Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Tılsım Adası

Tılsım Adası

5,72

(8 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Fantastik Fantastik

Ülke: türkiye

Oyuncular: Semih Sergen, Hasan Yalnızoğlu, Selen Görgüzel, Ali Çoban, Pınar Dikici, Serhan Ernak, Levent Öktem, Mert Çolak Devamını Gör...

Konusu : Sıradan bir hayat yaşayan üç çocuklu ailemize, on yıl önce gemisi batıp da öldüğü düşünülen kaptan dedenin geri dönüşü ile başlar hikayemiz. Getirdiği gizemli sandığın içindeki özel kitapta koskoca şatosuyla birlikte cezalı bir cinin yaşadığını hiç kimse bilmez. Oysa ki Bilal Dede’yi gemisi battığında bir albatros kuşu göndererek Tılsım Adası’na hain emelleri için çıkartan Hunhar, bu insan yüzünden feci tongaya basmıştır. Özgür iradesi ile onun tuzaklarına düşmeyen Bilal Dede, iyi sihimorlara karşı Hunhar’ın kaybetmesini sağlamış ve o kitaba hapsedilmiştir. Tılsım Adası’ndan elinde o kitapla dönen Bilal Dede’ye söylenen şudur. ‘Bu mirasın varisi ile karşılaşacaksın. O, tılsımın son çocuğudur. Bundan böyle Hunhar’dan ve tılsımlardan o sorumludur.’Ama Bilal Dede, torununun tılsımın son çocuğu olduğunu anlamaz. Ta ki, çocuk kitabı açıp da Hunhar’ın uyanmasına neden olana kadar. İşte o zaman Bilal Dede her şeyi anlar. Zaten torununun adı Albatros’tur. Yani, onu kurtaran kuşun adı, zaten önceden konmuştur. Artık evde hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Fantastik şatosundaki tılsım yumurtasından her yeri gözleyen ve ordan kurtulmak için planlar yapan hain Hunhar ile bizim sihirli güçleri olan küçük Albatros karşı karşıyadır.mansurx

20 Ekim 2016 08:51

Selena ve sihirli annem dizilerinin popüler olduğu dönemde yapılmış vasat altı bir çocuk dizisiydi atv diziyi kötü reytinginden dolayı sürpriz olarak 1.bölümde yayından kaldırmıştı.

Cevap Yaz

mavi ege

7 Haziran 2009 14:24

saçma bir dizi kostümleri çok absürt zaten bir bölüm sürmüş

Cevap Yaz

zzSEDAzz

8 Şubat 2008 11:58

televizyonlarda hep sihirli şeyler vardı.birisinin ortadan kalkmasına sevindim.

Cevap Yaz

kanarya333

1 Aralık 2007 15:35

ya nasıl kaldırıldı ya böyle bir dizi ağladım resmen kaldırıldı diye yazıklar olsun size koyuyosanız oynatın 5 bölümde izleyelim yuh yani

Cevap Yaz

mrs.hsn

16 Kasım 2007 20:23

Dizi daha ilk bölümden fiyaskoydu.Ben izlemedim ama biliyorum.İlk bölümden sonra yayından kaldırılmış.Gzl bir dizi deildi ztn.

Cevap Yaz

cimcirik

20 Ekim 2007 15:24

Kötü çekildiği ve sonuçta da ortaya kötü bir iş çıktığı doğru. Ama Selena taklidi değildi. Dahası, Selena, Tılsım Adası'nın senaristinin özgün hikayesi olup Süreç Film tarafından çalınmıştır ve davası da sürmektedir. Bu gerçekleri bilerek yorum yapmaya devam etmenizde fayda vardır.

Cevap Yaz

taylanuysal

12 Ekim 2007 20:20

diziyi Semih Sergen için izledim .Çok kötü bir diziydi. Sonraki hafta gene Semih Sergen için izleyecektim diziyi fakat yay?ndan kalkm??.Belliydi.

Cevap Yaz

#gülin

26 Eylül 2007 10:31

Tutmaz bu dizi.Zaten başlarda hemen sıkıcılığa döndü,insanın içini bayıltıyor.Neymiş efendim,kadına peri demiş,oğlunun adını albatros koy diye.Kardeşim nüfus müdürlüğü bile onay çıkarmaz bu garip ötesi isme.Siz selena taklidi yaratayım derken gözünü çıkarmışsınız.Puanım yok bu yapıma.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica