Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kupa Kızı

Kupa Kızı

7,58

(11 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 19 Dk Gerilim Dram Psikolojik Gerilim, Dram, Psikolojik

Yönetmen: Başar Sabuncu Başar Sabuncu

Ülke: türkiye

Oyuncular: Serra Yılmaz, Aysel Gürel, Candan Sabuncu, Yalçın Boratap, Selçuk Özer, Zihni Küçümen, Nisa Serezli, Tarık Tarcan, Müjde Ar, Füsun Demirel Devamını Gör...

Konusu : Filmde, randevu evine düşen bir kadının hikâyesi anlatılır. Evli olan Nilgün rahat bir yaşam sürmektedir. Baskıcı bir ailede büyümüştür. Çocukluğunda yaşadığı olaylar rüyalarına girmektedir. Gördüğü kâbuslar ve kötü hayaller yüzünden huzursuzdur. Bu durum kocasıyla ilişkisini de olumsuz etkilemektedir. Nilgün bir gün Beyoğlu’nda bir randevu evine gider. Kocasının işte olduğu saatlerde orada çalışmaya başlar. Ancak girdiği bu yerde başına yeni dertler açacaktır.KartalTibetTutkunu

18 Aralık 2017 03:26

Müjde AR'ın oynamışta olduğu teatral atmosfer yoğunda olan kadın a özgü filmler de filmin konsept, teması da ne olursa olsun... Ve, yönetmenin de kim olduğu? Salt onun özgün oyunu için; hiç farketmediği yadsınmaz bir gerçek. Bence bu güzel filmlerin başarı sırrı bundan da kaynaklı.

Cevap Yaz

Göztepe

17 Aralık 2017 15:19

Değişik bir konusu var filmin bu filmde Müjde Ar için iki ruhlu kadın diyebilirim hem randevu evi özentiliği hemde evlilik. Nisa Serezli'yi oyunculuk olarak çok beğendim Müjde Ar ile Tarık Tarcan başrolde birbirini tamamlayan oyunculardı film tiyatronun etkisinde kalsada iyi bir filmdi.

Cevap Yaz

Sinecan06

11 Ocak 2017 17:25

Başar Sabuncu'nun tiyatro kökenli olması filmde can sıkan teatral havanın tek nedeni. Oyuncular sahnedeymiş gibi davranıyor. Nisa Serezli, Nezahat Tanyeri gibi sanatçılar bile teatral havanın içinde resmen boğulmuş. Müjde Ar da katılıyor bu boğulmaya. Selçuk Özer ve Yalçın Boratap'ın feci oyunculuklarına değinmiyorum bile. Dublaj da pek kötüydü. Sinemasal yetkinliğe sahip başka bir yönetmenin elinde daha sağlam bir eser oluşurdu. Psikolojik tabanı da daha kuvvetli olurdu. Füsun Demirel, Gökhan Mete ve bilhassa Aysel Gürel filmin parlayan yıldızları.

Cevap Yaz

bysiirtli56

4 Şubat 2016 15:33

şuana kadar gördüğüm en iyi psikolojik filmlerden.çok başarılı bir film.müjde ar sanatını çok güzel sergilemiş

Cevap Yaz

performer

18 Ocak 2016 22:20

fantas-ero-tik ve biraz psikolojik ilginç bir film. piyanolu müziği hoşuma gitti. dış mekan sahnelerinin de epeyce olması seyirciyi sıkmaktan kurtarmış olabilir.

Cevap Yaz

beyzacetin

20 Mart 2013 17:33

Sıradışı bir film. Beğendim, ilginç geldi bana. Ama biraz abartılı replikler ve sahneler var. Bu da bana tiyatro sahnesini hatırlattı. Müjde Ar ın kocası o kadar pasif ve sıkıcı ki izlerken içim bayıldı :)

Cevap Yaz

Sasha

6 Haziran 2009 13:18

bunalım filmi adında ve tadında....

Cevap Yaz

Glasscow

18 Mayıs 2009 13:45

evlilik hayatını kurtarmak isteyen nilgün'ün, 'ihtiyaçlarını bir randevuevinde gidermesi' temelinde işleyen bir başar sabuncu filmi. filmde 2 sahne ilginçti. karda kayıp düşen nilgün'e kocasının arkadaşı, eli yerine içki şişesinin başını uzatır. nilgün bir an duraksar. içki şişesi fallik bir obje olarak düşünülürse hoş bir espiri. gayet manalı:) randevuevinde tren yapma espirisinden sonraki sekansta banliyo treninin gösterilmesi de tuhaftı. sadece bu sahneyi çekmek için oraya giden film ekibine acıdım:) nihayetinde iki kişi ölüyor. nilgün'ün havailiği yüzünden 2 kişi pisi pisine gitti işte. neticede ortalama bir film. çok abartmamak lazım.

Cevap Yaz

tko

17 Şubat 2009 10:46

Müjde Ar'ın oynadığı enteresan bir film.Kocası ile arasındaki soğukluk ve yaşantısında farklılık arayışı Müjde Ar (Nilgün)'ı randevu evinde çalışmaya sevk eder.Fakat bu işi para için değil zevk için yapar.

Cevap Yaz

Exotic

10 Şubat 2009 23:54

 catherine deneuve nin oynadigi gunduz guzeli filmin turk versiyonudur kupa kizi..ben yinede cok begendim.aysel gureldie filmde mujdenin annesi olarak gorebiliriz..entel turkish cult filmlerden hoslananlara super saatler gecirtirecek bi film.. mujde arin katkisinida unutmayalim tabiki .. belki o olmasa bu kadar etkilenmezdim

Cevap Yaz
Yandex.Metrica