Azazil: Düğüm

4,88

( 5 kişi yorum yaptı )

Azazil: Düğüm

Sinema Filmi

2014

Sinem, anne ve babası vefat ettikten sonra ailesinden kalan evde Teyzesi ve eniştesi ile yaşamaktadır. Üniversiteden sevgilisi Akın ile mutlu bir ilişkisi vardır. Bir gün Akın’la arabada giderlerken bir köpeğe çarpar ve ölümüne yol açarlar. O günden itibaren Sinem için kabus dolu anlar arka arkaya yaşanır. Filmin durmayan temposu ve gerilimi seyirciyi müthiş bir korku seyri yaşatırken, metafizik ve paranormal olaylar üzerine başka bir bakış açısı getirecek. Filmin oyuncu kadrosunda genç ve yetenekli oyuncular Cansu Diktaş, Tolga Akman, Nurten İnan ve Zafer Altun’a Antalya Şehir Tiyatroları ustalarından Murat Ercanlı eşlik ediyor.

Künye

Yönetmen Özgür Bakar
Senaryo ,
Yapımcı Salih Memişoğlu
Görüntü Yönetmeni Uğur Kaplan
Eser ,
Vizyona Giriş Tarihi 29 Ağustos 2014
Tür Korku
Ülke Türkiye

Ekip

Yapımcı Ogan Şenyolcu (Yapım Koordinatörü)
Yaşar Tuncer (Uygulayıcı Yapımcı)
Alper Kıvılcım (Uygulayıcı Yapımcı)
Müzik Ercümet Vural (Müzik)
Danışman Ercümend Koçana (Post-Prodüksiyon Danışmanı)
Kurgu Çağrı Ece (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Sermet Can Uzunoğlu (Sanat Yönetmeni)
Kostüm Tasarım Vildan Aydın (Kostüm Tasarım)
Yapım Ekibi Alper Kıvılcım (Proje Tasarım)
Özgür Bakar (Proje Tasarım)
Yönetmen Ekibi Dudu Elif Konuk (Yönetmen Yardımcısı)
Ayşe Terzioğlu (Yönetmen Yardımcısı)
Dinç Koşvar (1. Yönetmen Yardımcısı)
Kamera Ekibi Uğur Bedir (Kamera Asistanı)
Post-Prodüksiyon Selim Çetintaş (Post-Prodüksiyon Sorumlusu)
Barış Hoşabcıoğlu (Renk Düzenleme)
Can Pektaş (Post-Prodüksiyon Asistanı)
Çağlar Özlek (Negatif Kayıt)
Işık Ekibi Mehmet İşçi (Işık Şefi)
Ses Ekibi Soner Koç (Ses Tasarım)
Soner Koç (Özel Ses Efektleri)

Firmalar

İstanbullu Sinema Teknik Malzemeleri (Işık Ekipman Hizmetleri)
Burak Film (Yapımcı)
Roll Caption (Dağıtımcı)
Film Fabrikası (Uygulayıcı Yapımcı)
Hasılat 1.668.443,07 TL
Toplam İzleyici 178.984
Vizyonda Kaldığı Hafta 20 Hafta

Son Yorumlar (5)

ToqqLe avatar ToqqLe 29 Nisan 2020 04:43:17

4

Şeytan 1973 yapımı ünlü korku klasiği filmin vasat bir çakma modern versiyonu.

erhaab avatar erhaab 09 Şubat 2018 17:15:51

5

Türk korku sinemasına gönül vermiş ve her yerde herkese karşı savunmuş biri olarak filmin başarısız bir exorcist taklidi olduğuna kesinlikle katılmıyorum. Hayır yani insanlar ne bekliyor onu da anlamıyorum. Mantık buysa şayet, o zaman hiç mafya filmi ya da polisiye film de çekilmesin çünkü hepsi de aynı çıkış noktasına sahip. Eğer bu açıdan bakılıyorsa Tango&Cash filmi, Cehennem Silahı filmi ya da Bitirim İkili filmi hep birbirinin kopyası derim.

Elbetteki eleştiri noktaları var. Bu tip filmlerde karanlıktan her daim istifade edilmiştir ama Azazil'de bu sınır aşırı derecede aşılmış. Filmin başındaki konferans bile çok karanlıktı, varın gerisini siz anlayın. Hatta bir ara hiçbir şey göremedim karanlık yüzünden. oyuncuların yüzünü görmeyi bırakın, olan biten de seçilmiyordu.

Azazil'in çıkarılma sahnesi de basite kaçmış. Fazlasıyla kolay oldu sanki.

Senaryoda da 2-3 farklılık olmalıydı, yoksa şu senaryoyu hepimiz yazarız. Bir büyü yapılıyor, Azazil musallat oluyor ve hoca gelip Azazil'i gerektiği yere yolluyor. İşte bu kadarı kimseye yetmez.

Film kötü değil ama bir Siccin serisiyle ya da Dabbe 4 ile kıyaslamak da namümkün.

mansurx avatar mansurx 01 Kasım 2016 08:33:09

5

Film baştan sona klişe bir konuya sahip şeytan 1973 filmi ile cinli büyülü filmlerin karışımı gibi zaten filmin yönetmeni sevgili özgür bakar da bunu kabul ediyor hatta en kötü filmi olduğunu söylüyor evet konu olarak klişe kötü bir film ama teknik y önden iyi çekilmiş bir film özgür bakarı tebrik ederim kısa filmlerden buraya ne zorluklarla geldiğini biliyorum tırnaklarıyla kazıyarak geldi filmde cansu diktaş sinem rolünde iyi performans göstermiş filmi izlenilir kılmış 87 dakikada tadında biten filme olumlu baktığımı ve filmi öyle yorumladığımı söyleyeyim biraz özgür bakara torpil geçtim diyeyim korku türünde ısrar ettiği için yoksa malesef vasat bir film olumlu bakarak orta karar bir düzeyi var diyorum korku gerilim sevenler zaman geçirmek için izleyebilir son olarak filmi sevgili özgür bakar vimeo adresinde aydınlık orijinal kayıtıyla yayınladı youtube da fanatik filmde karanlık kayıtlı olduğu için bir çok kişi filme olumsuz baktı film o kadar kötü değil birde bu aydınlık orijinal renkleriyle izlesinler farkı göreceklerdir.

Metromax avatar Metromax 31 Ekim 2015 19:00:14

3

kötü bir film şeytan 1973 kötü bir kopyası

sinemadelisi avatar sinemadelisi 10 Eylül 2014 20:47:02

8

Ben diğer yorum yapan arkadaşın aksine filmi çok başarılı buldum.Türkiye artık korku filmi sektöründe çok emin adımlarla ilerliyor.Evet sanatsal yönden eksikler vardı ama çekim açıları,oyunculuklar,ses ve efekt,senaryo hepsi uyum içindeydi.Film sonun a kadar kendini izlettirmeyi başarıyor.Sonunda büyük bir sürpriz bekliyor izleyenleri.Tahmin etmediğimiz bir karakterin kötü çıkmasıyla senarist bize bir tokat daha atıyor.7/10

Yandex.Metrica