Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Ateşböceğizeytinc

15 Ekim 2013 11:49

bir çeviri bürosunda çevirmenlik yapan duygu kocası ile nedenini anlayamadığı bir yalnızlıklar yaşamaktadır kocası ilerlemek duygu unutmak için kendilerini işlerine vermişlerdir duygu yaşadıkları boşluğu doldurabilmek için zaman zaman çocukluk günlerinin anılarına sğınır eski ahşap evlerine yıkılmak istenen yuvasına bu arada çok sevgili arkadaşının eniştesiyle birlikte olduğunu öğrenir piskolojisi bir kez daha alt üst olur bir çocuk beklemesi bile duyguyu iç kabusundan kurtaramaz.

Cevap Yaz

zeytinc

1 Ocak 2013 18:54

Doktor kocası olan Duygu (Nur Sürer), bir büroda çevirmenlik yapmaktadır. Ne var ki genç kadın yalnızdır. Kocası Yılmaz'la (Mehmet Aslantuğ) aralarında garip bir iletişimsizlik vardır. Kocası ise işlerinin yoğunluğu nedeniyle karısının yalnızlığının farkında değildir. Duyğu, yalnızlığını unutmak için kendini çalışmaya verir. Bir yandan da çocukluk günlerini, kardeşi Haluk'la topladığı ateş böceklerini anımsar. Birgün Duygu, Fransızca bir kitap aramak için gittiği Sahaflar Çarşısı'nda Üniversite yıllarında tanıdığı Metin'le (Savaş Dinçel) karşılaşır. Birlikte gençlik günlerini yeniden hatırlarlar. Birlikte, karşılıklı şiir okudukları yerleri gezerler. Duygu bu beraberlik sayesinde ruh dünyası düzeldiği sıra yeni yeni olaylar gelişir. Çeviri bürosuna sekreter olarak aldığı eski çocukluk arkadaşı Nermin, eniştesi ile ilişki kurmuştur. Bu ara kocası Yılmaz da, iş arkadaşı Müge (Nazan Ayas) ile kendisini aldattığını öğrenmesi Duygu'yu yeniden eski noktaya getirir.

Cevap Yaz

derin frida

21 Şubat 2006 19:35

1990 dan bu yana bu filmi arıyorum.adım,DUYGU YAŞAMIMIÇOK ETKİLEYEN BİR FİLM ÇOK SEVMİŞTİM HALA SEVİYORUM AMA KEŞKE İZLEMESEYDİM.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica