Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Tütün Zamanı

Tütün Zamanı

8,71

(5 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Dram Duygusal Dram, Duygusal


eskiseyyah

23 Haziran 2019 09:05

siyah beyaz filmler çok güzel. hele yılmaz güney seslendirmesi ses çok güzel. tavsiye ederim bu filmi ..

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

27 Kasım 2011 20:38

Sinema'da Yılmaz GÜNEY'İN ilk filmi olmasına karşın, yine de başarılı sayılır. Filmin konusunu: Kariz_ma_35 pekala ayrıntılı bi'şekilde belirtmekte. Birbirini seven iki çiftin arasında geçen mektup alışverişlerini O' dönemin türküleri eşliğinde nostaljik bi havada katmakta olduğunu filmde yansıyan kareler olarak bunları da söylemek mümkün.

Cevap Yaz

kariz_ma_35

9 Eylül 2011 00:13

Komşu kızına aşık olan ve kızın ailesi sevdiğine vermemesi ile başlayan olaylar silsilesi. "Cemal" Yılmaz Güney köyünde tütüncülük yaparak geçimini sağlamaktadır. Komşu kızı "Zeliha" Cavidan Dora'ya aşık olur. Birbirlerini seven iki aşığa kızın ailesi razı olmaz. Hali vakti yerinde olan "Bekir" Ulvi Uraz'a vermek ister kızın babası "Recep" Vahi Öz. Kendisine yüz vermeyen yanaşmayan kıza. Ailesinin izniyle pusu kurar Bekir yanına "Fehmi" Ahmet Tarık Tekçe'yi ve "Yaşar" Mehmet Aslan'ı alarak. Birinin haber vermesiyle uyanan Zeliha,Cemal'e kaçar ve bir süre kaçarlar ikili. En sonunda Yaşar'ın ihbar etmesi ile jandarma tarafından yakalanır ve hapise atılır Cemal. Sonradan kumandanın araya girmesi ile kızın babası Recep tarafından affedilir. Zeliha ve Cemal birbirlerine kavuşurlar. Film aslında güzel fakat kötü bir görüntü deformasyonu var arada gelip giden. Bu yüzden bazı sahneleri anlayamadığımı belrtmek isterim. Birkaç oyuncu dışında çok üst düzey casta sahip değil. Buna rağmen rol alan her oyuncu ünlü yada ünsüz yürekten oynamışlar. Ayrıca hakan samsunlu üyenin belirttiği gibi Yılmaz Güney'in ilk filmi. Vahi Öz genel olarak komik rollerde oynardı burda zalim bir kız babasını iyi canlandırmış. İlk defa değişik bir rolde izlemiş oldum onuda.

Cevap Yaz

hakan samsun

5 Nisan 2011 15:42

yılmaz güneyin ilk filmi  güzeldi eski nostaljileri seviyorum..

Cevap Yaz

xkocerom

16 Mayıs 2007 06:32

Fakir bir genç olan cemal aynı köyden fakir bir ailenin kızı zelişe aşık olur. Her zamanki gibi kızın babası güya kızını düşünmesi nedeniyle kızını tarlası ve parası olan eşekci bekire vermek istemektedir. Bu durum karşısında iki seven gencin zalimlere karşı vermiş olduğu mücadeleyi anlatmaktadır. Yılmaz Güney'in ilk filmi olmasına rağmen sosyal bir konuyu işlemesi nedeniyle güzel bir film.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica