Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kıskanmak

Kıskanmak

7,97

(25 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 6 Kasım 2009 Dram Duygusal Dram, Duygusal
IMAX 2d
IMDb puanı: 0

Yönetmen: Zeki Demirkubuz Zeki Demirkubuz

Ülke: türkiye

Gişe: 28.737

Oyuncular: Serdar Orçin, Ferda Işıl, Özlem Ünaldı, Nergis Çorakçı, Radife Baltaoğlu, Bora Cengiz, Birsen Dürülü, Münire Apaydın, Selen Uçer, Nergis Öztürk Devamını Gör...

Ödüller: En İyi Kadın OyuncuEn İyi Sanat YönetmeniEn İyi Kadın OyuncuEn İyi Görüntü Yönetmeni

Konusu : 1930lar Zonguldak... 29 Ekim gecesi Cumhuriyet balosu yapılmaktadır. Bu küçük, sıkıcı kömür kentine iki ay önce taşınan maden mühendisi Halit, eşine az rastlanır güzellikteki karısı Mükerrrem, Halit’in kız kardeşi ve sığıntısı Seniha da davetlilerin arasındadır. Kentin en zengin ailesinin oğlu Nüshet, yengesini dansa kaldırdığında, oturduğu kuytu köşeden onları gözleyen Seniha, Mükerremin bu kız gibi güzel çocuğa karşı koyamayacağını hemen farketmiş, Tanrı’nın onu çirkinliğin yazgısına boyun eğen olmaktan, güzelliğin kaderini çizen mertebesine yükseltmeye karar verdiğini o anda anlamıştır.ToqqLe

11 Mayıs 2020 11:57

Romanın tadını pek vermiyor nergis öztürk rolünde başarılı ama sıkıcı bir festival filmi.

Cevap Yaz

Göztepe

17 Ocak 2019 22:15

Evet gerçekten güzel filmdi filmde kullanılan eski dil lehçeler filme apayrı bir hava katmış. Nergis Öztürk çirkin kıskanç en sonunda yapayalnız kalan sürünen kadın rolünde çok başarılıydı. Berrak Tüzünataç ile Bora Cengiz kameraya buzlu sevişme sahneleri bile uyumluydu filmde.

Cevap Yaz

sinemadelisi

18 Aralık 2017 01:20

Zeki Demirkubuz'un fazla sevilmeyen filmi.Ama bence sanat yönetimi açısından gayet başarılı.Basit bir hikayeyi çok iyi anlatmış Zeki Bey.Nergis Öztürk şahane bir karakter icra ediyor.1950'li yılların Zonguldak'ı Kelebeğin Rüyası filminde olduğu gibi bu filmde de iyi resmedilmiş.Tempo sorunu dışında izlenilmesi gereken bir film.

Cevap Yaz

mansuryıldırım

30 Mart 2015 17:00

Zeki demirkubuz un en zayıf filmi bilmediği sularda yüzmüş en başarılı filimleri arka sokak insanlarının dramını anlattığı örnek üçüncü sayfa,masumiyet,kader en zayıf filmleri örnek c blok,kıskanmak zengin insanların dramını anlattığı filmler tabiki zeki demirkubuzda yeni arayışlar peşinde koşacak ama bunu bildiği hikayeler üzerinden yapmalı yani şu film nergis öztürkün çok iyi performansı olmasa izlenecek gibi değil birde tarihi film olarak o yılları hissettirmiş ve koyu renk paleti gri renkler filme uymuş ama malesef bunlar bir filmi iyi yapmıyor diğer oyuncular zayıf ve hikaye yapısı pek iyi işlenemeyince film orta düzey bir filmin ötesine gidememiş her yönetmenin bir zayıf filmi mutlaka olur zeki demirkubuz un şu ana kadarki en zayıf filmi bu yinede türk sinemasında o kadar kötü filmler çekiliyorki diğer bir çok tarihi filmimizden iyi olduğunda belirteyim.

Cevap Yaz

tepegöz

15 Kasım 2014 07:09

çok sıkıcıydı tatsız tutsuz bu benim görüşüm

Cevap Yaz

rhegno

22 Eylül 2012 23:21

hoşuma gitti acıkcası...tarihi filmlerde bence en önemli şeylerden biri size o yılları aksettirebilmesidir..ben bu filmde o yılları gördüm

Cevap Yaz

cyrano0726

8 Ağustos 2012 01:49

puan vermek haddime düşmez.. ama filmi izlerken romanı okumuş olmayı yeğlerdim.

Cevap Yaz

engin yüksel

20 Mayıs 2012 17:53

iyi oyuncuların hatta iyi bir yönetmenin olması dahi bu filmi kötü olmaktan kurtaramamış 2/10

Cevap Yaz

ZERİGİN

24 Mayıs 2010 12:01

kadaer ve masumiyet filmlerinin dışında farklı bir film- bazıları aynı ümitle gidip hayal kırıklıgına ugradım diyenler var, bu benim için geçerli degil inanılmaz zevk aldım- inanılmaz güzeldi, Zeki Demirkubuz filmi dedigim bir film- bundan sonra izlemek isteynelerede kesinlikle tavsiye edilicek bir film .

Cevap Yaz

gecedensonra

13 Nisan 2010 14:47

1930 lar Türkiye dil harika ya bende orda olmak isterdim dediğim filmlerden birisi. Filmin ilk beş dakikası sanki amerkan yada avrupanın üst düzey yönewtmenlerini filmini izliyormuşum hissini verdi bana ingilizce konuşsalar tam olacak yani aklıma şindler listesi filmini getirdi bir anda.. filmleri dikkatli izleyen her kareye ve mekana dikkat eden birisi olduğumda BEŞİKTAŞ ın eski armasını da duvarda gördüm gözden kaçmadı yani. zeki beşiktaş fanatiği olduğunu gösterdi..filmdeki bir sahne de mükerrem in seniha ya söylemek istediği şeyi reddeden seniha şöyle diyordu:Bana bir şey söyleme biliyorsun seni çok severim ,kaderine ortak olurum sonra. evet kıskanmak kocasını aldatan kadının başka birisine olan sevgisi kıskançlığı , kocanın karısını kıskançlığı ve hapislere düşmesi derken seniha nın kıskançlığı.....izleyin derim en azından 1930 ların  elitlerinin dili ve  konuşmaları için!

Cevap Yaz
Yandex.Metrica