Bitirimler Sınıfı

8,19

( 26 kişi yorum yaptı )

Bitirimler Sınıfı

Sinema Filmi

1975

Her gün afacan öğrenciler, garip öğretmenler, yufka yürekli hademe Zehra Ana ve okulun en popüler öğrencisi Sezer arasında komik olaylar yaşanır. Her hafta sonunu cezalı geçirmeye alışan Sezer yine de uslanmaz. Cevriye öğretmene hayatı zindan eder ve sonunda onu okuldan kaçırır. Onun yerine altın kalpli, müşfik bir öğretmen olan Selma gelir. Selma hasta annesine bakmak için çalışmak zorundadır. Öğrencilerinin kalbini kazanmaya çalışırken hayli zorlanacaktır. İyi kalpli ama dişli, her tür öğrenci numarasını bilen ve boşa çıkaran Selma bakalım Sezer’e ne kadar dayanacak?

Ekip

Kurgu Özdemir Arıtan (Kurgu)
Yapım Ekibi Nihat Cerit (Yapım Amiri)
Baki Soğukpınar (Set Amiri)
Ercan Akyıldız (Set Ekibi)
Ahmet İzmirli (Set Ekibi)
Yönetmen Ekibi Cevat Şahiner (Reji Ekibi)
Zuhal Üstüntaş (Reji Ekibi)
Kamera Ekibi Süha Kapkı (Kamera Asistanı)
Post-Prodüksiyon Fevzi Eryılmaz (Jenerik Tasarım)
Recai Karataş (Laboratuar Şefi)
Altan Sertesen (Laboratuar)
Işık Ekibi Rıdvan Varol (Işık Şefi)
Mehmet Varol (1. Işık Asistanı)
Recep Kaymak 2 (Işık Asistanı)
Ses Ekibi Tuncer Aydınoğlu (Ses Kayıt)

Firmalar

Sezer Film (Yapım)
Acar Film (Film Hazırlık)
Acar Film (Seslendirme)

Son Yorumlar (26)

Mr.Rcmnt avatar Mr.Rcmnt 12 Eylül 2016 00:05:38

8

Bindirin diyor bindirin :D

sholay 01 Haziran 2016 22:51:57

O yillarda sanki okul filmleri moda idi. Aydemir Akbas dan haz etmem ama bu filmdeki performansi müthis. Filme büyük keyif katmis. Film gayet güzel ve komik ilerlerken cocuklar kampa giderken filmi birdenbire kriminal bir hal aldi. Cinayet, polis vs. Senaristler son 20 dk niye böyle bir sey yazdilar anlamadim. Ayrica filmin jenerik müziginin eseri olan Timur Selcuk'a da tsk

sinemaagresif avatar sinemaagresif 09 Kasım 2015 14:41:45

8

filmin bazı sahneleri hülya koçyiğitle ediz hunun başrolünü paylaştığı 1965 yapımı sevgili öğretmenim filminden alıntı yapılmış. perihanın tayininin çıktığı mektubunu okuyup okula gelmesi ve sezere tokat attığı sahne kısmen sevgili öğretmenime benzi yor. orada müdür rolünde vahi öz oynamış. gelelim bitirimlere. film bitirimlerin okul maceralarıyla daha doğrusu haylazlıklarıyla eğlenceli olarak başlıyor ama sonra perihan savaşın gelmesiyle biraz duygusallaşıyor . sonrasında ise polisiyeye dönüşüyor . yani birçok türü içinde barındıran güzel bir film. kadro harika . aydemir akbaş çatlak müdür rolüne çok yakışmış. filmin sonunda da bilmem fark ettiniz mi sezerin sesi son sahnede değişiyor. allahtan nilgün kasapbaşoğlu seslendirmiş onu film boyunca yoksa o sesiyle film hiç çekilmezdi.

erakman avatar erakman 23 Nisan 2015 10:26:15

Bu film de aklimda yer eden iki detay vardir.Biri Perihan Savasin suyu aka aka yesil fasulye yemesi ( izledigim zaman hep canim ceker ) birde Alpay Izer in muhtesem oyunculugu.

benimsinema avatar benimsinema 25 Aralık 2014 13:34:22

9

bir cocuk filmidir... cocukken izleyip begendiysen daha sonraki yillardada izlemekten keyif alacaksiniz... ben en cok aysen gruda ile olan sahnleri cok seviyorum... eger dikkat edilirse sanki biraz hababam sinifindan tatlarda var... ayni yil olmasi ve filmiin is yapmasindan dolayi ona benzeri ama cocuklara itahafen yapilmis olababilir bu film... ayri zaman da nevzat okcagille adile nasitin ikili sahneleri harika...

vatansever10 avatar vatansever10 12 Eylül 2014 08:35:21

10

neşeli güzel bır fılm. severek izlerim her defasında...

Yandex.Metrica