Azrail'e kızar ona meydan okur. Onunla dövüşmek için Allah'a yalvarır. Sonra evine döner.

Deli Dumrul bır toy düzenler ve bu toyda Azrail gelir. Deli Dumrul ilk basta direnir, Azrail ise ona bir can bulursa yaşamasına izin vereceğini söyler. Deli Dumrul annesine ve babasına gider ama onlar canlarını vermezler. Can bulamadığı için karısına gider. Karısı da onsuz bu hayatın hiç bir önemi olmadığını söyler ve kendi canını vermeye razı olur. Deli Dumrul Allah'a yalvarır ya ikimizin canını al ya da ikimizi de bağışla diye. Bunun üzerine Allah onları bağışlar, 140 yıl ömür verir ve annesinin, babasının canını alması için Azrail'e emir verir. Deli Dumrul ve eşi 140 yıl ömür sürerler.

"> Dede Korkut Hikayeleri - Deli Dumrul ~ Sinematurk.com
Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Dede Korkut Hikayeleri - Deli Dumrul

Dede Korkut Hikayeleri - Deli Dumrul

7,20

(1 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 30 Dk Aksiyon Macera Savaş Tarihi Aksiyon, Macera, Savaş, Tarihi

Yönetmen: Attila Candemir Attila Candemir

Oyuncular: Yaşar Karakulak, Rüçhan Çalışkur, Demir Karahan, Yakup Sancı, Işıl Sergen, Burak Sergen, Fuat Polat, Ökkeş Avgın, Hasan Gülmez, Mehmet Savaş Devamını Gör...

Konusu :

Duha Koca Oğlu Deli Dumrul, kısaca Deli Dumrul, Deli Dumrul isminde bir er vardır. Deli Dumrul kuru bir çayın üstüne köprü yaptırmıştır. Geçeninden 30 akçe geçmeyeninden döve döve 40 akçe alırdı.Bir gün köprüsünün yayına bir bölük oba yerleşir. Bu obada bir yiğit ölür ve feryatlar üzerine Deli Dumrul atıyla oraya gelir. Feryatların nedenini sorar bir yiğidin öldüğünü öğrenir. Azrail'e kızar ona meydan okur. Onunla dövüşmek için Allah'a yalvarır. Sonra evine döner.

Deli Dumrul bır toy düzenler ve bu toyda Azrail gelir. Deli Dumrul ilk basta direnir, Azrail ise ona bir can bulursa yaşamasına izin vereceğini söyler. Deli Dumrul annesine ve babasına gider ama onlar canlarını vermezler. Can bulamadığı için karısına gider. Karısı da onsuz bu hayatın hiç bir önemi olmadığını söyler ve kendi canını vermeye razı olur. Deli Dumrul Allah'a yalvarır ya ikimizin canını al ya da ikimizi de bağışla diye. Bunun üzerine Allah onları bağışlar, 140 yıl ömür verir ve annesinin, babasının canını alması için Azrail'e emir verir. Deli Dumrul ve eşi 140 yıl ömür sürerler.veykar

27 Kasım 2011 11:05

TRTde yayınlanmış bir tv filmi.Dede Korkutun en bilenen hikayesi anlatılmıştır.Müzikleri güzel.Burak Sergenin oyunculuğu vasat özellikle azrail ile konuşurken sürekli ya ya şeklinde cümlelerini bitirmesi filmin havasını bozmuş bu tür filmlerin devamının gelmesi dileğiyle..

Cevap Yaz
Yandex.Metrica