Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Adını Sen Koy

Adını Sen Koy

7,84

(15 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 4 Aralık 2009 1 Saat 33 Dk Dram Duygusal Dram, Duygusal
IMAX 2d
IMDb puanı: 0

Yönetmen: Tuna Kiremitçi Tuna Kiremitçi

Ülke: türkiye

Gişe: 191.672

Oyuncular: Funda Şirinkal, Gülen Karaman, Burhan Şeşen, Itır Esen, Ali İl, Ahmet Mümtaz Taylan, Cemal Toktaş, Melis Birkan, Elif Yıldız, Basri Albayrak Devamını Gör...

Konusu : Can (Ali İl), delice sevdiği Aybige (Melis Birkan) ile bir hafta sonra evlenecektir. Ama hayatının kadınını çocukluk arkadaşı Ilgaz (Cemal Toktaş)’la tanıştırdığında, garip bir şey olur: Ilgaz’ın Aybige’ye karşı tutumu, şaşılacak kadar soğuktur. En güvendiği arkadaşının bu tavrı, Can’ın nişanlısından kuşku duymaya başlamasına, Aybige’nin de huzursuz olmasına yol açar. Ama Ilgaz’ın intihar saplantılı ağabeyi Harun (Ahmet Mümtaz Taylan) çıkagelince, olayların seyri birdenbire değişir. Beklenmedik sırların açığa çıkmasıyla nikâhtan önceki son hafta Aybige, Can ve Ilgaz için hayatlarının sınavına dönüşecektir.

Danışman

Kurgu

Sanat Yönetmeni

Yapım Ekibi

Yönetmen Ekibi

Kamera Ekibi

Post-Prodüksiyon

Işık Ekibi

Sanat Ekibi

Makyaj Ekibi

Ses Ekibi

Efektler

Oyuncu Seçimi

Müzik ekibi

Tasarım

Ulaşımbaran34

26 Aralık 2011 21:30

Tuna Kiremitçi'nin ilk uzun metraj film denemesini bazı yönleri ile mazur göremiyorum. Sebebi ise romanları ile geniş kitlelere nam salmış bir yazarın böylesine basit diyalogları yazıp senaryo oluşturmasına anlam veremediğimden kaynaklanıyor olabilir. Bu basit ve olgunlaşamamış ham senaryo karşısında Melis Birkan gibi amatör oyuncu vasfına dahi layık göremediğim birinin zorlanmasını anlıyorum ama A.Mümtaz Taylan gibi usta bir oyuncu bile sırıtabiliyorsa Tuna Kiremitçi nerede hata yaptığını kendine sormalı..Bence 2009 yılı filmlerinde haketmediği 1.5 milyon liralık gişe başarısının onurunu romanlarının ününe atfetsin. Bu yapımı film olarak değil deneme olarak görüyorum.

Cevap Yaz

secotaselyan

29 Eylül 2011 23:17

melis birkan dışında ki bütün başrol oyuncuları gayet başarılıydı.hele ki ahmet mümtaz taylan oyunculuğun tanımını yapacak derecede bir performans sergilemiş.senaryo olarak klasik bir sonla bitmemesi kısırdöngülerin yaşandığı senaryolara nazaran iyi gözüküyor.

Cevap Yaz

bjkemre06

13 Mart 2011 00:26

Film genel olarak güzel fakat final çok sade kalmıış:(

Cevap Yaz

onermurat489

14 Mayıs 2010 14:09

filmin başınında neler olabileceği az tahmin ediliyor ilginç bir film izleme değer

Cevap Yaz

ulaş34

7 Mayıs 2010 04:28

Değişik bir yapım olmuş adını sen koy filmi.İlk başda ıssız adam filmi gibi olur diye düşündüm konusu ona benzer olur sandım ama farklı bir öykü çıktı bu filmden.Yine tabi aşk-duygusal-romantik-dram gibi etkenler taşıyo.Melis birkan bu film'de yine oyunculuğunu konuşturmuz.Bu film'de bide ali il oyuncuyu beyendim oda güzel oynamış iyi bir perfonmaz sergilemiş oyuncu.Cemal yakın arkadaşı olan ali ile çocukluk arkadaşıdır,ali bir gün evlenceği aybige ile arkadası olan cemal'le  tanıştıracakdır.Tanıştıkdan sonra cemal aybige'ya soğuk davranır.Ali ve aybige niye öyle davrandığını anlamazlar tabi.Çünkü cemal daha önce bilgisayar'dan aybige'nin fotoraflarını görüp aşık olmuş bir anda tutulmuştur.Cemal'lin ağabeyi olan harun oda olayları hissetince kardeşine yardım etmek işticekdir.Olaylar bundan sonra ama fark bir boyut kazancakdır.Film izlencek kadar iyi diyebilirim.

Cevap Yaz

ceyhun_mr

21 Nisan 2010 15:31

ilginç bir konu,insanın düşünmek dahi istemeyeceği bir durum ve bitmesi gerektiği gibi biten bir aşk kıvılcımı.Duygusal filmler içinde farklı bir renge sahip konusu itibaiyle.Diyaloglar çok gerçekçi ve tamamıyla günlük yaşamdan.Eskişehir'de çekilmesi de (genelde aşk filmleri İstanbul'da çekildiği için) ayrıca renk katmış.Ancak çok fazla derin değil senaryosu.Daha edebi bir senaryo bekliyordum Tuna Kiremitçi'den.Bu konuda biraz hayal kırıklığına uğradım açıkcası.Onun dışında oyuncu performansları gayet başarılı ve her biri filmi renklendirmiş.Sonuç olarak izlenmeyi hak eden bir film.

Cevap Yaz

psıkopat_sulo91

7 Nisan 2010 17:46

Yorumların aksine iyi şeyler söyleyeceğim ''Adını sen koy'' için.Yönetmenin ilk filmi olmasına rağmen teknik açıdan hiç sırıtmamış.Zaten kaliteli bi yönetmen olduğu çektiği kısa filmlerden ortada(devirdaim vs..).Tuna kiremitçi adı hep AŞK la özdeşleştirildi bugune kadar o da bu söylemlere kayıtsız kalamayarak kitaplarında oldugu gıbı  aşkın her halını yansıtmış filmde.Oyuncular genel olarak çok iyiydi özellikle Ali İl iyi performans göstermiş.Temposu biraz yavaştı ama filmin anlatığı konu neticesinde seyrinin böyle olması gerektiğini düşünüyorum yönetmen başarılı bir hamle yapmış bu konuda. ''Adını Sen Koy'' Tuna Kiremitçi yi sevenler için ve duygusal filmlerden hoşlananlar için iyi bir seyirlik...Yönetmenin yeni filmlerini bekliyoruz...

Cevap Yaz

tüşünür

13 Şubat 2010 17:11

Ben adını koyamadım. Hayal kırıklığıyla çıktım filmden. Televizyonda izlenebilir ama sinemaya gitmeye değmez.

Cevap Yaz

mirza21

27 Ocak 2010 17:24

bende filmi ıssız adam kadar duygu yüklü olur  diye düsünüordum ama bekledığım gibi değlidi..ama yınde değisik ir senaryoydu sacma olan bir kısım bi insanın sadece bir resimden etkilnip askını bu kadar büyüteblmesiydi  aynı zamandada yine büyük bi yüreklilkle gidebilmesydi

Cevap Yaz

emre84

22 Aralık 2009 12:05

Filmin castı daha iyi olsaydı ve konusu da daha ilginç olsaydı bu filmi izlerdim

Cevap Yaz
Yandex.Metrica