Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Meraklı Köfteci

Meraklı Köfteci

9,01

(58 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Şubat 1977 1 Saat 16 Dk Macera Komedi Macera, Komedi

Yönetmen: Ergin Orbey Ergin Orbey

Ülke: türkiye

Oyuncular: Ziya Metin, Ahmet Karaca, Ali Demir, Muzaffer Yenen, İhsan Bayraktar, Yusuf Çetin, Tevfik Şen, Hikmet Altınses, Nisan Akman, Renan Fosforoğlu Devamını Gör...

Konusu : Filmde, bir adamın karısına kalan miras yüzünden akrabalarıyla yaşadığı sorunlar anlatılır. Zühtü sokaklarda seyyar arabasıyla köfte satar. Her gün karşılaştığı olaylara müdahale etmeden duramaz. En sonunda da hep karakolluk olur. Bir gece evden kaçan Fatma adında bir kızla karşılar. Zühtü kıza yardım ederek onu korur. Fatma’yı beraber yaşadığı amcasının evine götürür. Ancak amcası Zühtü’ye kızar ve ikisini de evden kovar. Zühtü son çare olarak Fatma’yı bir otele yerleştirir. Tam o esnada Fatma’nın akrabaları oteli basar. Zühtü’nün kızı kaçırdığını zannederler ve ikisini zorla evlendirirler. Zühtü, kendi akrabaları ve Fatma’nın akrabaları arasında kalacaktır.circuscharlie

21 Ekim 2019 21:13

firmalar ve ekipler kısmındakileri siler mısınız? Yeniden düzenlemek istiyorum

Cevap Yaz

enigmacuture

26 Ekim 2018 04:56

Zühtü nun Fatma'yız sozde kesmek icin bıçak biledigi sahne ve maydonoz fobisi ile aklimda kalan film. Gerçek safkan bir komedi filmi cok ama cok basarili.

Cevap Yaz

Miro_Mardin

8 Aralık 2017 02:38

Bazı mecralarda Kemal sunal'ın en kötü filmi diye lanse edilen bana göre Natuk baytan ekolü filmlerle beraber Kemal sunal'ın en iyi filmlerindendir.İnsanlar bir şeyi anlamıyor ; Absürt komedi de mantık aranmaz.Bu filmlerde ; toplumsal eleştiri ve politik göndermeler olsa bile asla gözünüze sokmaz,eğlenceliktir.70'li yıllar ; Sağ,sol çatışmasının nirvanaya ulaştığı,Siyasi cinayetlerin sokak aralarına taştığı,Ambargo ile birlikte ekonominin dip yaptığı yıllardır.Tüp kuyruğu,yağ kuyruğu,işsizlik halk zaten bunaltmıştır dramın tillahını yaşamaktadır işte Absürt komedi filmleride burda devreye girer ve tereciye tere satmak yerine onları gerçek karanlık dünya'larından alıp güldürüsü bol sürreal bir evrene götürür. Filme dönersek ; senaryo güzel,oyunculuklar mükemmel,Yapım ekibi şahane,Müzikleri enfes Ergin orbey çok iyi bir iş çıkarmış.Filmin tek kusuru Fatma'nın göze batan bıyıkları :) başkada kusuru yok.

Cevap Yaz

sinemaadamı

5 Kasım 2016 21:20

güzel bir kemal sunal klasiği. tavuk seversin sen repliği unutulmaz. sahnede çok hoştu. amcası zühtü ye fırçayı basıyor , yengesi sofrayı topla diyor, gelin bulaşığı bana bırakma diyor oğlan işe gitmeden arabamıda yıka diyor bi şevket abi insan gibi afiyet olsun diyor sofradan kalkarken. ondan sonra otelcinin büyük büyük köfteler yiyip çivi numarası yapması ilerleyen sahnelerde kemal abinin kasten köftelere çivi sokup ona yedirmesi ve köftede çivi bulana gazoz bedava demesi çok komikti. çok sinsi akrabaları var zühtü abimizin bu filmde. miras için onu öldürmeye bile kalkıyorlar. suavi sualpin 2 güzel senaryolu kemal sunal filmi var biri sahte kabadayı diğeri bu. bence bu sahte kabadayı filminden daha iyi ikisinide 10 üzerinden 10 verdim amma meraklı köfteci beni çok sardı. allah rahmet eylesin ihsan yüce ve ali şen de çok büyük oyunculardı.

Cevap Yaz

performer

30 Ağustos 2016 20:23

diğer kemal sunal filmlerinden farklı ama güzel bir film...

Cevap Yaz

sinemaagresif

7 Mart 2016 15:14

Suavi Sualp'in en güzel eserlerinden biri. Çok güzel bi komedi filmi. Verdiği mesajlar çok açık. Akrabaların nasıl akrep, insanların nasıl menfaatçi olduğunu , saftiriklerin ise nasıl ezildiğini komediyle ortaya koymuş başarılı bir filmdir. Filmin oyuncuları da birbirinden şahane. Bıçak horonu oynayan Tevfik Şen, Yusuf Çetin , İhsan Bayraktar ve diğerleri yılların horon ustasıymış gibi çok başarılı oynuyorlar. Kemal abiye zaten diyecek bi şey yok. Rolünü oynamamış adeta yaşamış gibi canlandırıyor yine. Ali Şen ve İhsan Yüce'de çok başarılı. İhsan beyi Öztürk Serengil'in meşhur sesi Mücap Ofluoğlu karadeniz şivesiyle çok güzel seslendirmiş.

Cevap Yaz

sholay

14 Ağustos 2015 19:34

Bence rahmetlinin altin yiliydi. Bu senedeki oynadigi filmlere bakarsak hepsi harika filmler.

Cevap Yaz

gezgin1903

2 Ekim 2013 23:29

bu filmde kemal sunalın oyunculuğu harika

Cevap Yaz

sevda1979

28 Eylül 2013 05:28

kemal sunalın meyhane sahneleri çok güzeldi hem repliği hemde ben gamlı hazan şarkısı filme renk katmış rahmetli usta oyuncu..

Cevap Yaz

jeremiekhan

9 Eylül 2013 11:49

başarılı bir film ama kadın oyuncu seçimi daha farklı olabilirdi diğer taraftan yan rollerin katkısı büyük

Cevap Yaz
Yandex.Metrica