Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Küçük Ağa

Küçük Ağa

8,55

(20 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat0 Dk Dram Tarihi Savaş Dram, Tarihi, Savaş
IMDb puanı: 0

Yönetmen: Yücel Çakmaklı Yücel Çakmaklı

Ülke: türkiye

Oyuncular: Sevinç Niş, Yaşar Şener, Giray Alpan, Necati Er, İhsan Gedik, Uluer Süer, Turgut Savaş, Talat Gözbak, Ali Şen, Sümer Tilmaç Devamını Gör...

Konusu : Osmanlı İmparatorluğu'nun adım adım adım çöküşe gittiği gerçeğini algılayamayan ve bu nedenle düşman işgaline rağmen İstanbul hükümetini samimi bir çabayla savunmayı sürdüren bir din adamı (Çetin Tekindor) Kuvayi Milliye'nin ilk tohumlarının atıldığı Akşehir'e gelir. Görevi, sarayın otoritesini tanımayan bu yeni hareketi, din adamı kimliğini kullanarak daha doğuş sürecindeyken provoke etmektir. Ancak, kahramanımız zaman içinde gördükleri ve yaşadıklarıyla giderek bilinçlenecek, ulusal kurtuluş ordusunun en önde gelen mücahitlerinden birine dönüşecektir. Kendisine silahlı cihadı öğreten deli dolu çete reisi (Erol Taş), yaşadığı uzun dönüşüm sürecinin ardından ona şöyle der: "Ben buraların ağasıyım. Sen de artık ağa oldun. Ama bir bölgeye iki tane ağa olmaz. Ben varken sen de bundan böyle Küçük Ağa olarak anılacaksın."

Sanat Yönetmeni

Dekor Tasarım

Kostüm Tasarım

Yapım Ekibi

Yönetmen Ekibi

Kamera Ekibi

Post-Prodüksiyon

Işık Ekibi

Sanat Ekibi

Makyaj Ekibi

Ses Ekibi

Efektler

TasarımSinecan06

25 Mayıs 2017 23:05

Yücel Çakmaklı'yı belli kalıplar içine sokup acımasızca eleştirenlerin izlemesi gereken bir başyapıt. Küçük Ağa'nın geçirdiği dönüşüm ve çevresindekilerin hikayesi ustaca çizilmiş. Tarık Buğra'nın senaryoyu da yazması şüphesiz ki bunda büyük etken. Çolak Salih, Reis Bey, Yüzbaşı/Binbaşı Hamdi gibi güçlü karakterler ve bu karakterlere can veren Fikret Hakan, Ahmet Mekin, Eşref Kolçak üçlüsünün unutulmayacak performansları diziyi unutulmaz kılıyor. Çetin Tekindor ve üçlü dışında beğendiğim diğer sanatçılar Turgut Savaş, Kadir Savun, Halil Ergün ve Agah Hün oldu. Tabi herkesin hakkını teslim ediyorum. 8 bölümü tek günde bitirdim ve her yeni bölüm heyecanımı kamçıladı. Ufak eleştiriler de getireceğim müsaadenizle. Romanı okumadığım için eleştiri kabul edilir mi bilmem, Çolak Salih'in Niko ile meselesini merak ettim. Bir de kadın karakterler fazlaca arka planda kalmış. İlginçtir öne çıkan Bahar Öztan'ı ise dizinin en zayıf halkası olarak gördüm. Yücel Çakmaklı'yı rahmetle anarak sözlerimi bitireyim. Sinemamızda daha yüksek sesle söylenmesi gereken bir isim O.

Cevap Yaz

Elvis07

5 Şubat 2016 04:19

Muhteşem bir yapım bu zamana kadar izlememiş olmam büyük bir eksiklikmiş. Fikret hakan nın Çolak Salih rolüyle devleştiği bu kadar kalabalık ve önemli oyuncu kadrosunun bu yapım için bir araya geldiği Tarık Buğra nın bu ölümsüz eserinin bu kadar güzel senaryolaştırılıp yönetildiğini izlemek lazım. Yine romandan uyarlama Üç İstanbul adlı yapımıda izlemeyi isterdim

Cevap Yaz

MGUNAY

26 Mart 2015 12:00

en güzel anlatılmış kurtuluş savaşı hikayesi. demek ki bu tarz filmler 1983'de de çekiliyormuş. özellikle yüreğinde hayali kahramanlar taşıyanlar bu diziyi izlemeli.

Cevap Yaz

oneilteck

2 Ağustos 2013 12:23

Bugün son bölümünü izledimm. çok üzüldümm.. küçük ağa'nın eşinin çok hasta olması..yaşadığını öğrenmesine rağmen iyileşememesi.. küçük çocuğu ( mehmet ) na sarılması.. resim çektirmesi.. salih'in şehit olması.. ali emmi'nin vefatı.. filmde olsa çok üzüldüm.. fikret hakan favorimdi.. en azından onunda evlendiğini görmek isterdim...

Cevap Yaz

Aslan42902

30 Temmuz 2013 18:45

TRT eskiden güzel tarihi diziler yaparmış şimdi de yapsa güzel olur

Cevap Yaz

oneilteck

30 Temmuz 2013 14:52

sahur vakti denk geldim ilk bölüme kaç gün oldu, ilk kez izlediğimden ne olacak diye tüm bölümleri merak ediyorum ve bölümleri kaçırmamaya çalışıyorum. kadro süper.. türk sinemasının büyük isimleri hep burda.. kuvayi milliyee.. osmanlının durumu v.s. gerçek gibi yansıtılmış..

Cevap Yaz

ASLANTAS

20 Temmuz 2012 04:11

az önce TRT de Fikret Hakanın kolsuz olarak askerden dönüşü sahnesiyle açmış bulundum ve hafızama kazınan bu sahnelerden tahminlerimle Küçük Ağa olduğuna karar verdim ki öyleydi..Şöyle söyleyim,,8-9 yaşında izlediğim bu dizi üstünden 30 sene geçmiş ve kadrosuna bakınca o dönemin ne kadar büyük ismi varsa hepsi dizide. O kadar etkilendim ki açıkçası hangi kelime över bilemiyorum. Çok Büyük bir dizi..Dev!!!!!!!!!

Cevap Yaz

hakan samsun

5 Mayıs 2012 14:11

cok zengin kadrolu bir dizi zevkle izlenir..

Cevap Yaz

performer

19 Temmuz 2009 13:40

bu dizi bir başyapıttır. yönetmen yücel çakmaklı'nın filmografisinde önemli bir yeri olan bir eserdir. filmin bazı sahneleri ışıklandırma açısından başarısızdır. bu görüntü yönetmenininde sorumluluğudur. müzikler harika. yeşilçam'ın birçok oyuncusu bu filmde rol almış. yeşilçam filmleri istanbul'da seslendirildiği için kadir savun,ali şen gibi oyuncuları istanbul şehir ve devlet tiyatroları oyuncuları seslendiriyordu. bu filmde oynayan oyuncular yani bu film ankara'da seslendirilmiş. rüştü asyalı,istemi betil, baykal saran vs. gibi sanatçılar seslendirme yapmış. fakat erol taş'ın dublajı kötü olmuş.  trt'de daha böyle çok yapım var. bu diziye emeği geçenlerin ellerinden öpüyorum.

Cevap Yaz

Yuxel1907

17 Temmuz 2009 15:03

Bu dizide, Türk Sinemasında görev yapmış bütün karakter oyuncuları oynamıştır. O tarihte aklınıza gelebilecek her karakter oyuncusu bu dizidedir. Merhum Tarık Buğra'nın Akşehir'de çocuk yaşta yaşadığı bu hadiseyi romana büyük bir incelikle aktarması da ayrı bir güzelliktir. O devirlerde eşkıyalık yapan pek çok çetenin, Yunan Anadolu'ya girince eşkıyalığı bırakıp Kuvay-ı Milliye (Milli Kuvvetler) çatısında toplanması da bana içimden bu milletin eşkıyası bile herkesten farklı dedirtmiştir.

 "Gelin canlar bir olalım, Münkire kılıç çalalım.."

Cevap Yaz
Yandex.Metrica