Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi 1. Sezon

Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi 1. Sezon

9,15

(12 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Polisiye Dram Aksiyon Polisiye, Dram, Aksiyon
IMDb puanı: 0

Yönetmen: Serdar Akar Doğan Ümit Karaca Serdar Akar, Doğan Ümit Karaca

Ülke: türkiye

Oyuncular: Atilla Oğultekin, Volkan Cal, İzzet Çivril, Deniz Güvenç, Oktay Gürsoy, Cem Aktuna, Başak Güleç, Yalçın Kümeli, Ömer Gökhan Erkut, Bahar Şenbahar Devamını Gör...

Konusu : Behzat Ç. Cinayet masasında bir polis. Akademiden 1985 yılında mezun olmuş arkadaşBehzat Ç. Cinayet masasında bir polis. Akademiden 1985 yılında mezun olmuş Sınıf arkadaşı mesleğinde en üst mevkiiye yükselirken o aldığı cezalardan dolayı hep aynı yerde kalmış. Çünkü Behzat Ç. yazılı adalete karşı çıkıyor. Kanun onun umurunda değil! Onun için varsa yoksa vicdan. Özel hayatında yaşadığı travmalar iş hayatını doğrudan etkiliyor.O yüzden belki de bu kadar tutarsız.Hayatta hiç kimseye özellikle kadınlara güvenmiyor.Tek güvendiği insan kızı Berna...ı mesleğinde en üst mevkiiye yükselirken o aldığı cezalardan dolayı hep aynı yerde kalmış. Çünkü Behzat Ç. yazılı adalete karşı çıkıyor. Kanun onun umurunda değil! Onun için varsa yoksa vicdan. Özel hayatında yaşadığı travmalar iş hayatını doğrudan etkiliyor.O yüzden belki de bu kadar tutarsız.Hayatta hiç kimseye özellikle kadınlara güvenmiyor.Tek güvendiği insan kızı Berna...

Yapımcı

Danışman

Kurgu

Sanat Yönetmeni

Yapım Ekibi

Yönetmen Ekibi

Yazım Ekibi

Kamera Ekibi

Post-Prodüksiyon

Işık Ekibi

Sanat Ekibi

Makyaj Ekibi

Ses Ekibi

Efektler

Oyuncu Seçimi

UlaşımToqqLe

11 Mayıs 2020 12:07

Behzat ç. dizisinin 1.sezonu en iyi sezonuydu.

Cevap Yaz

aycan89

10 Ekim 2011 16:58

Behzat Ç. dizisini,daha doğrusu bu şaheseri, sadece polisiye dizisi olarak adlandırmak, bu yapıma ihanettir. Müthiş bir psikolojik dram ve polisiye dizisidir. Karakterlerin hepsi bizden biridir. Samimidirler. Şu ana kadar türk televizyonlarında yapılmış en iyi proje.. Ve bir o kadar da cesur..

Cevap Yaz

ozkaracam

15 Mart 2011 14:43

Ocak ayı başındaki ilk yorumumu yaptığımda, henüz derin devlet konusuna ilk kez eğilmişti. Aradan geçen süre içinde (olguları biraz şematize etse de) tavrını daha net olarak belirlediğini düşünüyorum. Suç, suçluluk, politikanın ve iş ilişkilerinin kirlenmesi gibi olgulara "sol"dan bir bakış olduğu yolunda yorumlar var ki, bunlara ben de katılıyorum. Senaryo fazla zorlanmaz ve tadında bırakılırsa, 2000'li yılların yoz ortamındaki en iyi dizilerden biri olarak anılabilir.

Cevap Yaz

bjkemre06

15 Mart 2011 03:05

Dizilerin artık bıkkınlık veren bakışma sürelerinin yarım saati bulduğu dönemde seri çekimleri olan pazar günlerinin futbol maçı sonrası vazgeçilmez dizisi:)

Cevap Yaz

ozkaracam

3 Ocak 2011 11:03

Bu yorumumda belli bir yargıda bulunmak yerine, bazı şeyleri tartışmaya açmak istiyorum. Ben, başlangıcından bu yana diziyi izliyorum. Dün ve geçen hafta yayınlanan bölümlere dek, sadece cinayet masasındaki bir başkomiser ile ekibinin incelediği adli olaylar anlatılıyordu. Sözünü ettiğim bölümlerle beraber, biraz daha adli alanın dışına çıkılmaya, devletin üst düzeyindeki kirli ilişkilere değinilmeye başlandı. Bunları kurcalamaya kalkan Behzat'ın "alnı karışlandı". İşin iki yönü üzerinde durmak istiyorum:

1) Kişilerin çok gerçekçi (idealize edilmeden) tasvir edilmesi, baş karakterin daha çok bir anti-kahraman olması, pek çok kişinin ilgisini çekti. Öte yandan, polisin geniş kitlelere şirin gösterilmeye çalışıldığı yolunda suçlamalar da oldu. Her ne kadar anti-kahraman da olsa, bir karakteri benimsediniz mi, ona sempati duymaya da başlarsınız. Ben, sorguladığı hemen her insana "lan" diye hitap eden bu adama karşı ne hissedeceğimi pek bilemedim. Ara rejim dönemlerinde pek çok kişiye kan kusturan faşist polis şefleri bu tipten çok uzak kişiler midir? Doğrusu bilemedim.

2) 1970'li yıllarda, özellikle Sydney Pollack'ın Akbaba'nın Üç Günü (The Days of the Condor), Alan Pakula'nın Başkanın Adamları (All The President's Men), Peter Hyams'ın ilginç politik bilimkurgusu Hükmedenler (Capricorn One) gibi filmler, ABD'deki sisteme ve derin devlete ilginç yaklaşımlar getiriyordu. Fakat bu, sistemin sağlıklı işlemesi , gereğinde özeleştiriye izin vermesi miydi, yoksa sadece birer emniyet sübabı mı (sözcük bana değil, Atilla Dorsay'a ait). Bu konuda da emin olamıyorum.

Bu arada, Barda filminde bir sosyopatı (antisosyal kişilik) canlandıran Nejat İşler'in bu kez kötücül özsever (malignant narcissist) bir iş adamını, bir "içimizdeki suçlu"yu, yani Ekrem Bora'nın Suçlular Aramızda filminde oynadığı role paralel bir karakteri oynama, aradaki nüansı verebilme başarısına da hayran oldum. Belirtmeden geçemeyeceğim.   

Cevap Yaz

0k3v1n0

5 Aralık 2010 22:08

Behzat Ç., Pazar akşamı yayın hayatına başlamış, daha sonra Pazartesi ve Salı günlerine kaydırılmıştı. Dizinin yayın günü yine değiştirildi. En son Salı akşamı ekranlara gelen dizinin yeni yayın gününü beğenmeyen izleyiciler, kanala telefon açıp e-mail atarak günü değiştirtmeyi başardılar. Bundan sonra Behzat Ç. Pazar akşamları Star ekranlarında olacak. Başrollerinde Erdal Beşikçioğlu, Ayça Varlıer, Canan Ergüder ve Ege Aydan gibi isimlerin yer aldığı farklı epizodik yapısıyla dikkat çeken dizinin yeni bölümü 12 Aralık Pazar günü ekranlara gelecek. Dizinin meraklıları için ise bu güne kadar yayınlanmış olan 10 bölüm, 4–13 Aralık tarihlerinde geceleri ekranlara gelecek.

Cevap Yaz

Yuxel1907

30 Kasım 2010 22:51

Muhteşem bir dizi.. Ama üzülüyorum hele Adanalı gibi iğrenc bir dizi ratingde zirve yaparken, bu dizinin yayından kaldırılmasının düşünülüyor.

Cevap Yaz

ecemarikan

21 Ekim 2010 05:51

Bu dizide oynamakta, izlemek te çok keyifli. Erdal Babamın oyunculuğunu çok beğeniyorum.    Küçük Berna

Cevap Yaz

ATUNGA

17 Ekim 2010 02:27

çok doğal çok gerçekçi buldum.son zamanlardaki en başarılı polisiye.

Cevap Yaz

bedriyeseda

8 Ekim 2010 17:47

Adanalı Yavuz'a bile rahmet okutan, tam kafadan kontak bir adam resmen. Ama Erdal Beşikçioğlu güzel oynuyor.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica