Seni Seviyorum

8,54

( 16 kişi yorum yaptı )

Seni Seviyorum

Sinema Filmi

1983

Filmde, yıllar sonra yolları kesişen iki aşığın öyküsü anlatılır. Selma ve Murat birbirini seven iki gençtir. Evlenmek için birbirlerine söz verirler. Ancak Murat verdiği sözü tutmaz ve ayrılırlar. İkili yıllar sonra bir sahil şehrinde karşılaşır. Murat zengin bir iş adamı olmuştur. Mutsuz bir evlilik yapmış ve boşanmıştır. Selma ise bir pavyonda Aygül ismiyle çalışmaktadır. Bir gün Murat, Aygül’ün çalıştığı pavyona gelir. Aygül’e, geçmişi hatırlatmaya ve onu esas kimliğine kavuşturmaya çalışır. Ancak aradan geçen yıllardan sonra geriye dönmek kolay olmayacaktır.

Künye

Yönetmen Atıf Yılmaz
Senaryo
Yapımcı Atıf Yılmaz , Ömer Kavur , Sadık Deveci
Müzik Cahit Berkay
Görüntü Yönetmeni Çetin Tunca
Süre 84 dk
Tür Dram, Duygusal
Özellikler 35 mm, Renkli
Ülke Türkiye
Etiketler Aşk, Pavyon Daha Fazlası

Ekip

Kurgu Nevzat Dişiaçık (Kurgu)
Yapım Ekibi İsmail Kündem (Set Ekibi)
Erdal Sümer (Set Ekibi)
Aslan Gül (Set Ekibi)
Sadık Deveci (Yapım Yöneticisi)
Yönetmen Ekibi Fehmi Yaşar (Yönetmen Yardımcısı)
Post-Prodüksiyon Utku Çelik (Dijital Restorasyon)
Işık Ekibi Süleyman Çekiç (Işık Şefi)
Seslendirme Erkan Aktaş (Seslendirme)

Firmalar

Delta Film (Yapım)
Yeşilçam Film (Yapım)

Son Yorumlar (16)

kibritkutusu74 avatar kibritkutusu74 01 Mayıs 2019 14:53:52

10

Hatay'ın farklı noktalarında (Antakya, Harbiye, Arsuz, Defne, İskenderun) çekilmiş bir Atıf Yılmaz filmi. Bence Cihan Ünal Türkan Şoray ikilisinin Mine ve Körebe ile birlikte en iyi filmi. Macit Koper'in senaryolarını hep çok sevmişimdir. Oyunculukla r, çekimler gerçekten çok güzel. Yardımcı oyunculuklarda özellikle Sarı Gönül'ü oynayan Ferda Ferdağ akıllara kazınacak bir karakter çiziyor.

Göztepe avatar Göztepe 01 Mayıs 2019 01:22:57

10

Çok güzel bir filmdi aşk,sevgi vicdan azabı geçmişle hesaplaşma hem kadın hemde erkek tarafından çok güzel yansıtılmış. Hem Türkan Şoray hemde Cihan Ünal başrolde harikaydılar o dönem İskenderun'u gerçekten kadraja güzel yansımış.

performer avatar performer 30 Nisan 2019 21:56:54

10

belki kimilerine göre durağan ve temposu düşük olduğu için beğenilmeyebilir ama ben çok beğeniyorum... belki senaryoyu biraz değiştirerek kadir inanır'da kadroda olsaydı daha farklı bir film olurdu.

yusufcubuk avatar yusufcubuk 31 Mart 2013 23:50:55

Evlenirlerken neden herkesin suratı asık anlayamamıştım ama sonra diğerleri için değilse de çift için nedeni anlaşıldı iyi de neden intihar ettiler bunu anlayamadım anlamam da mümkün değil...bir de bu film gerçekten 1 saat 7 dakika mı?bana izlediğim versiyon kesilmiş gibi geldi...

t_rex avatar t_rex 28 Mayıs 2011 10:52:05

türkan şorayın en sevdiği filmidir..

eylül fırtınası avatar eylül fırtınası 09 Ekim 2010 17:10:10

10

-Zahmet etme patron ben kendini p.z.v.n.k.sizde satarım!...Pavyona yeni gelen alımlı ve seksi konsomatris Aygül,kendisini en fazla şampanyayı açtırarak masasına oturtmak için rekabete giren kalantor müşterileri ellerini ovuşturarak kızıştırmaya çalış an patronu Erdal Özyağcılar'a yukarıdaki şekilde seslenir.Bu sırada olan biteni sessizce ve içinde binbir fırtınalar koparak izleyen Murat daha fazla dayanamaz ve Aygül'ü en derinden yaralayacağını bile bile şu sözleri söylemekten kendini alamaz.Ve ortam buz keser bir anda..-Bir gazoz!...Yıllar önce tutkulu bir aşkla birbirini seven ve evlenmek üzere olan ancak bir yanlış anlama sonucu birbirlerinden kopmak zorunda kalan Selma ile Murat yıllar sonra hiç beklemedikleri bir anda ve yerde tekrar karşılaşırlar.Lakin köprünün altından çok sular geçmiş,dünün masum ve utangaç Selma'sı pavyon gülü Aygül'e dönüşmüştür,Murat'ta zengin ve başarılı bir iş adamına.Hesapta olmayan ise şudur:Tüm kırgınlığına ve onurunun zedelenmesine rağmen Selma Murat'ı,istemeden ayrılığa sebebiyet veren Murat'ta Selma'yı hala deli gibi sevmektedir.Sinemamızın en popüler yönetmen-oyuncu ikililerinden Atıf Yılmaz ile Türkan Şoray'ın nispeten az bilinen,daha doğrusu meraklısının bildiği ve pek sevdiği bir filmdir Seni Seviyorum.Macit Koper'in bu dramatik ve hüzün yüklü senaryosu Atıf Yılmaz'ın incelikli anlatımı ve güçlü oyuncuların desteği ile birleşince ortaya sinemamızın en iyi aşk filmlerinden birisi çıkmış tabi ki.Filmin müziği Cahit Berkay imzalı.Cahit Berkay'ın kendine özgü tarzı,enstrümanları ve melodik yapısına sahip film müzikleri hemen ayırdedilebilir olmasına rağmen bu filmin müziği genel tarzının oldukça dışında olmuş.Jenerikte ismi görülmese sanırım kimse tahmin edemezdi müziklerin Berkay tarafından yapıldığına.Tabi ki her zamanki gibi dokunaklı ve etkileyici olduğunu belirtmek gerek.Filmin dingin ve usulca ilerleyen dramatik yapısı ile tam bir örtüşme sağlamış.Finale doğru gelindikçe olayların ve duyguların gitgide abartılı ve aşırı hale gelmesiyle filmin tadı biraz kaçıyorsa da geneli itibarı ile Seni Seviyorum zihinlerde buruk tadlar bırakan,seviyeli bir melodram..Not:Aygül'ün filmin başlarında söylediği ''Neredesin Ey Talih'' ile beraber ''Dert Bende'' Yeşilçam pavyon sahnelerinin vazgeçilmez iki şarkısıdır.   

Yandex.Metrica