Berlin Kaplanı

7,41

( 13 kişi yorum yaptı )

Berlin Kaplanı

(Berlin Kaplanı)

Sinema Filmi

2012

Ayhan Kaplan (Ata Demirer) Almanya'nın Berlin kentinde yaşamını iri yarı bedeninin avantajını kullanarak boksörlük ve bodyguardlık yaparak sürdüren bir Türk'tür. Fakat antrenörü Cemal (Tarık Ünlüoğlu) ve boksör Ayhan için artık işler eskiden olduğu gibi tıkırında değildir. Onları içine düştükleri dar boğazdan kurtaracak bir mucize gereklidir. Zira taze boksörler Ayhan karşısında gitgide güç kazanmakta, Ayhan ise piyasada gözden düşmektedir. İkiliyi içine düştükleri dar boğazdan kurtarmak için ancak bir mucize gereklidir; ve bu da çok uzak değildir...
Eyyvah Eyvah filmleri ile yakaladığı kaliteli başarı sonrası yetenekli komedyen Ata Demirer yine kahkaha dolu bir komedi ile beyazperdeye dönüyor. Yapımcılığını Ata Demirer'in önceki filmlerinde olduğu gibi gene BKM'nin üstlendiği Berlin Kapl anı'nın yönetmenliğini ise Eyvah Eyvah serisini de çeken Hakan Algül üstleniyor.

Künye

Yönetmen Hakan Algül
Senaryo
Yapımcı Necati Akpınar
Müzik Fahir Atakoğlu
Görüntü Yönetmeni Gökhan Atılmış
Vizyona Giriş Tarihi 27 Ocak 2012
Süre 103 dk
Tür Dram, Komedi
Özellikler Renkli
Ülke Türkiye

Ödüller

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Komedi) (17.Sadri Alışık Ödülleri-2012)

Ekip

Yapımcı Numan Acar (Uygulayıcı Yapımcı)
Birol Akbaba (Uygulayıcı Yapımcı)
Funda Ödemiş (İdari Yapımcı)
Kurgu Mustafa Gökçen (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Tural Polat (Sanat Yönetmeni)
Kamera Ekibi Kutay Bilen (Görüntü Yönetmeni Yardımcısı)
Sercan Sert (2. Kamera Asistanı)
Eren Yıldız (Focus Puller)
Altuğ Özan (Focus Puller)
Gökhan Başçı (Panther Operatörü)
Işık Ekibi Umut Biçer (Işık Ekibi)
Süleyman Öztürk (2) (Bestboy)
Sanat Ekibi Funda Büyüktunalıoğlu (Kostüm Ekibi)
Makyaj Ekibi Filiz Esen (Makyaj)
Filiz Esen (Kuaför)
Efektler Cody Biles (Efekt Ekibi)
Oyuncu Seçimi Mine Güler (Cast Direktörü)

Firmalar

BKM Film (Yapım)
UIP (Dağıtımcı)
Hasılat 18.248.363,0 TL
Toplam İzleyici 1.983.077
Vizyonda Kaldığı Hafta 52 Hafta

Son Yorumlar (13)

SarpBayhan avatar SarpBayhan 01 Ekim 2019 15:03:31

Güzel bir komedi filmi. Diğer oyunculara haksızlık etmeyelim ama büyük oranda Ata Demirer filmi sırtlıyor. Birde Ferdi Tayfur o dönem filmin kendisine ait olduğun iddia etmiş hatta Ata Demirer ile aralarında polemik falan olmuştu yanılmıyorsam.

ergun061992 avatar ergun061992 26 Aralık 2018 16:40:58

5

Film kendi iceriginden cok senaryo calma iddialariyla gündemde tutulmustu. Yer yer güldürmeyi basarsa da adeta bir TV filmi hissi veren ve diger vasat komedi filmlerimizden farksiz bir komedi.

şabanoviç avatar şabanoviç 10 Ağustos 2015 19:27:09

7

ferdi tayfurun romanından uyarlanmış güzel bir komedi

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 25 Şubat 2015 08:39:17

6

Ata demirer in senarist olarak en zayıf işi hep aynı yeşilçamdaki klişe hikaye bu filimdede var zor durumda birisi ona miras çıkar kötü enişte vs. filimde yıllar sonra necati bilgiç i görmek güzeldi fazla uzatmadan tadında bitmesi iyi olmuş malesef f ilim eyvah eyvah serisinin en zayıf filmi eyvah eyvah 3 kadar bile komik değil sadece tim seyfi ve ata demirer in asansördeki bölümü ve ata demirer in panik atak bölümleri güzeldi filim ayrıca hakan algül ün en zayıf filmi yönetmen olarak filimdeki aşk hikayeside pek olmamış nihal yaçın ile ata demirer arasında bir uyumsuzluk var ama diğer komedi filimlerimizi düşününce herşeye rağmen belli bir düzeyi tuturmuş bir komedi filmi dramatik bir çizgide gidiyor bazı komedi filimlerimiz gibi direk skeç yada küfür şeklinde olmaması filmin artısı kısaca filim biraz keyifli zaman geçirmek için izlenebilir ayrıca bir çok komedi filmimizdende iyi sayılır.

baran34 avatar baran34 07 Ekim 2014 22:40:14

5

Ata Demirer tek başına filmi sırtlamaya çalışmış. Ama sinema filmi komplike bir iştir. Stand Up gösterisi değil. Diyaloglar ve karakterlerin birbirleri ile olan kurgusal iletişimleri arasındaki kopukluk bariz görünür vaziyetteydi. Çocuk oyuncu gerek sizdi. Nihal Yalçın'ın duygusal sahneleri senaryodan kaynaklı hiç samimi değildi. Velhasıl kelam bir olmamışlık hissediliyor. Ama izlenmezmi izlenir. Komik bir film olarak değil vakit geçirmek ve biraz gülümsemek için izlenir. 2 milyon liralık gişe rakamının filmin kalitesi ile yakından uzaktan alakası yok. İyi seyirler.

Maviprens avatar Maviprens 26 Kasım 2013 07:18:56

7

güzel film hain enişte malların üzerine oturmak istemesi ufaktan aşk almancı komedi

Yandex.Metrica