Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Erkek Güzeli Sefil Bilo (Erkek Güzeli Sefil Bilo)

Erkek Güzeli Sefil Bilo

8,74

(32 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 50 Dk Dram Komedi Dram, Komedi
IMDb puanı: 0

Yönetmen: Ertem Eğilmez Ertem Eğilmez

Ülke: türkiye

Oyuncular: İsmet Erton, Cemal Ezen, Cihat Karahan, Mehmet Sunar, Oktay Tosun, Zeki Yıldırım, Jeyan Mahfi Tözüm, Ünal Gürel, Talat Bozuk, Alp Yurdakul (2) Devamını Gör...

Konusu : Filmde, eski bir kan davası yüzünden sevdiği kızın babasını öldürmesi istenen Bilo’nun hikâyesi anlatılır. Bilo, Cano isimli bir kıza âşıktır. Ancak köyün ağası Maho Ağa da Cano’ya göz koymuştur. Cano’nun babası Memo, yıllar önce Bilo’nun babasını öldürmüş ve hapiste yatmaktadır. Memo hapisten çıkar ve köye döner. Bütün köylüler ve Maho Ağa, Bilo’ya Memo'yu vurması için baskı yaparlar. Bilo’nun kararı ve sonrasında eşkıyalığa soyunması olayların seyrini değiştirir.performer

6 Ekim 2019 20:28

filmde epey argo ve küfür var. düşük bütçeli olduğu çok belli oluyor. komedi filmlerinde öldürme sahnesi pek olmaz, olsada bu sahneler genelde yüzeysel gösterilir ama bu filmde ilyas salman ağayı öldürürken direkt vurma vurma an-ı ve kan görünür. herşeye rağmen çok güzel bir film.

Cevap Yaz

KralAkrep07

21 Eylül 2019 19:59

İlyas Salmanın İlk Başrolü , Şener Şen Ağa Rollerine Çok Yakışıyor Burada En Az Kibar Feyzo Da Ki Gibi Halkın Kanını Emiyor , Filmin Neredeyse Tamamı Açık Havada Geçiyor , Filmin Anlatmak İstediğini En Sonda Bilo Söylüyor , Başımıza Ne Geldiyse Bu Kıç Öpme Sevdasından Geldi.. Komik Bir Film

Cevap Yaz

sülüman_bey

20 Şubat 2018 17:02

Filmin en güzel sahnesi bana göre Sener Sen köylüye kurban eti dagitiyor, kurbani kesen adam büyük parca et kesiyor ve et alma sirasi ihsan yüce ve münir özkula geliyor. Sener Sen önce kurban keseni azarliyor sonra münir özkulu cagiriyor, ete kisa bir göz atiyor ve ihsan yüceyide cagiriyor. Siwan sen de gel!

Cevap Yaz

SarpBayhan

15 Eylül 2017 16:18

Güzel bir film ama Banker Bilo kadar da komik değil. Filmin en güzel sahneleri İlyas Salman, İhsan Yüce ve Münir Özkul'lu Eşkıya sahneleriydi. Yine Şener Şen'in İlyas Salman'ın diyalogları da oldukça eğlenceliydi.

Cevap Yaz

eskiseyyah

19 Ağustos 2017 12:02

tebebbüsümü içtenliği ile fevkalade bir film. şener şen ilyas salman ihsan yüce minür özkül gibi usta oyuncuların varlığı ile ustaca işlenmiş bir köy realitesi izledim.

Cevap Yaz

Kpax08

12 Temmuz 2017 18:00

Türk sinemasında çokça işlenmiş bir konu, vasat bir senaryo ama gel gör ki Şener Şen ve İlyas Salman'ın müthiş oyunculukları sayesinde geçireceğiniz eğlenceli ve güzel bir seksen dakika vadediyor.

Cevap Yaz

Mranonim

25 Mayıs 2017 00:45

Orta şekerli bir film. Banker Bilo bundan kat kat iyidir.

Cevap Yaz

AlınYazısı

23 Eylül 2016 12:20

Bir solukta izleyeceğiniz çok eğlenceli hoş bir film. İlyas salman bu tip rollerde çok başarılı. Çünkü İlyas salman o Anadolu saf masum temiz köylü ve komik genç rolünü Yıllarca başarılı şekilde oynadı. Bu onun özünde vardı. Başka bir oyuncu İlyas salman kadar bu tip rollere yakışmaz ve üstesinden gelemez. Özellikle Münir Özkul ustaya da burda dikkat. İnanılmaz bir oyunculuk sergilemiş. Kendi sesiyle oynadığı bu filmdeki Replikler sesine muhteşem Yakışmış. - ulav bu bizim Remo - Sende bu Gözellik varken kim sana hayır der be Sefil - Aman Estağfurullah Yav. - Ola bilo ayağın pis koki Bunun gibi nice replikler çok yakışmış. Şivan rolüyle İhsan Yüce yi ve Maho rolüyle Şener Şen… İki ustayıda unutmamalı. Yıllarca köylüyü sömüren bir ağa düzenini ve hep kaybeden taraf olan köylü kısmını anlatan anlamlı bir yapımdır. ‘’Sömürdün,Kanımızı Emdin, Ağzımıza Ettin Irzımıza geçtin ula. Sen geçtin Baban geçti. Babanın Babası Geçti. Dı artık yeter. Kavatsak, sefilsek, salaksak o kadar da değil. Artık sana İnanmim. Anlamışım bizim asıl düşmanımız Sensin.’’ Bilo; Kumandan İki laf etmem için baa izin verdi. Diyeceğim şudur ki Hepiniz Hakkınızı Helal Edin. Ben Cahalım. Eşşegın biriyim. Ağa namıssızının sözlerine inanıp size kötü laflar ettim. Gendimi bi … sandım. Beni Affedin. İşte bu ağaya verdiğiniz senet hepsini yırtmışım. Köylü: Yaşşa bilo hay elini ayağını öpek. -Bilo : Yoğğğğğ kimsenin elini ayağını öpmeyin. Başımıza ne geldiyse bu kıç öpme sevdasından gelmiştir. Kula kul olmanın sonunu gördüzz. Artık ağa da beg de sizsisiniz. Böyüklerin ellerinden küççüklerin gözlerinden öperim. Hadi gidağ kumandan. Diyerek finalde güzel bir göndermeler yapar.

Cevap Yaz

Mr.Rcmnt

16 Eylül 2016 00:42

Şener Şen'dir... Muhteşemdir... Ustalara saygı duyalım...

Cevap Yaz

ElBLanKo

2 Şubat 2016 16:33

Şener Şen'i bu filmde çok başarılı buldum çünkü Şener Şen'e ağa rolleri yakışıyor.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica