Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Hazreti İbrahim

Hazreti İbrahim

6,95

(5 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Biyografi Dini Biyografi, Dini

Yönetmen: Asaf Tengiz Asaf Tengiz

Ülke: türkiye

Oyuncular: Nilgün Kasapbaşoğlu, Kemal Ergüvenç, Gülen Kıpçak, Agah Hün, Sadettin Erbil, Timuçin Caymaz, Tijen Par, Ali Ekdal, Kadri Ögelman, Gülten Ceylan Devamını Gör...

Konusu : Ayasofya ve sultan ahmet camilerini görüntüleri eşliğinde ezan okurken filmimiz başlar, dış ses bize nemrud'un ne kadar kötü, halkının ne kadar dinsiz imansız olduğunu anlatır. Kızının bir sözüyle (ki kendisi ajda pekkan gibi yaşlanmamanın yolunu bulmuş birisidir) idam hükmünü kaldıran nemrud kahninin başına bela olacak bir çocuk doğacak haberiyle sarsılır ve doğum planlaması adına erkekleri şehirden kovar. nemrudun babası çölde kavga çıkınca karışıklıktan istifade edip şehire, karısına döner. kahinin çocuğun ana rahmine düşmesini de bilmesi şaşırtıyor insanı. (müslüman olsa evliya diye elini öperdi insanlar, putperest olunca üstünde durulmuyor böyle şeylerin) Tehcir planı boşa giden nemrud doğacak erkek çocukları öldürme emrini verir. Gerisini bildiğimiz olaylar....(aulus)aulus

7 Ekim 2014 03:38

filmi tahsin öncü ve fehmi tengiz'in fotoğraflarını almak ve siteye eklemek izledim. bu fedakarlığım karşılığında 10.000 puan almam lazım zira berbattı..

Cevap Yaz

MGUNAY

17 Aralık 2010 09:39

arkadaşlara aynen katılıyorum tamamen dalga geçer gibi bir film yapmışlar hiçmi dini kitaplara Kurana bakmadan film yapmışlar insan hayret ediyor doğrusu.

Cevap Yaz

ÇiğdemAsya

2 Eylül 2010 13:05

Hayatımda izlediğim en kötü film!! Baştan sona kadar ağzım açık izledim, çünkü inanamıyordum. Zaten Film demeye bin şahit lazım. Eksi puan verebilseydim eğer bu sitede, eksi 10 puan verirdim.

Hangi birini sayayım? Hatalardan oluşan senaryoyu mu, oyunculuktaki başarısızlıkları mı, Saçmasapan sahneleri mi...? 10 dakikalık bir dansöz sahnesi eklenmiş filme, tamam. Ama bu dansöz neden bir travesti, Allah aşkına?!? Anlam vermek imkansız. Hele neden bu kadar uzun bir sahne olduğu da meçhul. Gereksiz çünkü. 

Ve Nemrut'un kızına ne demeli? Hz. İbrahim doğmadan babasının dizinin dibinde oturuyor, 30-40 yıl sonra hala aynı kıyafetler içerisinde orada ve hatta evleniyorlar! Akıl var mantık var; madem öyle ilk sahnede göstermeyin kızı. 

Güya oyunculuk olacak o hareketlere hele hiç değinmeyeyim, gülsem mi ağlasam mi diye düşünmekten başım patlayacak gibi oldu.

Ve filmin çarptırılmış, değiştirilmiş, mantıksız gidişatı??? 'Loverman' isimli üye çok güzel tarif etmiş ve Hz. İbrahim'in asıl hikayesini güzel özetlemiş sağolsun. Aklıma sadece şu mantıklı açıklama geliyor: Bu 'film' kesinlikle insanları dini konulardan ve hikayelerden soğutmak, doğruları eğriltmek ve özellikle de peygamber hayatlarını saçma olarak insanların bilinç altına yerleştirmek için çevrilmiştir! Başka hiç bir açıklaması olamaz bu tür gülünç ve utanç verici birşeyin. Türk sinema tarihinden tamamen yok edilmeli. 

Cevap Yaz

Loverman

23 Ağustos 2010 00:00

Hz. İbrahim ile ilgili yapılmış bir filme daha fazla özen gösterilmeli. görüntü, senaryodaki hatalar ve kadro eksikliği gibi nedenler var. görüntü ve kadro eksikliğini bir kenara bırakalım senaryodaki hatalar önemli ama. Kuran-ı Kerim de Hz. İbrahim ile ilgili geçen ayetlerde babası azerin iman etmediği belirtilmiştir. hatta babası iman etsin diye Hz. İbrahim, Allah a yalvarmıştır. senaryodaki hatalar nemrut içinde geçerli. Bu filmde nemrut Hz. ibrahim in ateşten kurtulduğunu görünce iman etmiş gibi görünüyor. kendisi tanrı olma sevdasında olduğu için mucizeyi gördüğü halde kibirlenip inkar etmiştir. rivayetlerde Allah, Hz. İbrahim in kavmini sivrisinek azabına uğratmıştır. nemrudun burnuna giren sivrisinek de onu huzursuz etmiş bundan kurtulmak içinde kafasını tokmaklarla vurdurarak acılar içinde kendi sonunu hazırlamıştır. hatalı gereksiz sahnelerden biri de Hz. İbrahim in Hz. İsmail i kurban ettiği sırada indirilen koçla birlikte yanındaki meleğin kız çocuğu olarak gösterilmesi. müşrikler "melekler Allah ın kızlarıdır" iddalarıyla bağdaştığı için doğru bulmadım. madem dini bir film yapılıyor bu ayrıntılara dikkat edilmeliydi.

Cevap Yaz

Yuxel1907

5 Mayıs 2009 11:08

Bu filmi, ilokul yıllarında gösterim tarihinden 10-12 yıl sonra sinemada sınıf olarak seyrettiğimizde çok etkilenmiştim. Filmin senaryosu diğer Hz.li filmlere göre daha güzel ve etkileyici..

Cevap Yaz
Yandex.Metrica