Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kelebeğin Rüyası (The Butterfly's Dream)

Kelebeğin Rüyası

8,29

(33 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 22 Şubat 2013 1 Saat 58 Dk Dram Biyografi Dram, Biyografi
IMAX 2d 2d

Yönetmen: Yılmaz Erdoğan Yılmaz Erdoğan

Ülke: türkiye

Gişe: 2.167.456

Oyuncular: Kıvanç Tatlıtuğ, Mert Fırat, Farah Zeynep Abdullah, Belçim Bilgin, Barış Çakmak, Ahmet Mümtaz Taylan, Taner Birsel, Devrim Yakut, İpek Bilgin, Aksel Bonfil Devamını Gör...

Ödüller: En iyi erkek oyuncuEn iyi yardımcı kadın oyuncuEn iyi müzikEn iyi görüntü yönetmeniEn iyi sanat yönetmeni

Konusu : Zonguldak'ta yaşayan, iki genç şair Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu, yeni yeni modernleşen bu madenci kentinde memuriyet hayatlarını sürdürürken, bir yandan da sanatla, edebiyatla ve en çok da şiirle iç içe yaşamaktadırlar. Ayakları üzerine yeni kalkan genç Cumhuriyet, bir yandan modernleşme çabasındayken, aynı yıllarda Avrupa'da da çetin bir savaş yaşanmaktadır. Belediye Başkanı'nın kızı Suzan'ın Zonguldak'a geri gelmesiyle Rüştü ve Muzaffer'in şiire olan inancı daha da artar. Henüz lise öğrencisi olan Suzan, çevrenin istememesine rağmen iki gençle yakın arkadaş olur. Fakat 1940'lı yılların vebası olan verem, iki genç insanın da sağlığını git gide tehdit etmektedir. Rüştü ve Muzaffer'in hem kendi gelecekleri, hem de dünyanın gidişatı hayra alamet değildir.DownTown

26 Mayıs 2016 13:19

Tek kelime ile harika. Emeklerinize sağlık. Vaktinde sinemada izlemiştim, etkileyiciydi..

Cevap Yaz

mehmet_baba

14 Ocak 2016 11:22

Harika bir Türk filmi. genç oyuncular işin hakkını vermişler. Ağlamak serbest. Konu müthişti. 10 üzerinde 9 puan.

Cevap Yaz

mansuryıldırım

28 Mayıs 2015 10:21

Gerçekten güzel filim kıvanç tatlıtuğ çok iyi oynamış ondan sonra filmin en iyisi farah zeynep abdullahdı mert fıratta fena değildi belçim bilgin biraz durgun gibiydi ve role pek girememiş bir lisedeki kıza göre epey büyük gösteriyordu behçet necatigil 1916 doğumlu 1941 yılında 25 yaşında oluyor oysa filimde yılmaz erdoğan 45 yaşlarında gibiydi ama bir dönem filmi yapmak çok zor şey filim 1940 lı yılları nerdeyse yaşatmış film sinematoğrafik hoş bir film olmuş müzikleride güzel kısaca izlemeye değer iyi bir dönem filmi.

Cevap Yaz

hüseyin86

10 Şubat 2014 10:22

büyük usta Yılmaz Erdoğan ın kaleminden çıkan güzel bir eser. bu film sayesinde tanımadığım şairleri öğrenmiş oldum. oyunculuklar gayet başarılı. Kıvanç Tatlıtuğ ödül bile almalı bu filmle. Mert Fırat ı zaten söylemiyorum.

Cevap Yaz

oznuryilmaz

6 Şubat 2014 03:35

Mert Fırat ve Kıvanç Tatlıtuğ performansları çok iyi olmasına ragmen belçim bilgin rolu çok yapmacık hoşuma gıtmedı kıvanç her zmankı gıbı çok dogal oynamş.Savaş zamann da olan aşk sergılenmş her şeye ragmen zengın kız fakir oglan özetle.

Cevap Yaz

store

24 Kasım 2013 01:22

şairlerin hayatını anlattığı sadelik ve etkiliyicilikle izlediğim en iyi türk filmlerinden biri

Cevap Yaz

Maviprens

20 Kasım 2013 12:00

Yılmaz Erdoğan’ın, “Aşk en güzel bahanesidir şiirin” dediği Kelebeğin Rüyası’nda aşk, şiirin de hayatın da başrolünü üstleniyor. Film, şairlerin altın çağı olan yıllarda, İkinci Dünya Savaşı’nın gölgesinde adım adım gelişen bir aşkı anlatıyor.

Cevap Yaz

kaledddd

10 Kasım 2013 15:56

müthiş bir film

Cevap Yaz

baran34

30 Ekim 2013 17:52

Filmin herşeyi iyi güzel de Yılmaz Erdoğan'ın yaptığı en büyük yanlış cast seçimi. Belçim Bilgin yaş olarak ve görünüş olarak Farah Zeynep Abdullah'tan büyük. Filmde ise Belçim'in oynadığı Suzan karakteri 17 yaşında! bu filmin ciddiyetine zarar veriyor. Fakat prodüksiyon o kadar sağlam ki biz izleyiciler bu hatayı en azından gözardı etmeye çalışıyoruz. Ama Suzan'ın bir sınıf arkadaşı var tam bir teyze:) rahat 40 yaşında var. A. Mümtaz Taylan ve Yılmaz Erdoğan filmde genç başrol oyuncularına abilik yapıyorlar. Mert Fırat ve Kıvanç Tatlıtuğ performansları çok iyiydi. Sadece bazı repliklerde Mert Fırat biraz abartıyordu. Ünlü müzisyen Rahman Altın'ın melodisi, dram ve siir üçlemesi harikaydı. Bir de verem sahnesi o kadar çok işlenmiş ki neredeyse genç yaşta hayatını kaybeden şairlerin hayat hikayesinin önüne geçmiş. Lakin sonuçta eksik yanlarını bir tarafa bırakacak olursak bence yılın en iyi Türk filmi diyebilirim.

Cevap Yaz

zelaldere

26 Ekim 2013 03:36

Bir şair ancak bukadar şairane bir filmi çekebilirdi :)

Cevap Yaz
Yandex.Metrica