Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Şöhret Budalası

Şöhret Budalası

8,19

(4 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Nisan 1975 1 Saat 21 Dk Macera Dram Komedi Macera, Dram, Komedi

Yönetmen: Bilge Olgaç Bilge Olgaç

Ülke: türkiye

Oyuncular: Sevda Ferdağ, Mehmet Keskinoğlu, Ünsal Emre, Mürüvvet Sim, Osman Alyanak, Tarık Şimşek, Renan Fosforoğlu, Mehmet Ali Akpınar, Ersun Kazançel, Nehir Aker Devamını Gör...

Konusu : Filmde, şöhret olmak için cinayeti üstüne alan adamın yaşadıkları anlatılır.Hüsnü kendi halinde bir devlet memurudur.Sevda Erdağ adlı bir tane şarkıcıya aşıktır ve şarkıcıyla ilişki kurmak için postacı kılığına girmektedir.Bir gün şarkıcının öldürülüşüne tanık olan Hüsnü cinayeti üzerine alıp şöhret olmayı düşünür ama maalesef işler planlandığı gibi gitmez.Göztepe

29 Ekim 2018 23:18

Mehmet Keskinoğlu'ndan değişik güzel sayılabilecek bir film hem trajikomik hemde duygusal yönüde bulunuyor filmin. Elektrik tahsilatı yapan sakar bir memur ünlü bir şarkıcıya aşık oluyor olanlar oluyor.

Cevap Yaz

Kleberson

14 Haziran 2015 19:29

yani iyi bir film diyebiliriz komik bir film ama sonunda idam ediliyor mehmet keskinoglu kemal sunal zeki metin sener sen gibi cok büyük komedyen olabilirdi farkli bir oyuncu iyi bir oyuncu filmde isler hüsnün istedi gibi gitmiyor izlemek isteyenler bulup izlemeli filmi

Cevap Yaz

FOSTERKANE

20 Temmuz 2011 22:30

her ne kadar filmin afisi erotik bir film gibi görünsede erotik  bir film degil.

asik oldugu bir bayan stara yakin bir iliski kurmak icin postaci kiligina giren bir devlet memuru sevdigi star kadini evinde ölü bulunca cinayete meshur olmak icin kendi üstlenir fakat olaylar istedigi gibi gelismez ve sonunda idama mahkum olur.

böyle olayalar (bir cinayetle meshur olma düsüncesi) o yillarda cok mu yasandi bilmiyorum ama sonraki yillarda meclis önünde soyunup meshur olmak isteyenleri hatirliyorum.

senaryosu  basar sabunu ve yönetmenligini bilge olgac üstlenmis ama film pek basarli degil mesela bir zeki ökten /umur bugay ustaligi filmde yok. mehmet keskinoglu da bir kemal sunal gibi olmamis, bazi sahnlerde basirli ama filmin tümüne etki edememis,yani damgasini vuramamis (bu kemal sunal önerigini vermem nedeni, eger mehmet keskinoglu sinemada bu filmle basarli olsaydi oda bir kac yil basrolde komedi filmer cekerdi). osman alyanak ve ünsal emreyi seslendiren sadettin erbil sesinin yaninda keskinoglunun sesi sönük kaliyor.

filmde birde bana ilginc gelen, keskinoglunun filmdeki karakterinin sakarligi ve bakislari roman polanski andirmasi özellikle dance of the vampires (1967) filmindeki tiplemesinin nerdeyse birebir aynisi. 

Cevap Yaz

smbatik

19 Mart 2008 11:21

bu filmi neredn bulabilirim  3 yıla yakın bir zaman oldu hala bulamadım bu measjın altına cevabı yazarsanız sevinirim

Cevap Yaz
Yandex.Metrica