Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Tatar Ramazan 1. Sezon (Ben Bu Oyunu Bozarım)

Tatar Ramazan 1. Sezon

9,00

(11 kişi yorum yaptı)

2013-03-20 15:25:32 1 Ocak 1970 Dram Duygusal Dram, Duygusal


tchazandogru

22 Haziran 2013 12:48

Severek izliyorum ama şu mantık hataları olmasa. Çavuş evi basıyor, 1 kişi onlardan vurulmuyor. Onların attıkları tam isabet:) Ayrıca, Çavuşa silah tutuyorlar, kimse çavuşu vurmuyor. Bekliyorlar. Sonra adam bir şekilde kurtuluyor. Öyle olmaz, Ona silah çekildi mi, vurmak içindir. Silahı çeken bekleyip, yorum yapmaz. Komik yani. Ayrıca da Çavuşu, Ramazan öldürmek için eline geçiriyor, öldüremiyor bir türlü. Kuyuya atıyor falan filan. Yok öyle. O adam, Çavuşu yakaladığı anda öldürür. İç hesaplar yapmaz. Çünkü Tatar Ramazan babasına tokat attı diye, Belediye Başkanını öldüren adam, ince hesaplarla oyalanmaz. Mantıklı yazın senaryoyu, seyirci salak değil.

Cevap Yaz

bilgesinan

29 Mayıs 2013 11:31

Tatar Ramazan Benim Kahramanım oldu. :)

Cevap Yaz

mkurtsen

24 Mayıs 2013 23:40

Gazete'de okudum. Senarist Safa Önal dizi yapımcılarına tazminat davası açmış. Ne Hakla ? Bildiğim kadarı ile Tatar Ramazan ve Linç rahmetli yazar Kerim Korcan'ın (1918-1990) eserleri. Linç'i 1970 de rahmetli Bilge Olgaç çekmişti. Arap Kadir'i de Demir Karahan çok uygun fiziği ile pek güzel oynamıştı. Tatar Ramazan Korcan'ın 1969 da yayınlanmış bir öyküsü. Öyküyü 1990 yılında senaryolaştırıp çektiniz diye sahibi mi oldunuz ?. Sahibi varsa Korcan'ın mirasçılarıdır. Ayrıca birde görüyoruz. tamamen başka bir senaryo ile kendi yaptığından çok çok daha güzelini çekiyorlar. Başkalarının eserine ve emeğine sahip çıkmak hiç yakışmıyor. Birde benden izin almaları gerekirdi diyor. Kendi fikrinden yola çıkarak yazdığın özgün bir senaryomu ki senden izin alacaklar.

Cevap Yaz

ezell41

19 Mayıs 2013 11:21

tatar razaman cuma akşamları butun randevuları ıptal ettırmeye devamedıyor.. fılm superrrrrrr

Cevap Yaz

tchazandogru

11 Mayıs 2013 11:22

Tatar Ramazan'ı 2 bölüm izledim. herkese övgüyle bahsettim ama 3. Bölüm rezaletti. O ne insanların yüzü, gölge oyunu oynadılar resmen. Işık arkadaş Işıkkk önemli. Bir yönetmen bunu bilecek, anlayacak. Gündüz vakti, 2 kişi konuşuyor, birinin yüzünün yarısı simsiyah, diğer yarısın beyaz, karşısındakinin yüzü kırmızı. Ayıptır yaaa, büyük dizi, büyük kanal. Dikkat edilecek. Hapishane çekimleri felaketti. Korku filmi çekmiyorsunuz, normal dizi çekiyorsunuz. İnsanların yüzü görünecekk arkadaş. Gölgede, karanlıkta kalamazlar. Bunları ben mi öğreteceğim size. Dikkat edeceksiniz.. Oyuncunun oyununu da bu şekilde harcayamazsınız. Böyle giderse bu güzelim dizi gümleyecek, benden söylemesi.

Cevap Yaz

bilgesinan

11 Mayıs 2013 00:47

Tatar Ramazan 3. Bölüm büyük bir hayal kırıklığı yaşadım. O kadar övgü yaptım, inanamadım. Işık rezaletti. İnsanların yüzü çamur gibiydi. Karanlıktan, mimiklerini göremedik. Ne değişti, yönetmen mi, ışık şefi mi? Çok kötü olmuş. Olmadı yaa, büyük bir dizi ve büyük bir kanal da bu hatalar olamaz. Neden dikkat edilmemiş? Böyle giderse izlemek zor gelecek. Çok üzüldüm.

Cevap Yaz

bilgesinan

10 Mayıs 2013 15:47

Yönetmen Cevdet Mercan'a helal olsun. Ne açı, ne ışık hatası olmaz mı? Yok. Bayıldım. Ben çok hata bulan biriyim. Yok yani. Çekimden kaynaklı filmin içine sokuyor yönetmen seni. Resmen ders gibi izliyorum. 2 Bölümde hata bulamayan ben, bundan sonra da sanmam hata olacağını. Herkesi tebrik ediyorum.

Cevap Yaz

bilgesinan

9 Mayıs 2013 14:24

Çok beğendim, bu kadar güzel beklemiyordum. Çekimler harika. Oyuncular muhteşem. Yönetmeni ve herkesi tebrik ediyorum. Bülent İnal'a çok gitmiş bu rol ve hakikaten de çok başarılı...

Cevap Yaz

delikadir39

21 Nisan 2013 15:09

Eski filmlerden dizi furyası yetti artık.Tutmaz.Dizi sektörü çöktükçe çöküyor.

Cevap Yaz

beyzacetin

9 Nisan 2013 17:20

büyk bir merak ve heyecanla bekliyorum. Bülent İnal dan daha iyi bir secim olamazdı yeni nesilde. Su anda daha yakısıklı ve karizma bir adam yok bence bu role uyacak. Sert de bir yüzü var, iyi bir oyuncu Bülent İnal.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica