Gülen Gözler

9,42

( 67 kişi yorum yaptı )

Gülen Gözler

Sinema Filmi

1977

Nezaket Hanim ve kocasi,hep erkek cocuk olacak umuduyla 4 cocuk yaparlar. Ama hepsi de kiz olur. Ismet, Fikret, Nedret ve Hikmet kardesler genc kizlik dönemlerindedir ve evlilik hayalleri kurmaktadirlar. Ismet'le, Nedret, erkek arkadaslarini babalarina zengin biriymis gibi tanitir. Ancak, onlarin maddi durumlari pek de parlak degildir. Kızlarının mürüvvetini görmek isteyen Nezaket Hanım, evi ipotekleyerek kızlarının düğünü için borç alır. Bu arada Fikret'le, Vecihi arasında da büyük bir aşk yaşanmaktadır. Aile, parayı ödeyebilmek için sabun üretmeye çalışırlar. Ancak işler istedikleri gibi gitmez.Kisacasi, beş kızı olan bir marangoz ustasının güldürüsünü neşeyle izleyeceksiniz.

Ekip

Yapımcı Yılmaz Kanat (Yapım Yönetmeni)
Kurgu İsmail Kalkan (Kurgu)
Yapım Ekibi İsmail Kündem (Set Amiri)
Taci Erşan (Set Ekibi)
Doğan Atakan (Set Ekibi)
Aziz Kıskanç (Set Ekibi)
Yönetmen Ekibi Hasan Nurdan (Teknik Yönetmen)
Ahmet Sezerel (Yönetmen Yardımcısı)
Sami Güçlü (Koordinasyon)
Kamera Ekibi Ertunç Şenkay (Kameraman)
Post-Prodüksiyon Mahmut Eskici (Negatif Kurgu)
Kazım Çakırmanoğlu (Negatif Kurgu)
Hasan Örnek (Laboratuar Şefi)
İsmet Tomaçgil (Laboratuar)
İsmet Karslı (Laboratuar)
Hayrettin Çakmak (Laboratuar)
Türker Vatan (Renk Düzenleme)
Işık Ekibi Veli Özşahin (Işık Şefi)
Teoman Sayın (Işık Asistanı)
Ses Ekibi Necip Sarıcıoğlu (Ses Mühendisi)
Süleyman Karakaya (Senkron)
Erkan Esenboğa (Ses Kayıt Asistanı)

Firmalar

Arzu Film (Yapım)
Arzu Film (Görevi)

Son Yorumlar (67)

mrs.hsn avatar mrs.hsn 28 Temmuz 2014 00:11:02

10

Evin en küçük kızını oynayan oyuncu hakkında bilgi bulabilmek nerede ise imkansız gibi. Neşeli Günler kadar olmasa da güzel bir aile filmi. Filmin sonunda kızların babalarına karşı vermiş olduğu tepki çok üzer. Şener Şen ve Münir Özkul da ayakta alkı şlanası bir oyunculuk sergiliyor bu film de. Halit Akçatepe kekeme rolü ile döktürür.

mervebekta 23 Mayıs 2014 12:21:54

En Güzel Aile Filmidir.

JehanMahfi avatar JehanMahfi 22 Temmuz 2013 10:25:51

10

Bugün star da renkleri düzeltilmiş,daha net,hd şekilde verildi .Süperdi :)

bysiirtli56 avatar bysiirtli56 03 Haziran 2013 21:11:37

10

bizim aile ve neşeli günler kadar olmasada iyi bir film

veritas avatar veritas 12 Temmuz 2012 23:52:07

10

1970 li yılların aile temalı filmlerinden biri olan gülen gözler, 1975 yapımı bizim aile ve 1976 yapımı aile şerefi filmlerini takiben 3.sırada çekilmiştir (bu filmden sonra 1978 yapımı olan neşeli günler çekilmiştir).bu filmin diğerlerinden farkı ai lenin bütün çocuklarının kız olmasıdır.beş kızı olan bir aile içinde, kız çocukları arasındaki çekişmeler, tatlı kıskançlıklar, mutluluğu hazmedememe duyguları bu filmde ele alınmıştır.filmin içinde birbirinden komik bir o kadar da düşündürücü öğeler bulunmaktadır.cimri müteahhit in oğluna sürmesi için verdiği arabaya kilometre saati sınırı koyması, bu yüzden oğlunun arabayı hep geri geri sürmek (km saatinin işlememesi için) zorunda kalması, düğün salonunda vecihi nin, şarkıcının elinden mikrofonu kapıp ünlü bir şarkının sözlerini değiştirerek söyleyip, kız babasının duygularını kamçılayacağını ve kızını kendisine vereceğini düşünmesi ama yine de başarılı olamaması, kimya mühendisi olarak tanıtılıp, atölyesi dahi olmayan damadın evin tavanarasında gizli gizli sabun tozu üretmesi ve saklaması, filmin sonlarında ise yağmurdan mütevellit olarak hepsinin köpürmesi ve foyalarının ortaya çıkması filmin ilginç anekdotlarındandır.filmde her izlediğimde muhakkak güldüğüm küçük bir ayrıntı ise fikret (ayşen gruda) ve ismet (müjde ar) kavga edelerken, bu ikilinin arasından geçen evin küçük kızı hasretin elindeki çayı dökmeden geçebilmesidir.bu başarı takdire şayandır.vecihi derseniz, o zaten başlı başına bir komedidir. 

umutbek 02 Temmuz 2012 15:47:07

evin en küçük kızı hasret'i lale ılgaz oynuyor ama kendisiyle ilgili bilgi girilmemiş.

Yandex.Metrica