Bitirimler Sınıfı

8,20

( 25 kişi yorum yaptı )

Bitirimler Sınıfı

Sinema Filmi

1975

Her gün afacan öğrenciler, garip öğretmenler, yufka yürekli hademe Zehra Ana ve okulun en popüler öğrencisi Sezer arasında komik olaylar yaşanır. Her hafta sonunu cezalı geçirmeye alışan Sezer yine de uslanmaz. Cevriye öğretmene hayatı zindan eder ve sonunda onu okuldan kaçırır. Onun yerine altın kalpli, müşfik bir öğretmen olan Selma gelir. Selma hasta annesine bakmak için çalışmak zorundadır. Öğrencilerinin kalbini kazanmaya çalışırken hayli zorlanacaktır. İyi kalpli ama dişli, her tür öğrenci numarasını bilen ve boşa çıkaran Selma bakalım Sezer’e ne kadar dayanacak?

Ekip

Yapım Ekibi Nihat Cerit (Yapım Amiri)
Baki Soğukpınar (Set Amiri)
Işık Ekibi Rıdvan Varol (Işık Şefi)

Firmalar

Sezer Film (Yapım)

Son Yorumlar (25)

sinemaagresif avatar sinemaagresif 09 Kasım 2015 14:41:45

8

film bitirimlerin okul maceralarıyla daha doğrusu haylazlıklarıyla eğlenceli olarak başlıyor ama sonra perihan savaşın gelmesiyle biraz duygusallaşıyor . sonrasında ise polisiyeye dönüşüyor . yani birçok türü içinde barındıran güzel bi film. kadro h arika . aydemir akbaş çatlak müdür rolüne çok yakışmış. filmin sonunda da bilmem fark ettiniz mi sezerin sesi son sahnede değişiyor. allahtan nilgün kasapbaşoğlu seslendirmiş onu film boyunca yoksa o sesiyle film çekilmezdi.

erakman avatar erakman 23 Nisan 2015 10:26:15

Bu film de aklimda yer eden iki detay vardir.Biri Perihan Savasin suyu aka aka yesil fasulye yemesi ( izledigim zaman hep canim ceker ) birde Alpay Izer in muhtesem oyunculugu.

benimsinema avatar benimsinema 25 Aralık 2014 13:34:22

9

bir cocuk filmidir... cocukken izleyip begendiysen daha sonraki yillardada izlemekten keyif alacaksiniz... ben en cok aysen gruda ile olan sahnleri cok seviyorum... eger dikkat edilirse sanki biraz hababam sinifindan tatlarda var... ayni yil olmasi ve filmiin is yapmasindan dolayi ona benzeri ama cocuklara itahafen yapilmis olababilir bu film... ayri zaman da nevzat okcagille adile nasitin ikili sahneleri harika...

vatansever10 avatar vatansever10 12 Eylül 2014 08:35:21

10

neşeli güzel bır fılm. severek izlerim her defasında...

bysiirtli56 avatar bysiirtli56 03 Mart 2013 10:46:53

10

aydemir akbaş serisini tamamlamak için izledim ve pişman olmadım güzel vakit geçirdi.sen yaşa aydemir baba

oğuzzz avatar oğuzzz 01 Şubat 2012 13:52:02

9

çok zevkli bir film sezerin en iyi filmi denilebilir ayrıca  müdür olarak aydemir akbaşın oynaması filme  artı bir özellik katmış, belki aydemir akbaş oynamasa bu kadar tutmazdı bu film

Yandex.Metrica