Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Devlerin Ölümü

Devlerin Ölümü

7,68

(3 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 15 Dk Dram Duygusal Psikolojik Dram, Duygusal, Psikolojik

Yönetmen: İrfan Tözüm İrfan Tözüm

Ülke: türkiye

Oyuncular: Mehmet Beyazıt, Mustafa Koç, Zuhal Gencer Erkaya, Levend Yılmaz, Kemal İskender, Ülkü Ülker, Ali Uyandıran, Hümeyra Akbay, Tarık Akan, Esra Pertan Devamını Gör...

Ödüller: Mansiyon

Konusu : Cemal yazar sabahattin ali nin üç kadın karakteri üzerine film yapmayı düşünen bir yönetmendir bir müzikholde tanıştığı ayışığı adlı kadınla filmindeki kadınlar arasındaki benzerliklere şahit olacağı olaylar yaşar.performer

30 Eylül 2016 23:20

sanırım irfan tözüm, remzi jöntürk'den etkilenmiş, remzi jöntürk filmlerinde görebileceğiniz mizansenlerin benzerleri bu filmde de görülebilir...herşeye rağmen hümeyra'nın performansı başarılı.

Cevap Yaz

mansur34

23 Mart 2016 05:54

Film baştan sona düşük tempolu çoğu tek mekanlarda geçen bir film sabahattin ali nin 3 öyküsünden uyarlanan film malesef bu 3 öyküyü gelişi güzel anlatmış malesef film içindeki 3 kısa filmde bir derinlik yok çok hızlı geçilmiş hikayeler oyunculuklar malesef abartılı zuhal gencer filmde çok kısa tutulmuş halbuki daha ön planda olabilirdi filmde abartısız oynayan oyunculardan biriydi ama birde şunu belirteyim 3 hikaye farklı roller bu yüzden oyuncuları zorlamış olabilir tarık akan ve hümeyra 4 rolde oynuyor son hikayede tarık akan ve hümeyra daha iyiydiler ama genel olarak oyunculuklar abartılı senaryoda bilgesu erenus ikili oyunlara göre senaryoda daha sinema diyaloğu yakalamış ama bu seferde oyunculuk ve yönetmenlik zayıf kalmış bütün bu eksiklerine rağmen 1990 yılında film içinde film olarak farklı bir film olmuş ama hikaye bir bütün olsa daha iyi bir film olabilirdi kısaca tadında 75 dakikada biten film izlenebilecek düzeyde bir edebiyat uyarlaması.

Cevap Yaz

Göztepe

20 Ocak 2014 00:36

Tarık Akan'ın bu kadar güzel filmine hiç kimsenin yorum yapmamasına ve yine fazla izlenmemesine şaşıran biriyim. Kadın sömürüsünü konu alan bir film. Hümeyra ile Tarık Akan'ı filmde üç karakterde görüyoruz. Kızlarımızın kadınlarımızın kıymetini bilmeliyiz anlamalıyız bu filmde bana bu şekilde bir düşünce sarıyor. Değişik bir film olmakla birlikte oyunculuklarında iyi olduğu filmlerden birisi izlemek isteyenlere filmi tavsiye ederim.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica