Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Hayattan Korkma

Hayattan Korkma

8,08

(17 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 7 Mart 2008 Dram Dram

Yönetmen: Berrin Dağçınar Berrin Dağçınar

Ülke: türkiye

Gişe: 27.672

Oyuncular: Cihan Özdemir, Kemal Pekser, Baran Uğurlu, Neslihan Bıyıklı, Mert Çolak, Nazlı Özdemir (2), Fırat Can Aydın, Didem Balçın, Dilan Demirel, Esra Ronabar Devamını Gör...

Konusu : Film bir kasabada kendilerine yetecek kadar üreten, ürettiği ile yaşayıp giden üç ailenin öyküsü. 6 ineği ile mandıracılık! yapan Talat, mütevazı kümesinde tavuk yetiştiren Bedrettin ve babadan kalan fırınında ekmek üreten Rıfkı, doğduklarından beri aynı kasabada yaşayan, çoluk çocuğa karışmış, çocukluklarından beri birbirlerinden hiç ayrılmamış üç arkadaştır. Bugüne kadar, azla idare etmeyi bilerek yaşamışlardır. Ürettikleri kadar satar, sattıkları kadar harcarlar. Kasabanın kendi içine dönük, bir anlamda dünyadan kopuk yaşamı, Talat'ın çocuğunun hastalanması ve kör olma tehlikesi ile karşı karşıya kalması sonucu bir anda değişmeye başlar. Üç aileyi oluşturan bireyler, o güne kadar kendilerine kurdukları küçük dünyanın sorunları çözmek için yeterli olanağı sağlamadığını fark eder ve kendi yepyeni dünyalarını keşfe çıkar.ToqqLe

29 Mayıs 2020 06:25

İyi niyetli güzel bir film dizi havasında olsa da iyi bir kadrosu var.

Cevap Yaz

enginyuksel1982

9 Ekim 2019 11:36

usta oyunculardan kurulu çok güzel çok kaliteli bir yapım. Kesinlikle izlenmeli 7/10

Cevap Yaz

mansuryıldırım

3 Mayıs 2015 09:39

Aslında bir ilk filme göre kötü bir film değil yönetmen bu işten önce baskül ailesi dizisini yönetmişti ister istemez bir dizi havası oluyor yinede yönetmen berrin dağçınar yönetmen olarak iyi bir iş çıkarmış zaman geçirmek için izlenebilecek ortalama bir ilk film denemesi.

Cevap Yaz

bysiirtli56

12 Mayıs 2014 09:33

filmin oyuncuları güçlü ve izlemeden önce çok şey bekleyip beklentiden çok az şey bulacağınız film türlerinden biri işte.profosyonel oyuncularla amatör bir film olmuş.ve filmin sonuda çok basit bir sonla bitiyor

Cevap Yaz

Yamanwien

21 Aralık 2010 13:49

Bu film cok icten. Görüntüler harika. Ben Türk sinemasinin böyle icten filmlerini seviyorum. Elin patlamali ziplamali kendi gururunu tatminden baska hicbir halta yaramayan Hollywood filmleri ile bu tür Türk filmlerini kiyaslayip "abi adamlar yapiyor, biz hala yapamiyoruz" gibi farkli kültür ve degerlere sahip iki dünya-görüsü`nü ayni piste kosturmak gibi bir zirvaliklari asla kabul etmiyorum.

Bu filmi seyredin. Oturun ailecek seyredin. Eski Arzu film tadinda. Göz zevkinide hic bozmuyor.

Filmi aslinda yorumlayacaktim, ama yorumlarda di g dem haric herkes filmi vasat bulunca benimkisi tepki ve tavsiyeye döndü.

Cevap Yaz

bay

7 Temmuz 2010 01:21

film aslın çok ilgi çekici bir film gibi durmuyor ama insanlara öğretecek birşeyleri var aslında insanların izlemesi gerekir.

Cevap Yaz

balbal

20 Nisan 2008 13:38

fena değil güzel bi çalışma olmuş denilebilir. emeği geçenlere teşekkür ederiz...

Cevap Yaz

di_g_dem

13 Mart 2008 18:55

filme daha bugün gittim ve gerçekten çok ama çok beğendim .oyunculuklar süper.konu süper ve hiç sıkıcı değil. film bize gerçek dostluğun ne olduğunu gösteriyor.gidilmesi gereken bir film . herkese tavsiye ederim .

Cevap Yaz

sparcoxx

8 Mart 2008 21:07

Hayattan korkma filmine bu gün gittim.Açıkcası VASAT bir filmdi.Düşük bütçeli film olduğunu biliyorduk ama konu da çok sıcak gelmedi bana.konu kopuk kopuktu.ZEKİ ALASYA ,TARIK PABUÇCU çok abartılı oynamış.inandırıcı deildiler.HAKAN BOYAV ve ZEYNEP ERONAT inandırıcı ve güzel oynamışlar.diğer oyuncularda eh fena diil durumundaydılar.Açıkcası filmi önermem ama gitmeyin denecek bir film de değil.Vasat işte vasat.

Cevap Yaz

sparcoxx

2 Mart 2008 09:27

malum sitede fragmanını seyrettim,çok insancıl bir konu bizleri bekliyor.kesinlikle gideceğim.HAKAN BOYAVabimizin kesin takipçisiyiz..1910 DERNEK.ANTİ X.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica