Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Pembe Panter

Pembe Panter

8,41

(16 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Mart 1975 1 Saat 20 Dk Komedi Macera Komedi, Macera

Yönetmen: Hulki Saner Hulki Saner

Ülke: türkiye

Oyuncular: Adile Naşit, Cevat Kurtuluş, Altan Günbay, Mete İnselel, Esen Püsküllü, Ceyda Karahan, Muzaffer Hepgüler, Müjdat Gezen, Ekrem Dümer, Hakkı Kıvanç Devamını Gör...

Konusu : Filmde, karışıklık sonucu meşhur bir futbolcunun yerine geçen saf bir delikanlının başından geçenler anlatılır. Muttalip, kumar tutkunu işsiz bir gençtir. Pervin’e âşıktır. Fakat sevdiği kadının karşısına her gün yeni bir kabahatle çıkmaktadır. Kumar tutkusu yüzünden işini ve Pervin’i kaybeder. Ancak garip bir tesadüf Muttalip’in hayatında yeni bir dönemi başlatır. Ünlü kaleci Zeki, şampiyonluk maçı öncesi ortadan kaybolmuştur. Onu kampa götürmek isteyen kulüp yöneticileri, Zeki’ye ikizi kadar benzeyen Muttalip’le karşılaşır. Ne kadar uğraşsa da bu karışıklığa ikna edemez adamları. Büyük bir macera Muttalip’i beklemektedir.performer

5 Mayıs 2019 00:37

filmin pembe panter adıyla pek alakası yok... matrak gırgır bir film... başta müjdat gezen olmak üzere oyuncuların varlığı yani güzel oyunculukları sayesinde izlenebilir.

Cevap Yaz

yeşilçam1987

3 Nisan 2018 21:34

Kesinlikle harika bir komedi eseridir..bu kadrodan kotu bir film beklenemez.filmde yer alan mihrican güngör kaymak tabakta şarkısıyla filme renk katmıştır.ayrica diğer gazino sahneleride o zamanın eğlence ortamlarını yansıtmıştır.mete inselel ve müjdat gezenin karşılıklı sahneleri çok komiktir.bir müjdat gezen klasiği denebilir bu filme.aklima geldikçe seyrederim.hulki saner müjdat gezen ikilisinin en iyi eserlerindendir.

Cevap Yaz

Göztepe

1 Temmuz 2017 15:57

Filmin benzeri siyah beyaz olarak çekilmişti film iyi sayılır en güldüğüm sahne balonlu sahnelerdi pembe panter kıyafetini giyip kaçtığı sahnelerdi Müjdat Gezen'in. Ünlü bir kaleciye benzerliğinden dolayı Mutallip'in başına gelmeyen kalmıyor dolu tribünler önünde yediği gollerde antrenörün saçını başını yolması güldüğüm sahnelerden izlenebilir bir film.

Cevap Yaz

Mr.Rcmnt

12 Eylül 2016 07:36

Daha iyi olabilirdi...

Cevap Yaz

sinemaadamı

1 Aralık 2015 19:52

eğlenceli bir film filmde adile naşit , mete inselel , cevat kurtuluş ve müjdat gezen çok iyi oynamış ama esen püsküllü bu filme gitmemiş filmde gereksiz açık saçık sahnelerin olması da şaşırtıcı çünkü film komedi. mansuryıldırım arkadaşın dediği gibi inek şaban filminin ilk versiyonu ama tabi inek şaban kadar da güzel değil. müjdat gezen hayranları için iyi bir film.

Cevap Yaz

mansuryıldırım

15 Ekim 2015 16:40

Filmin 1963 yapımı orjinal pempe panter filmiyle girişindeki animasyon ve filmin adı vede müzik kullanımı dışında bir ilgisi yok filmin ismi öyle hissettiriyor ama daha çok kemal sunal ın inek şaban filmine benziyor bu film ondan önce çekilsede malesef o film gibi iyi bir film değil orta karar bir film sonlara doğru pempe panter kıyafetiyle pempe panter çizgi filmine gönderme var filimde sadece adile naşit iyi performans göstermiş onun dışında hepsi vasat oynamış esen püsküllü rolünde zayıftı ve bazı sahnelerde kameraya bakması şaşırtıcı bu role hiç olmamış filimde şener şen hem gazinoda şarkıcı tanıtımındaki ses hemde hayvanat bahçesindeki doğu şivesiyle konuşan bekçi de ne kadar usta bir dublajcı olduğunu göstermiş kısaca film izlensede olur izlenmesede sıradan bir film son olarak filmi izlemek isteyenlere filimde azda olsa furya zamanında çekildiği için +18 sahneler olduğunu filmin aile filmi olmadığını önceden söyleyeyim.

Cevap Yaz

Yeşilcamavi

15 Ağustos 2014 11:58

Mgünay arkadaşa katılıyorum müstehcen sahnenin olması bu filmi erotik yapar ki o zamanlar da seks furyasınin olduğu zamanlar. Eğlenceli ama müjdat gezenin oyunculuğunu beğenmiyorum.

Cevap Yaz

bysiirtli56

23 Mart 2014 09:23

hep sinemamızda karşılaştığımız iki benzer adam.birinin diğeriyle yeri değiştirilir benzetilir falan.senaryo açısından iyi olmasada filmin işleyişi seyirciyi izlemekten alıkoymuyor

Cevap Yaz

missy77y

11 Temmuz 2011 20:27

sevdiğim komedi filmlerinden. adile naşit'in mete inselel'e cafer diye seslenişi unutulmaz.

Cevap Yaz

oğuzzz

26 Kasım 2010 18:10

müjdat gezenin  güzel filmlerinden biri

Cevap Yaz
Yandex.Metrica