Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Derya Gülüperformer

19 Mayıs 2017 23:06

filmin diyalogları çok gerçekçi ve çok iyi bence. bu filmleri izledikçe süreyya duru'nun yine bu tarz filmler çeken atıf yılmaz'dan önce bu tür konuları filme çektiğini görmüş oluyoruz.

Cevap Yaz

Göztepe

3 Şubat 2015 23:48

Romandan filme uyarlanan bir yapım rahmetli Necati Cumali'nin ellerine sağlık diyerek yorumuma başlamak istiyorum. Filmin ana teması kadın,erkek egemenliği üzerine kurulu. Kendisinden çok büyük babası yaşındaki bir kaptanla evlenen Meryem. Yanlarına işe başlayan genç kaptana aşık olur hatta yasak aşk yaşarlar birleşir bile. Sonradan zaman zaman kıskançlığa kapılan sarhoş kaptan uykusunda kalp krizinden ölür. İhsan Yüce'nin mükemmel oyunculuğu filmde fazlasıyla ön planda yer almış. Hatta onun ödül aldığı filmdir bu film. Filmde adeta İhsan Yüce sanki başrol oynamış birçok sahnede filmin jönü Bulut Aras'tan bile daha ön plandaydı. Karakter oyuncuların ön planda olduğu bir film ayrıca. Meral Orhonsay'ın dans şovu ve güzellği filmin can alıcı noktaları arasında iyi bir film.

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

28 Kasım 2011 02:58

Bodrum'un güzel bir kızı da Meryem. Annesi tarafından imam nikahlı olarak babası yaşta Haşim kaptana eş olarak verilmiş yaşlı adam ise eski tayfası Dursun'un işine bırakması üzerine kendisine yeni bir tayfa olarak Sinan adlı bir genci işe de alır. Meryem bu durumun zar zor götürmeye çalıştığı bir evlilik için evliliklerini sarsak bir nevi olayın çetrefilleşmesinin müsebimi de olarak, daha ilk baştan.. Haşim kaptanı da görmektedir...

Cevap Yaz

performer

11 Mayıs 2011 22:54

güzel bir film. ilk başta sıkıcı gibi görünsede sonra film sizi alıp sürüklüyor. filmin 3 adet eksiği var. 1-evet nedim otyam gibi bir müzisyen filmin müziğini yapmış fakat sahne seçimi konusunda sorun var yani bazı sahneler müzikal anlamda sönük kalmış.  2-filmde çok az mekan kullanılmış ve son olarak bulut aras'a erhan yazıcıoğlu dublajı hiç olmamış. akla gelen ilk isim esen günay olabilirdi, diğer alternatif, doğan bavli'nin seside çok yakışırdı.  

Cevap Yaz

gerilla 447

18 Mayıs 2006 21:24

Başarılı bir edebiyat uyarlaması....

Cevap Yaz

merve354349003398867

11 Mayıs 2006 19:02

çok güzel

Cevap Yaz
Yandex.Metrica