Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Ali Atay (Dursun Ali Atay)

Ali Atay

Doğum Yeri : Rize

Doğum Tarihi : 20 Nisan 1976

Eğitim : Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bolümü

Ajans : Rezzan Çankır Cast Ajansı

Hakkında : Dursun Ali Atay (20 Nisan 1976, Rize), Türk oyuncu. 1999’da Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. Krek adlı bir tiyatro topluluğunun kurucularından ve oyuncusu. Krek Tiyatro Topluluğu 1999 yılında Berkun Oya ve Ali Atay tarafından İstanbul'da kuruldu. Topluluk, kuruluşundan bu yana Berkun Oya'nın yazdığı ve yönettiği oyunları sahnelemektedir. Beyoğlu’ndaki Dulcinea’da "Adamlar" adlı bir gösteri yaptılar, İSM’de de "Op’la Zo’nun Dramı" adlı bir oyun oynadılar. Atay "Şapkadan Babam Çıktı" adlı dizide başarısız illüzyonist Maksut’u oynamıştır. Şu anda Leyla ile Mecnun adlı komedi dizisinde oynamaktadır.VisualStudio

23 Mart 2018 10:57

bir çok dizide oynasada çıkış yaptığı dizi leyla ile mecnundur

Cevap Yaz

SarpBayhan

6 Nisan 2017 11:46

Leyla ile Mecnun dışında çok fazla göze batan bir projesi olmadı. Ama yetenekli bir oyuncu olduğunu söyleyebilirim.

Cevap Yaz

Mtekke

19 Kasım 2016 18:51

farklı tiplemeleri harika oynayan oyunculuğun hakkını veren bir adam

Cevap Yaz

yargi_21

9 Ekim 2015 22:21

Vay arkadaş ta piskobat rollünü leyla ile mecnunda ise saf temiz birini o kadar güzel canlandırmış olması inanılmaz...

Cevap Yaz

mansuryıldırım

15 Eylül 2014 01:41

İyi seneler londra filminde kötü karanlık bir karakteri çok iyi oynamıştı şaşırtıcı olarak tam tersi bir rolde leyla ile mecnun dizisinde saf iyi mecnun rolünde muhteşemdi üstelik ikiside çok farklı roller helal olsun umarım böyle farklı roLler oynamaya devam eder.

Cevap Yaz

sahra_

6 Aralık 2012 16:52

leyla ile mecnunda çok başarılı rolünü çok iyi yapıyor

Cevap Yaz

yavuzhan54

30 Ağustos 2012 18:43

leyle ile mucnunda cok güzel bir oyunculuk sergiliyor

Cevap Yaz

sinemadelisi

6 Haziran 2012 22:04

süper bir oyuncu özellikle mecnun tipi olağanüstü

Cevap Yaz

Kuzey Kore

23 Şubat 2012 15:18

Bazen rol-karakterlerle şöhret oluyor sinema sanatçıları, bazen şöhretleriyle rol-karakteri yüklenip ona değer katıyorlar. Bazen her ikisi çakışıyor. Ama sanırım en iyisi, toprağı yaran fide veya gövdeden çıkan filiz gibi sağlam bir kök ve besleyici bir damar ile ilerlemek kendi yolunda... İşte, Ali Atay bence böyle sağlam yükseliyor sanatın mümbit toprağından ve sinemanın anaç gövdesinden. Kuşkusuz, çok yetenekli sinema sanatçılarımız var ve özellikle son yıllarda genç kuşak içinde bunların sayısı haylice... Ama bana kalırsa, bu genç kuşak sinemacılar arasında en iyilerinden biri Ali Atay. Kendisini daha önce birkaç dizi ve sinema filminde izleme olanağım olmuştu. Yeteneğinin farkına varmak hiç de zor değil. Üstlendiği role o kadar çok şey katıyor ki, karakter adeta Ali Atay'ın kafasında önceden yedeklenmiş ve vücut bulup dile gelmek için sırasını bekleyen bir gerçek kişilik gibi ortaya çıkıveriyor... Örneğin, Türk televizyonlarının bence en başarılı dizisi olan Leyla ile Mecnun'da, Ali Atay üstlendiği Mecnun karakterinde, kendi doğallığını yeteneğiyle öylesine ustaca birleştirmiş ki, ortaya çıkan bu hayal kahramanı, izleyici için adeta sokakta her an rastlayabileceği ve hatta dostmuşçasına konuşmak isteyeceği bir gerçek kişiliğe bürünmüş durumda. Ali Atay genç olmasına karşın pek çokları için özenilecek bir sanatsal yeteneğe sahip. Hiçbir karakteriyle yüz göz olmayan ve ona yapışıp kalmayan, fakat eser süresince rolüyle tıpatıp benzeşmeyi ustaca becerebilen bu büyük yetenek, sinema - dizi dünyasının gelecek yıllarında kuşkusuz çok daha önemli bir yerde bulacak kendini.

Cevap Yaz

anelka39

23 Ağustos 2011 17:21

oyunculukda kendisini süper geliştirdi mecnun karekteriyle şuan zirvede ismail abi ile süper ikili oldular

Cevap Yaz
Yandex.Metrica