Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Rüzgar Murat

Rüzgar Murat

8,18

(17 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Haziran 1972 Macera Dram Macera, Dram


dedeefendi

25 Mart 2018 08:11

Bu filme benzer birkaç film daha seyrettiğimi hatırlıyorum. Yine Tanju Gürsu oynamıştı. Filmde bir kare görünenlerin adları yazılmış ancak klarnet ve keman çalan kişilerin isimleri yazılmamış. Bu iki sanatkârı birçok filmde gördüm, maalesef hiç birinde adları geçmiyor. Klarnetçi bey, Mavi Boncuk'ta Emel Sayın'ın arkasında keman çalıyor. Gırgıriye'de de gördüm. Balıkçı Osman filminde de var. Çok filmde var. Nedense adı geçmiyor. Bilen varsa bu Yeşilçam emektarının adını yazarsa çok sevinirim.

Cevap Yaz

Göztepe

21 Kasım 2014 23:09

Müzik olarak filmin ilk başları ortaları ve sonları tutarlı değil film senaryo olarak yeşilçam filmlerine benzeri hali. Abi kardeş aynı kızı seviyorlar Tanju Gürsu rol gereği namlı bir kabadayı ordan oraya rüzgar gibi esiyor. Film ortalama başarılı sayılır Engin Çağlar ikinci adam olarak filme daha iyi bir hizmet vermiş keşke diğer filmlerde Engin Çağlar bu tip 2.ci adam rollerine devam etseydi. Tanju Gürsu'nun oyunculuğu bu filmde fazlasıyla ön planda yer almış. Fatma Belgen ise güzelliği ile filmde dikkat çekiyor oyunculuk anlamında pek bir şey göremedim. Ama filmde Gürsu dışında Ekrem Gökkaya ile kötü adam rahmetli Hayati Hamzaoğlu'nu beğendim sabıkalı gazinocu rolünde. Filmin çekim mekanları iyiye giden akışı filmi izlenir kılmış iyi sayılabilir bir film.

Cevap Yaz

oylesessizuzaktanbir

6 Aralık 2013 21:37

Tanju Gürsu'nun bu filmdeki şu repliklerinini ne zaman izlediğimde duysam içimde fırtılanalr kopar... Rüzgar bu be kızım... Ne zaman esip, ne zaman duracağı belli olmaz... Rüzgar denilen şey gelip geçici, unutulan birşey.

Cevap Yaz

predator1987

31 Ağustos 2013 14:39

bu filmi dün izledim, ve o kadar etkiledi ki beni.şimdiye kadar izlediğim hüzünlü filmlerde bu kadar ağlamamıştım içten... işte o denli içten ağladım. tutmak istedim kendimi ağlamamak için ama engel olamadım. ağlamamak için ekrandan çevirdim yüzümü. ne kadar çevirsem de ekrandan yüzümü, bir anda göz pınarlarıma yaşlar doldu bir kere.... öylesine üzücü bir film işte bu...

Cevap Yaz

benimsinema

31 Mayıs 2013 13:40

Bana göre klasik türk filmlerinde biri.... İki kardes bilmeden ayni kiza asik olur... Birilerin kavusmasi icin sonunda kardeslerinde biri ölür...Onlar evlenir hatta cocuklarin adina ölenin adini koyarlar, yesilcam filmi iste.... Fatma Belgen sinemada ilk yillari, bana göre siyah sac cok iyi yakisiyor.... ve tabii kamera arkasinda büyük insanlarin olmasi, iyi bir basari....

Cevap Yaz

Kleberson

17 Nisan 2013 02:24

engin caglarin bence en iyi filmi,genelde oyunculugu kötü olan engin caglarin burdaki oyunculugu cok iyi..

Cevap Yaz

performer

17 Nisan 2011 12:26

evet film genel olarak başarılı fakat bazı yerlerde yine abartı  sahneler var. bu film sonrası temel gürsu daha sonra çektiği filmler ile rüzgar gibi esecektir. bu film onların yanında durgun kalmış.

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

20 Ekim 2010 20:17

Sinemada güçlü Aktör "Tanju GÜRSUN'UN" en iyi filmlerinden...

Cevap Yaz

delikadir39

16 Temmuz 2010 11:12

Fatma Belgen ve Tanju Gürsu'nun birbirine yakıştığı güzel bir film.

Cevap Yaz

metin55

2 Ağustos 2009 03:22

Haklisin,cok tuhaf bir Sahne, insan bir kizi Striptease yapilan bir yere götürürmü.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica