sahne tarik akanin boy boy ve intikam aldigi erkeklerin resimleri göstermesi...dedigim gibi baska bir havasi var bu filmin....

Cevap Yaz

jeremiekhan

12 Eylül 2013 12:15

para filmi ile hiçbir farkı yok neredeyse benzer bir konu ve hayal dünyasında gezinen bir yeşilçam profili sergiliyor

Cevap Yaz
Yandex.Metrica