Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Köprü

Köprü

8,72

(30 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 19 Dk Dram Dram

Yönetmen: Şerif Gören Şerif Gören

Ülke: türkiye

Oyuncular: Bayram İlvur, Necla Nazır, Kadir İnanır, Fikret Hakan, Hüseyin Peyda, Betül Aşçıoğlu, Levent İnanır, Ayşin Atav, Saltuk Kaplangı, Kamuran Yüce Devamını Gör...

Konusu : Film, annesini Fırat nehrinde kaybeden Ahmet’in köyüne köprü yapmak için verdiği mücadeleyi anlatır. Ahmet’in annesi doğuma yetiştirilirken Fırat nehrinde boğulur. Kimsesiz kalan Ahmet, ona babalık eden salcı Hasan’ın yardımlarıyla okur. Okulu bitirip mühendis olunca köye döner. Ahmet’in dönüşü salcı Hasan’ı, dostu Osman’ı ve sevdalısı Zeynep’i mutlu eder. Ancak Ahmet'in nehir üzerine köprü yapmak istemesi bu mutluluğa gölge düşürecektir.GökhanTöre7

22 Ekim 2017 00:32

Çok bilinen bir film değil belki ama kesinlikle BAŞYAPIT . Özellikle son 5 dakika da derinden etkiledi beni. Arşivde kesinlikle bulunmalı. Şiddetle tavsiye ediyorum.. Filmin yıldızı ise kesinlikle FİKRET HAKAN . Her zaman ki gibi rolünün hakkını verip oynamış . Filmi adeta yaşamış. Büyük usta , mekanın cennet olsun .

Cevap Yaz

SarpBayhan

20 Ağustos 2017 23:24

Sinemamız adına yapılmış güzel filmlerden biri. Ağabeyi sal ile taşımacılık yapan idealist genç bir mühendisin Fırat üzerinde köprü yapmak isteği ama ekmeğinden olmak istemeyen ağabeyin mücadelesini konu alan gayet izlenebilir güzel bir film. Filmde Kadir İnanır ve Fikret Hakan gibi iki ustayı karşılıklı izlemek keyifliydi.

Cevap Yaz

bysiirtli56

10 Mart 2016 02:37

bana göre filmin tek güzel yanı cahit berkay müzikleriydi onun dışında konusundan olacak herhalde ısınmadığım bir film

Cevap Yaz

Yesilcamteryakisi

27 Şubat 2015 01:58

Yesilcamin en güzel filimleri . Oyuncularda süper . Gercek oyuncu bunlara denilir . Kadir Inanir herzamanki gibi yakisikli .

Cevap Yaz

Yeşilcamavi

22 Ağustos 2014 11:55

Yeşilçam'ın en güzel filmlerinden biri. Müzikler şahane. Kadro çok başarılı.

Cevap Yaz

erhaab

16 Mayıs 2014 16:01

türk sinemasının arka planda kalmış en mükemmel filmlerinden birisi. gerek orijinal konusu gerekse başta fikret hakan olmak üzere inanılmaz oyunculuklar filmi muhteşem hale getiriyor. üstüne müzikleri de nefis olunca kusursuz bir yapıt çıkmış ortaya. hele ki necla nazır'ın ilk defa ankarayı gördüğünde vermiş olduğu tepkiler, yüzündeki mimikler gerçekten inanılmaz, necla hanımı tebrik etmek lazım. fikret hakan ve necla nazır'ın oyunculuğunun yanı sıra filmin sonunda kadir inanır'ın bombayı fırlatıp atan fikret hakan'a bir yürüyüşü var ki, o yüzündeki ifade gerçekten muhteşem. bu filmi izlemeyen çok şeyler kaçırmış demektir..

Cevap Yaz

benimsinema

10 Mayıs 2014 12:53

tamam film güzelde, o calan müzikler ne, insani alip koyuyor, bence bu filmi güzel yapan, filmin müzikleri, cahit berkaya tesekkürler..ha tabi bunun üzerine fikretin oyunculugunu unutmamali...

Cevap Yaz

performer

13 Mart 2014 23:01

kaya ererez'in güzel görüntüleri ve cahit berkay'ın müzikleri ile güzel bir film. cahit berkay moog enstürmanını biraz fazla yüksek volümde kullanmış... evet filmde birşeyler eksik gibi görünüyor şerif gören çok iyi bir yönetmen ama eminim kendisi de şimdi bazı yerlerini keşke şöyle çekseymişim demiştir.... her yönetmenin farklı bir anlatımı var osman seden,orhan aksoy ve atıf yılmaz gibi yönetmenler de bu filmi farklı şekilde çekebilirdi.

Cevap Yaz

sholay

27 Haziran 2013 13:47

Madem bu filmin ismi "Köprü", o zaman bu filmin büyük bir cogunlugu Kadir Inanir-Fikret Hakan düellosu seklinde gecmeliydi. Öyle sahneler var, fakat bir cok Necla Nazir ile gereksiz ask sahneleri yüzünden bu düello arka plana atilmis gibi. Ne zaman film bu düello sayesinde tempo doruk noktasina ulasirken, bu ask sahnelerin fazlasi filmin temposunu düsürdü. Bunlar daha iyi dikkate alinsaydi sanatcilarin üstün performansi ile muhtesem bir film olurdu.

Cevap Yaz

aylinkucuk

31 Mayıs 2013 22:33

bu filmi izlerken çok keşke diyorum çünkü böyle harika bir konu ve böylesine güçlü birbirlerini iyi tamamlayan iki aktör senaryodaki eksiklikler ve yanlışlardan dolayı tam olarak olmasa bile harcanılmış.film kadir inanır ve fikret hakan filmi olmalıydı onların köprü için çatışmaları ön planda olmalıydı çünkü filmin finalinde karşılıklı sahneleri soluksuz izleniyor ve hakikaten olağanüstü oynamış kadir inanır ve fikret hakan ikilisi.böyle bile çok güzelken film aşk sahneleri azaltılarak eksiklikler giderilerek kült bir yapım olabilirdi.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica