Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Şehvet Kurbanı

Şehvet Kurbanı

8,66

(11 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Nisan 1973 1 Saat 34 Dk Dram Dram

Yönetmen: Nejat Saydam Nejat Saydam

Ülke: türkiye

Oyuncular: Muzaffer Cıvan, Abdullah Şahin, Şemsi İnkaya, Muammer Gözalan, Ekrem Dümer, Tülin Örsek, Sevda Ferdağ, Ömer Dönmez, Turgut Özatay, Muhterem Nur Devamını Gör...

Konusu : Evli ve iki çocuklu bir veznedarla, bir gemide tanıştığı kadının aşk öyküsü.CerenSelim

6 Eylül 2018 16:08

Yüklü bir ödeme yapmak üzere yola çıkan dürüst bir memurun, anlık hatası yüzünden hayatının nasıl karardığını anlatan duygu yüklü bir film. Yıldırım Önal muhteşem bir performans sergiliyor. Oldukça duygusal ve sürükleyici bir film. Yalnız yukarıda Perran Kutman'ın adı geçiyor fakat kendisi bu filmde rol almamıştır.

Cevap Yaz

kartal_tibet_1938

18 Eylül 2015 16:23

iftiraya uğrayan bir adamın başına gelen olayları konu edinen güzel diyebileceğim bir yıldırım önal filmi..

Cevap Yaz

Göztepe

7 Ocak 2015 22:50

Dram filmlerin usta aktörü Yıldırım Önal'dan enfes bir film bir anlık hatası ona pahalıya patlıyor ve hayatının akışına çok farklı bir biçimde değiştiriyor. Ayrıca seyahat sahnelerinde şehir şehir feribotla gezmesi en başta İstanbul, Çanakkale,İzmir,Marmaris,Antalya ve Adana gibi çeşitli şehirlerde filmin çekimi 70'li yılların görüntüsüyle görmek güzeldi. Özellikle filmin sonlarına doğru Önal'ın yaşlandıktan sonra elden ayaktan düşmesi ve satıcılık yapması çocuklarını o haliyle tesadüfen öğrenip filmde karısı rolünde. Muhterem Nur'u o ölü haliyle yardım etmesi gibi sahneler olağanüstüydü. Filmde şeytani sahnelerde Sevda Ferdağ ve Turgut Özatay'da çok başarılıydı hem müziği hemde filmin akışıyla bu film aslında ödülü hakkediyor arkadaşlarında belirttiği gibi nasıl alamamış hayret.

Cevap Yaz

MGUNAY

9 Aralık 2010 15:33

harika bir yapıt iftiraya uğrayan memurun acıklı hikayesi mutlaka izleyin. 

Cevap Yaz

mkurtsen

17 Mart 2009 00:43

FİLM ALMAN OYUNCU EMİL JANNİNGS'E BİR OSCAR ÖDÜLÜ KAZANDIRAN, VİCTOR FLEMİNG'İN YÖNETTİĞİ "THE WAY OF ALL FLESH" (1927) ALINMA. ÜÇ KEZ FİLME ÜÇ DEĞİŞİK YÖNETMEN TARAFINDAN ÇEKİLİYOR. İLKİ 1940 MUHSİN ERTUĞRUL, OYUNCULAR CAHİDE SONKU-MUHSİN ERTUĞRUL.İKİNCİSİ 1960 MEMDUH ÜN. OYUNCULAR NERİMAN KÖKSAL-TALAT ARTEMEL. SON ÇEKİM  1972 NEJAT SAYDAM.OYUNCULAR YILDIRIM ÖNAL-SEVDA FERDAĞ-MUHTEREM NUR-ÖMERCİK VE TÜLİN ÖRSEK. KONU MALUM. ZAAFLARINA  YENİLEN DÜRÜST BİR AİLE REİSİNİN EVİNE VE CEMİYETE DÖNMEYİŞİNİN DUYGUSAL ÖYKÜSÜ. HER DEVİR GEÇERLİ HERHALDE 1980,1990 LARDA BİRÇOK KEZ BENZERİ HİKAYELER TEKRARLANMIŞ OLMALI.

Cevap Yaz

yalnızlar_rıhtımı

20 Şubat 2009 15:26

yıldırım önal bu filmde oynamamış adeta gerçek gibi bir film izlediğimi anladım bu kadar doğal bir oyunculuk olamaz.

Cevap Yaz

katalan

8 Ocak 2009 15:09

BENCE SÜPER BİR FİLİM HARİKA HELE YILDIRIM ÖNAL GERÇEKTEN SÜPER OYNAMIŞ BU FİLİM ÖDÜL ALMAMIŞSA HANGİ FİLİM ÖDÜL ALMIŞTIR ACABA HAYRET Kİ NE HAYRET

Cevap Yaz

Metin Ergül

20 Ekim 2008 13:59

Bu filmi 26 Ekim 2008 Pazar günü 16mm sinema kopyasından seyrettim.Her aile büyüklerinin çocukları ile beraber izlemesi gereken ve ibret veren iyi bir film.Yıldırım Önal'ın oyunculuğu çok iyi.Tavsiye ederim.

Cevap Yaz

asım mavzer

6 Haziran 2008 10:28

Yıldırım Önal bir şirkette veznedarlık yapmaktadır. namuslu ve dürüst bir insandır. bir karısı ve iki çocuğu vardır. iş arkadaşları gibi düzensiz biri değildir. az kazanmaktadır fakat mutlu bir yuvası vardır. Bir gün şirketin parasını antalya\'ya götürmesi gerekir. vapurla yolculuk edecektir. vapurda kendi odasına bir gün bir kadın girer. kadınla aynı odayı paylaşmak zorunda kalırlar. kadın, adamı 1-2 gün içinde kendine çekmeye çalışır. bin bir türlü yalanlar söyler ve para çantasını çalar, sonrasında olaylar gelişir...

 Özellikle vapur yolculuğu ve uğradığı yerler (izmir,antalya vs vs.)

bu filmin müziğini bilen varmı?

Cevap Yaz

pencere köprü ve öte

6 Şubat 2008 00:37

harika bir dram.yıldırım önaldan oyunculuk dersi.özellikle son sahnesini hiç unutmam.karlı bir akşamda müthiş bir müzik eşliğinde yıldırım önal ölür...ama bu  filme tv'de rastlamıyorum.umarım tekrar izleme şansına erişirim.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica