Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Ölüm Yolu

Ölüm Yolu

8,14

(16 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 33 Dk Aksiyon Polisiye Macera Gerilim Duygusal Tarihi Aksiyon, Polisiye, Macera, Gerilim, Duygusal, Tarihi

Yönetmen: Halit Refiğ Halit Refiğ

Ülke: türkiye

Oyuncular: Mürüvvet İşsever, Ümit Belen, Bülent Ufuk, Hüseyin Güler, Sümer Tilmaç, Erol Tezeren, Necip Tekçe, Coşkun Göğen, Hülya Avşar, Dinçer Çekmez Devamını Gör...

Konusu : Cezaevine nakledilmekte olan Mehmet (Kadir İnanır), Haydar (Tanju Gürsu), Ali (Erol Tezeren), Nuri (Coşkun Göğen), Mahmut (İhsan Yüce), Arap (Necip Tekçe) ve Sabri (Dinçer Çekmez) adlı mahkumlar, yolda kaza geçirip kaçarlar. Nişanlısı ile oradan geçmekte olan Zeynep’i (Hülya Avşar) durdurup nişanlısını öldürdükleri genç kızı rehin alırlar. Peşlerine düşen polisi de öldürüp bir dağ evine saklanırlar. Zeynep’in babasından fidye isterler. Bu arada Nuri ve Sabri Zeynep’i sürekli taciz etmekte, Mehmet ise genç kızı korumaktadır. Komiser Kenan (Sümer Tilmaç) telefon konuşmasını dinleyip fidyenin verileceği yeri öğrenir. Mahmut ve Arap’ı baskında ele geçirir. Mehmet ve diğerleri yer değiştirir ve girdikleri evin sahibi Ömer, eşi ve çocuğunu da rehin alır. Ömer bir fırsatını bulup polise haber verir. Mehmet iyi davrandığı için genç kız bir tek ona güvenir. Bu arada Sabri Ömer ve tüm ailesini öldürür. Hepsi Ali’nin bildiği bir kulübeye sığınır. Ali köyüne gider. Nuri ve Sabri Haydar’la Mehmet’ten kurtulma planı yapar. Zeynep’le Mehmet birbirlerini sevmişlerdir. Geceyi birlikte geçirirler. Ali köyünde yakalanır. Radyodan bunu duyan Mehmet, Haydar, Nuri ve Sabri yine yer değiştirir. Şehre yiyecek için inen Nuri de yakalanır. Zeyenep’e saldıran Sabri’yi Mehmet öldürür. Polis yerlerini bulup baskına gelir. Haydar polisleri oyalar ve vurulur. Mehmet’le Zeynep kaçar, evliymiş gibi otele yerleşir. Başka ülkeye kaçmak için tekne çalarlar. Tekne sahibinin haber verdiği polis otelde Mehmet’i sıkıştırır. Zeynep sevdiği adamın ölmesini istemez, onu teslime ikna eder. Boş silahla dışarı çıkan Mehmet’i komiser Kenan vurur. Zeynep kader kurbanı sevgilisinin cansız bedenine sarılır, kalır…Göztepe

25 Temmuz 2019 00:19

Gerçekten güzel bir film oyuncu kadrosu her biri özenle seçilmiş heleki Dinçer Çekmez ile Coşkun Göğen sapık rolde müthiş oynamışlar. Cezaevi nakli sırasında kaza yapan araçtan kaçan 6 mahkumun hikayesi. Film çeşitli il ve mekanlarda geçiyor. Mesala İstanbul başta olmak üzere Hüseyin Baradan'lı sahneler Çeşme ve göl kenarında çekilen sahneler büyük bir ihtimalle Bafa Gölü. Kadir İnanır, Hülya Avşar ,Tanju Gürsu olmak üzere tüm oyuncular rollerinin hakkını vermiş.

Cevap Yaz

performer

21 Şubat 2017 22:10

08 Şubat 2011 tarihinde yaptığım yorumda film hakkındaki düşüncem bugün de aynı...kıymetli merhum yönetmenimiz halit refiğ'in ticari filmlerinden.

Cevap Yaz

sinemaadamı

4 Mart 2016 16:32

filmde dinçer çekmez 10 numara bir rol yapmış. coşkunla ortak bi sapıklık planları yapıyor ama iyi sopa yiyorlar. hülyanın ilk yılları kadirin tam dev olduğu yıllar tanju yaşlanmış ama rolünün hakkını sonuna kadar veriyor. erol tezereni yıllar sonra bir filmde görmek güzeldi oda rolünün hakkını vermiş. filmin finalinde kadir oyunculukta tavan yapmış.

Cevap Yaz

Kleberson

17 Haziran 2015 04:01

filmi dincer cekmez götürmüs efsane rol yapmis allah rahmet eylesin cok iyi bir oyuncuydu

Cevap Yaz

jeremiekhan

18 Ağustos 2013 21:33

delicesine filmine benzeyen bir yapım ama onun yarısı etmez

Cevap Yaz

MGUNAY

8 Haziran 2011 13:13

gerçekten güzel bir film ben en fazla Dinçer Çekmez'i beğendim son yapılan dizi ve sinemalardada eylül fırtınasıylada aynı görüşü paylaştığımı söylemeliyim

Cevap Yaz

eylül fırtınası

8 Haziran 2011 01:11

Orhan Elmas'ın 1964 tarihli Duvarların Ötesi adlı filminin birebir olmasa da ikinci çevrimi sayılabilecek Ölüm Yolu,Halit Refiğ'in fazla üzerinde fazla titizlenmeden profesyonel bir anlayışla kotardığı,güzel ancak fazla popüler olamamış ticari filmlerinden birisidir.

Altı mahkumun hapishane nakil aracının kaza yapması sonucu özgürlüğe kavuşmaları ve nişanlısını öldürdükleri güzel zengin kızını  rehine almaları ile başlayan macera; bir yandan mahkumların kendi aralarındaki çekişmeler,diğer yandan mahkumlardan birinin(tabi ki en yakışıklı olanının) tahmin edileceği gibi güzel kıza aşık olmasıyla daha karmaşık ve içinden çıkılmaz bir hal alacaktır.Yine tahmin edileceği üzere kız da ilk başlarda nefretle baktığı adamı zamanla tanıdıkça sevecek ve ölümüne aşık olacaktır.(Stockholm Sendromu bkz:Kaptan filmi yorumum)

Kadir İnanır ve Hülya Avşar'ın üçüncü ve şimdilik son kez biraraya geldiği Erler Film yapımı Ölüm Yolu gayet sürükleyici ve tempolu bir macera filmi.

Ancak bu filmi izlenebilir kılan en önemli unsur bence son derece isabetli seçilmiş seçkin oyuncu kadrosudur.Özellikle kaçak mahkumları başarıyla canlandıran oyuncuları bir hatırlayalım:Kadir İnanır,Tanju Gürsu,İhsan Yüce,Dinçer Çekmez,Coşkun Göğen ve Erol Tezeren..İlaveten güzelliğinin doruğunda bir Hülya Avşar...Sümer Tilmaç ve Necip Tekçe...Kuşkusuz böyle bir kadro en vasat bir filmi bile çekilir kılacak kapasitededir.

Bu filmin 2011 yılı itibarı ile tekrar çekileceğini düşünelim.Altılı mahkum grubu başta olmak üzere asla bu derecede kaliteli ve uyumlu bir cast oluşturulamayacağı aşikardır.

İşte Yeşilçam'ı Yeşilçam yapan,sevdiren,özleten,eşsiz kılan özelliklerden birisi de bu muhteşem ve her birinin kendine özgü büyüsü olan,yerlerine bir başkasının ikame edilmesinin mümkün olmadığı büyük oyuncularıdır.

Yeri gelmişken eski ve çok sevilen film ve dizlerin tekrar çevrimlerine hiç sıcak bakmadığımı belirtmek istiyorum.Eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağarmış derler.Son yıllarda eskiye rağbet oluyor ki konu kabızlığı çeken film ve dizi sektörü sıkıştıkça değerli antika eşyasını bozduran düşmüş zenginler gibi Yeşilçam'ın birbirinden güzel filmlerine ve TRT dizilerine el atıp (saldırıp) rezil ediyorlar.Hababam Sınıfı,Aşk-Memnu,Kartallar Yüksek Uçar,Fatmagül'ün Suçu Ne gibi film ve diziler bu yolla katledildi.İffet filminin de yeniden çevrileceği son zamanlarda yaygın şekilde söyleniyor.Bakalım daha neler göreceğiz?

 

Cevap Yaz

performer

8 Şubat 2011 22:42

daha iyi olabilirdi fakat yinede izlenebilir bir film.

Cevap Yaz

gsArDa35

22 Eylül 2010 17:59

Filmi bugün sabah izledim yarısından itibaren konusu çekildiği yıla göre çok değişik. görüntü yönetmeninin Çetin Gürtop olduğunu tahmin etmiştim kamera kullanımı çok çok iyi.

Cevap Yaz

fulda

31 Temmuz 2008 12:53

Halit Refig gibi önemli bir yönetmene hic yakismayan bir film.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica