Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Cafer Bey

Cafer Bey

8,43

(7 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Komedi Komedi

Yönetmen: Tunç Başaran Tunç Başaran

Ülke: türkiye

Oyuncular: Müjdat Gezen, Mürüvvet Sim, Şaziye Moral, Cevat Kurtuluş, Mümtaz Ener, Avni Dilligil, Ülkü Özen, Nejat Uygur, Necip Tekçe, Tunç Başaran Devamını Gör...

Konusu : Filmde, kendi halinde yaşayan bir adamın başından geçen olaylar konu edilir. Cafer, İstanbul’a yeni gelmiştir. Yolda karşılaştığı görme engelli Ayşe’ye yardım eder. Genç kadın, zengin bir beyefendi zannettiği Cafer’e âşık olur. Öte yandan Cafer, varlıklı bir adam olan Nurettin’le arkadaş olmuştur. Ayşe’nin gözlerini açtırmayı aklına koyan Cafer, Nurettin’den yardım ister. Ancak bir sorun vardır. Nurettin, Cafer’i sadece sarhoşken tanımaktadır.Göztepe

1 Temmuz 2016 13:30

Nejat Uygur'un az sayıda çektiği sinema filmlerinden hatta ilk seyrettiğim filmi. Film sonraki yıllarda çekilen iki Kemal Sunal filmi İnek Şaban ile En Büyük Şaban filmlerin ilk versiyonu gibi. Her iki filmdende film benzerlikler taşıyor. Güzel olmasına film güzel ama film çok kopuk bu yüzden filmden istediğim tadı alamadım. Sinematürk künyesinde yer alıpta filmde görünmeyen bayağı oyuncu da var muhtemelen bu oyuncular kesilen sahnelerde oynayan oyuncular olabilir. Birde hangi yesilcam filminde olursa olsun film fon müziği olmadan olmuyor filmin en büyük eksiklerinden biride buydu bana kalırsa.

Cevap Yaz

performer

17 Haziran 2015 22:38

evet bencede "en büyük şaban" adlı filmin yanında bu film daha başarılı. çok beğendim.

Cevap Yaz

beyzacetin

22 Eylül 2012 16:59

Fena değil. En azından yıllar sonra cekilen ve bu filmin kötü bir kopyası olan "en büyük şaban" adlı filmin yanında önemli ve güzel bir film diyebilirim.

Cevap Yaz

MGUNAY

10 Eylül 2012 10:20

filmde bazı kopukluklar var gibi mesela cafer balodayken bir anda futbol maçına bağlanılıyor büyük ihtimal negatifinde kopmalar olmuş ama film güzel.

Cevap Yaz

ali87

18 Ağustos 2012 12:11

kemal sunalın en büyük şaban filminin ilk çevrimi çok komik film espriler çok güzel

Cevap Yaz

performer

25 Nisan 2009 17:58

nejat uygur tiyatrosu'nun sinema versiyonu. kamera çok kötü kullanılmış. kamera arkasında mike rafaelyan var. bir kamera ancak bu kadar kötü kullanılabilir. yinede izlenebilir.

Cevap Yaz

emresiyahoglu

19 Mart 2008 17:08

Chaplin'in City Lights'ından başarılı bir Nejat Uygur uyarlaması.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica