Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Şark Bülbülü

Şark Bülbülü

9,18

(48 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 29 Dk Komedi Dram Tarihi Komedi, Dram, Tarihi

Yönetmen: Kartal Tibet Kartal Tibet

Ülke: türkiye

Oyuncular: Levent Öktem, Giray Alpan, Dündar Aydınlı, Yüksel Gözen, Sadettin Erbil, Yüksel Sezgin, Ünal Gürel, Murat Tok, Abdi Algül, Cevdet Balıkçı Devamını Gör...

Konusu : Filmde, başlık parasını toparlamak için İstanbul’a gelen Şaban’ın öyküsü anlatılır. Zülfo Ağa, Şaban’ın beşik kertmesi Hatice’ye göz koyar. Bu yüzden Şaban'ı da köyden kovar. Şaban da yüklü miktardaki başlık parasını kazanmak için İstanbul’a gitmek zorunda kalır. İstanbul'da şöhreti yakalayan Şaban hem köyüne Ağa olarak döner hem de geçmişin intikamını alır.Ali_Alamuti

6 Ağustos 2019 00:12

Kibar Feyzo ile benzerlikleri olsa da ona göre biraz daha absürd bir film olmuş. Buradaki ağa, zorba bir karakter olduğu için her ne kadar komedi yoluyla hicvedilse de, bu kültür beni rahatsız ediyor. Tarihin unutulmuş zamanlarından adetler olsa yine gülmek belki mümkün olurdu ancak hala var olduğunu bilmek gülmekten çok üzüyor. Neyse ki, sonu yine mutlu bitti, film olduğu için. Şaban ın Hatice den para kazanmasına rağmen hiç vazgeçmemesi, Hatice nin güce boyun eğmeyip Şaban ı beklemesi filme güzellik kattı.

Cevap Yaz

burcusara

30 Haziran 2019 15:44

Küçüklüğümden beri en sevdiğim Kemal Sunal filmiydi. Sonradan Kartal Tibetin yönetmiş olmasını öğrenmek ne güzel :)

Cevap Yaz

Malboro

19 Mart 2018 22:06

Şarkılarıyla,türküleriyle,eski gazino yaşantısını ve aniden köşeyi dönen Şaban'ıyla harika bir film.Peki gaf kürsüsü yok mu?Var.Arap Celal'in garajda bomba konulan arabası,sabah dışarıda nasıl patlıyor?O araba dışarıya çıkarılırken çoktan patlamamalı mıydı?Peki filmin başlarında köye yeni gelen Zülfo Ağa,eski ağayla konuşurken arka planda sırtında bebeğiyle duran kadın,ileri sahnelerde nasıl oluyor da Ağa'nın eşi çıkıyor?

Cevap Yaz

seneryigiter

15 Ocak 2018 01:15

Film akıcı ve güzel bir yeşilçam filmi. Hele ki filmde kemal sunal stüdyo 'da şarkıyı söylerken dinçer çekmez' in oyunculuğu takdire şayan.

Cevap Yaz

KartalTibetTutkunu

14 Eylül 2017 22:57

Kartal TİBET'in Kemal SUNAL ile olan en güzel filminden biri Konu bir gecede şöhret olan dönemin türkücülerini vurgu yapan mizahi bir taşlama güldürü komedi hicvi...

Cevap Yaz

performer

15 Ağustos 2016 23:14

kartal tibet'in kemal sunal ile olan ilk dönem filmlerinden olduğu için çok başarılı...defalarca izlenebilir...

Cevap Yaz

DownTown

31 Mart 2016 18:14

Kibar Feyzo, Davaro ve Şark Bülbülü.. Bir İhsan Yüce eseri.. İnanılmaz.. Bu üç film ayrı bir katagori sanki.. Hele Aganın hayal kurup: "Göye üç garı almişam, al birini vur ötekine... Offf Allahım Off" demesi :):)

Cevap Yaz

ElBLanKo

1 Şubat 2016 22:26

Guzel bir film kemal sunal ve dincer cekmezi cok basarili buldum

Cevap Yaz

sinemaadamı

21 Aralık 2015 12:56

bu film çok güzel tatlısesin hayatından uyarlama değilde tatlıses o dönem parlıyor ya ona hitaben çekilmiş desek daha doğru olur zaten filmde hep tatlısesin şarkıları yer alıyor. filme 10 vermedim 8 verdim neden mi çünkü yeşilçamın sevmediğim bir yönü var din adamlarının hep üçkağıtçı , vatan haini , ırz düşmanı, paragöz olarak tanımlanması benim hiç hoşuma gitmeyen bir şeydiri her hacı hoca olan sahtekar olsaydı dünyada müslüman kalmazdı. herkesin dini ve siyasi görüşü farklı ama özellikle komedi tarzı filmlerde buna çok denk geliyorum. adam kurana elbastğını söylüyor 2 kurban kes birini dağıt birini getir kurda kuşa yem etcem 40 gün oruç tut yeminin geçersiz olur diyor şıh rolünde oynayan adam ya böyle bişi var mı allah aşkına senin yeminin sadece allaha değil kulada yemin veriyorsun kul hakkından vazgeçmedikçe nasıl yemin geçersiz olur filmin bu yönünü beğenmedim. diğer türlü filmdeki şarkıları kemal sunal çok güzel okumuş zaten kendisi kendi sesini hüç beğenmediğini söylerdi çoçukkken magazin programalarında bunu kendi derdi görürdüm ropörtajlarda ama bence bu filmde sesini gayet iyi kullanmış zaten kemal gerçekte filmlerde olduğundan çok daha farklı bir adammış.gülmezmiş, arabasına kimseyi bindirmezmiş tabi bizi oyunculuğu ve filmleri ilgilendirir o ayrı bi mesele. ayşen gruda dublajla konuşuyor bu filmde ve çok hoş bi rolde ama filmin 2 fenomeni var biri zülfo ağa rolündeki sırrı abi diğeri patron rolündeki dinçer abi mazlumu getirin repliği unutulmaz. zülfo ağada zalim mi zalim ayşen cansev desen güzel mi güzel. zülfo ağanın yerinde kim olsa böyle bi kız isterdi çok tatlı çok güzel. filme 8 verdim ama bahsettiğim sahneler hariç film gerçekten iyi bir film olmuş.

Cevap Yaz

selibater

28 Ekim 2015 00:43

Bu filmdeki bazı sahneler Seksenler dizisinde ara geçişi olarak kullanılıyor.Belediye otobüsü ile yeşil dolmuş ve Galata Köprüsü sahneleri Seksenler'de devamlı çıkıyor.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica