Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Muhteşem Yüzyıl 2. Sezon

Muhteşem Yüzyıl 2. Sezon

7,06

(10 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Dram Duygusal Tarihi Dram, Duygusal, Tarihi

Yönetmen: Yağmur Taylan Durul Taylan Yağmur Taylan, Durul Taylan

Ülke: türkiye

Oyuncular: Köksal Çalık, Gülen Karaman, İlkay Çelik, Büşra Pekin, Yusuf Şahin, Toni Can, Senem Talaylı, Ahmet Tansu Taşanlar , Korkmaz Polat, Serhat Bahadır Devamını Gör...

Kurgu

Sanat Yönetmeni

Dekor Tasarım

Kostüm Tasarım

Yapım Ekibi

Yönetmen Ekibi

Yazım Ekibi

Kamera Ekibi

Post-Prodüksiyon

Işık Ekibi

Sanat Ekibi

Makyaj Ekibi

Ses Ekibi

Oyuncu Seçimi

Müzik ekibibilgesin

19 Nisan 2012 00:37

Muhteşem Yüzyıl, hakikaten oyuncularıyla, kurgusuyla, harika bir dizi. Her bölüm sinema tadında. Duygusu çok güzel. Dizi boyunca andrelin hiç düşmüyor. Her dakika beklenmedik sürprizler geçiyor. Allah rahmet etsin Meral Okay muhteşem bir eser bıraktı. Senarist gurubu da başarılı. Herkesin yüreğine emeğine sağlık. Allah inşallah bana da nasip eder böyle güzel dizilerde oynamak :)

Cevap Yaz

KARLA

16 Nisan 2012 16:23

Bence hayır. Dizinin kalitesini düşürür. Yönetmenin, rejinin tecrübesizliğini gösterir. Ben çok insandan buna varoş denilen kesim dahil, 'Amannn o dizide hep hatalar yapılıyor, zevkim kaçtı izlemiyorum' diyenlere rastladım. Buna müsade eden yönetmen ve yapımcı, kaliteli, iyi iş bilen değildir. Ben hataları çok olan bir yönetmene şahsen iş vermem, tereddüt ederim. Hele sinema hiç çektirmem. Çektiği bir filmi de şahsen izlemeye tereddütüm olur. Bariz hatalar bu yüzden risktir.

Cevap Yaz

t_rex

28 Şubat 2012 19:25

tebrik ederim. çok doğru tespitler bunlar.  

Cevap Yaz

Hüsna kadın

8 Şubat 2012 23:19

Yine Muhteşem Yüzyıl'da muhteşem hatalar işlenmeye devam ediliyor. Haremdeki kızlar, önce para için kavga ettiler. Tamam, ama sonra yıl dönümlere geçtiler. Yıllar geçti. Şehzadenin gidişiyle, saraya gelişiyle en az 7 yıl geçti. Ve o haremdeki hatunlar yine aynılar. Mahi Devran soruyor: ''Kaç yaşındasın?'' Hatundan cevap: ''17.'' Yıl dönüşümleri vermeden önce o kız yine aynıyıdı.  Ya seyirci YER demeyin. Yönetmen uyuyor, yardımcıları uyuyor, sanat uyuyor. Biraz dikkat edin. Muhteşem Yüzyıl yılın dizisi seçildi. Benden de Yılın Hataları ödülü...

Cevap Yaz

ramazanates

14 Ocak 2012 16:59

Yorumlarınız kayda değer olsun.Herkesin düşüncesine saygı duyulur ama film yorumları msn sohbetleri şekline dönüşmesin.Yazım kurallarına uyularak ve anlaşılır gerçeği yansıtan , aydınlatıcı bilgiler paylaşın.Özgün yorumlarınızda yine okunmaya değer olsun , laf salatası değil..

Cevap Yaz

yedikule_zindanı

10 Ocak 2012 16:51

Çekim hatalarında bir hususta şu, o yüzyılda fermuar yoktu.Hatice'nin sırtında koyu kırmızılı elbisesinin arkasında ense kısımında fermuarın kocaman kopçası gözükmekte idi..Ne kadar kapatmaya kalksalarda anbean gözüküyor.

Cevap Yaz

Hüsna kadın

21 Kasım 2011 17:34

Muheşem Yüz Yıl daki hataları bizlerde, basında yazmaktan bıktık.  Hatice Sultan sol bileğini kesiyor, görüntüde sağ bileği kesik. Yönetmen yardımcıları uyuyor mu?

Cevap Yaz

Hüsna kadın

23 Ekim 2011 16:30

Muhteşem Yüz Yıl da büyük bir hata yapılıyor. Senarist lütfen iyi araştırsın. Bir kere, Padişahlar taa çocukluktan çok özel eğitimden geçerler. Yabancı dil mutlaka bilirler. Hadi en az diyim, en az yabancı bir dil mutlaka bilirler. Aslında en az 3 te... neyse, burada Sultan Süleyman hiç bir dil bilmiyor, yazışmaları başkasına tercüme ettiriyor. Olmaz. Kocaman dizi de kocaman hatalar yapmayın artık...

Cevap Yaz

ekin1905

23 Eylül 2011 17:27

Bu sezon harika bir sezon olacak.Mohaç savaşı sahneleri çok başarılıydı.Bu sahneler için 500 bin dolar harcanmış.Harcamalarına değmiş.

Cevap Yaz

bltszlk

20 Eylül 2011 10:27

  Show TV'de Çarşamba akşamlarının zirvesinde olan ''Muhteşem Yüzyıl '' Burak Özçivit'in (Malkoçoğlu)girmesiyle dahada heycanlı oldu.Fragmanda Malkoçlu ile Kanuni Sultan Süleyman'ın savaşı oldu.Tüm ekibe başarılar.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica