Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Aşka Susayanlar / Seks Ve CinayetYorgun

23 Nisan 2020 02:58

Netteki 57 dk ama orjinal vhs kasetten 4 dk kısa yani bu filmde makaslı filmlerden.61 dk olan bile tam olmayabilir.

Cevap Yaz

Kaptan34

27 Mayıs 2018 07:31

Eva Bender Oyunculuğunu Beğendim ama vasat bir film

Cevap Yaz

ozkaracam

5 Ağustos 2016 11:28

Bu film Edwige Fenech'in başrolünü oynadığı, 1971 yapımı Lo strano vizio della Signora Wardh (bizde Yılan Ruhlu Kadın adıyla gösterilmiş) filminin uyarlaması imiş. Film 2000'li yıllarda VCD olarak piyasaya sürülmüştü, youtube'da izlemek de mümkün. Kayıp fragmanlar çok olduğu için dikkati çeken bir kopukluk var, bu nedenle öyküyü adeta ana hatlarıyla takip edebiliyorsunuz. Birkaç yıl sonra başlayacak olan erotik film furyasının öncülerinden olduğu söylenebilir. 1970'li yıllarda mesleğine devam ettiği halde o filmlerde rol almayan Meral Zeren'in cesur sahneleri var, bu filmden bir yıl sonra ülkesi İsveç'e geri dönen Eva Bender de filmin erotizm kozlarından bir diğeri. Filmde eksik sahne çok olduğu için gerçek anlamda bir değerlendirme yapmak zor belki, fakat gördüğüm kadarıyla oyunculuk ve reji pek parlak değil. İlk kurban rolündeki oyuncunun gerçek bir ölüm tehlikesi yaşamadığı, rol yaptığı o kadar bariz ki. Meral Zeren'i eleştirenler olmuş, ben gene de çok kötü olduğunu düşünmüyorum. Sinema tarihçilerinin oyunculuğu konusunda haksızlık ettiğini düşündüğüm (soyunmaktan başka bir şey yapmadığını öne sürenler olmuştu) Eva Bender, B sınıfı, fantastik filmler için çok uygun bir oyuncu olduğunu burada da gösteriyor (Tarkan filmlerinde de çok iyi olduğunu düşünüyorum). Fakat genel olarak iyi oyuncu diye tanıdığımız Kadir İnanır, Yıldırım Gencer ve Nihat Ziyalan sanki yaptıkları işe ısınamamış, "bir an önce bitse de gitsek" havasındalar. Kadir İnanır'ın taparcasına sevdiği kadının (gerçek olmayan) ölüm haberini aldıktan sonra verdiği reaksiyon, senaryonun bir gereği miydi, yoksa kendi isteksizliğinden ötürü mü öyle oynadı bilemiyorum. Sonuç olarak, yaklaşık 45 yıl öncesinden kalma bir "deneme." 80'li yıllarda da bir-iki tane daha seri katil filmi çekildi. Türk Sineması'nda asıl korku filmi janrında yapımlar için 2000'li yılları beklemek gerekti.

Cevap Yaz

fahri.07

9 Mart 2016 12:26

fazla söze gerek yok vasatı aşamayan bi film.10/5

Cevap Yaz

liondaddy

28 Ocak 2016 13:23

Sıradan bir film. Fazla bir hareketli sahnede yok açıkçası. Yıldırım Gencer'in kadınları öldürdüğü sahnelerle bir şeyler katılmak istenmiş filme fakat fazla tutmamış. Ama yinede zaman geçirmek için izlenebilir.

Cevap Yaz

kartal_tibet_1938

6 Ekim 2015 15:08

cüneyt arkının çevirdiği melek yüzlü caninin ilk çevirimi sanırım. sürekli ortalıkta dolaşıp kadın katili olan bir adamla evli bir kadın ve olayları çözmeye çalışan bir gencin hikayesi anlatılıyor bu filmde. eva benderin perfonmansına diyecek yok. meral zeren bu filmde çok pasif. katile gelince hep yıldırım gencermiş gibi gösteriliyor. ama filmin sonunda esas katilin meral zerenin kocası olduğu ortaya çıkıyor.

Cevap Yaz

benimsinema

26 Nisan 2014 13:35

film ilginc mi ilginic, o yillara göre hatta cok fazla cüretkar bir film... erotizme acilis yapan ilk filmlerden belkide... icinde entrika korku macerada var, meger oyunlari kuran meralin kocasiymis, sonunu kisadan kesip atmayip daha macera katsaydilar filme denilecek laf bulunmazdi sanirim, yinede tesekkürler

Cevap Yaz

aylinkucuk

2 Şubat 2013 18:20

yani hakkında pek fazla söylenecek pek birşeyim yok bu filmle ilgili giallo tarzında bir film yapmaya çalışmışlar ama olmamış.kadir inanır çok yakışıklı yine ve çok iyi meral zerenin performansı çok kötü.

Cevap Yaz

torkiş

13 Eylül 2009 10:31

Güzeldi ben beğendim.Oyunculuklar da çok iyiydi.Ayrıca Eva bender in de bu filmde hem oyunculuğunun hem de kendisinin çok güzel olduğunu da söyleyelim.

Cevap Yaz

katalan

11 Ocak 2009 12:13

BEN BU FİLİM DEN HİÇ BİR ŞEY ANLAMADIM SADECE ÖYLESİNE ÇEVRİLMİŞ BİR FİLİM BOŞ SIRADAN İZLENMEYE DEĞMEZ

Cevap Yaz
Yandex.Metrica