Poyraz Karayel 1. Sezon

8,50

( 2 kişi yorum yaptı )

Poyraz Karayel 1. Sezon

(Poyraz Karayel 1. Sezon)

TV Dizisi

2014

Aşkın ve nefretin, dostluğun ve düşmanlığın, iyiliğin ve kötülüğün en uçlarda yaşandığı "Poyraz Karayel"in konusu şöyle;
Poyraz, dibi görmüş bir adam. Hayatta sevdiği, değer verdiği her şeyi ailesini, mesleğini, karısını ve oğlunu kaybetmiş. Bütün bu dertlerle dalga geçerek ayakta kalmış. Canından çok sevdiği oğlunu, kayınpederi Ünsal’dan almak için çaresizlik içinde düşünürken, oğlunu almak için eski amiri Mümtaz, ona bir teklif yapar. Bahri Umman adlı bir mafya babasının yanına girecek ve ona bilgi sağlayacaktır. Çaresiz kalan Poyraz, bu teklifi kabul etmek zorunda kalır. Bu arada Ayşegül diye bir kızla tanışmıştır. Poyraz, kendi başını belaya sokma konusunda uzman olduğundan, Ayşegül’ü de her belanın içine katmayı başarır. İkili, ilk andan itibaren birbirlerinden hoşlanmışlardır. Ne va r ki bu iki yaralı, yorgun ve yalnız insan için aşk imkansız gibi görünmektedir. Çünkü Ayşegül, Poyraz’ın patronu Bahri Umman’ın kızıdır ve üstelik Poyraz bu gerçeği Ayşegül’den saklamak zorundadır.

Künye

Yönetmen Çağrı Lostuvalı
Senaryo ,
Yapımcı Hayri Aslan
Müzik Alpay Göltekin
Görüntü Yönetmeni Ahmet Münür Özsoy
Süre 120 dk
Tür Dram, Macera, Polisiye
Ülke Türkiye

Ekip

Yapımcı Dilek Yorulmaz (2) (Genel Koordinatör)
Kurgu Mertkan Bozkurt (Kurgu)
Engin Behlül (Kurgu)
Haluk Arus (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Serkan Özer (Sanat Yönetmeni)
Yapım Ekibi Süha Kantar (Yapım Ekibi)
Yönetmen Ekibi Emrah Ağuş (Yardımcı Yönetmen)
Burak Yılmaz (Yönetmen Yardımcısı)
Kamera Ekibi Rüzgar Odkan Kadem (2. Ekip Görüntü Yönetmeni)
Kadir Saklı (Kamera Asistanı)
Efe Dani Aslantaş (Kamera Asistanı)
Arif Yıldırım (2) (Kamera Asistanı)
Recep Fakiroğlu (2. Kamera Asistanı)
Özcan Öztürk (Focus Puller)
Oğuzhan Erdemir (Flycam Operatörü)
Hakan Aksu (Panther Operatörü)
Perit Tav (D.I.T. Operatörü)
Post-Prodüksiyon Bünyamin Bayansal (Post-Prodüksiyon Sorumlusu)
Işık Ekibi Ümit Durmuş (Işık Şefi)
Sinan Akdeniz (Işık Şef Yardımcısı)
Onurcan Altıntaş (Işık Asistanı)
Mert Tedikoğlu (Işık Asistanı)
Mustafa Özdağ (Işık Asistanı)
Sanat Ekibi Şölen İnce (Yardımcı Sanat Yönetmeni)
Makyaj Ekibi Filiz Özgül (Makyaj)
Ses Ekibi Tolga Kamil Avcı (Ses Tasarım)
Uğur Sarıkaya (Boom Operatörü)
Oyuncu Seçimi Tülay Şimşek (Cast Direktörü)

Firmalar

Kanal D (Yayıncı)
Limon (Yapım)

Son Yorumlar (2)

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 24 Mart 2015 05:26:19

8

Yeni diziler içinde en çok bu diziyi beğendim yönetmen çağrı lostuvalı ilk bölüm olarak iyi iş çıkarmış dizinin şu an kanalda 12.bölüm fragmanı dönüyor ben 1.bölümü daha yeni izleyebildim ilk bölüm olarak oldukça iyiydi özellikle engin benli ve ali i l rollerinde çok iyilerdi onların dışında musa uzunlar ve murat daltaban da iyi sayılır ama başrol ilker kaleli çok durgun tutuk oynuyor performansı kötü değil ama tam kendini role vermiyor ayrıca burçin terzioğlu rolünde iyi ama ilker kaleli ile pek kimyaları tutmamış gibi ama buna rağmen dizinin senaryosu ve çekim kalitesi iyi olunca pek göze batmıyorlar bu diziye aydınlık çekim iyi olmuş gri bir çekim sıkıcı olabilirdi evde komşu çocuğu ödev için gelince türkiye bölgeleri ile ilgili ödevinde yardım isteyince epey komik göndermeli bir sahne vardı çok hoş bir sahneydi izleyenler anlamıştır sadece bu sahne için bile izlenir oğuz atayın kitabın ın içinde para saklamak ve albay göndermeleride çok hoştu sadece süresi biraz uzun olmuş ve tempo biraz daha artmalı müziklerde biraz daha iyi olsa daha iyi olacak gibi dizi onun dışında oldukça iyiydi ilk bölüm ama buna rağmen dizi yinede bizim halkın sevemeyeceği tarzda umarım tutar çünkü epey emek verilmiş belli bir kalitesi olan bir dizi uyuşturucuya karşı olması ve zararlarını tehlikelerini dizide anlatılması güzel mesajlar vermesi takdire şayan umarım reyting canavarına yenilmez çünkü boş dizi değil.

iChay 04 Ocak 2015 02:17:31

Başlamada izlesek artık:)

Yandex.Metrica