Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Adalı Kız

Adalı Kız

7,35

(18 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Şubat 1977 Duygusal Macera Dram Duygusal, Macera, Dram

Yönetmen: Oksal Pekmezoğlu Oksal Pekmezoğlu

Ülke: türkiye

Oyuncular: Gündüz Aker, Gönül Hancı, Elvan Ilgaz, Cevdet Arıkan, Ziya Ilgaz, Orhan Alkan, Nermin Özses, Necla Soylu, Mehtap Ar, Murat Soydan Devamını Gör...

Konusu : Eda ile Ali’nin arasındaki aşk hikâyesini anlatır. Eda, arkadaşlarıyla birlikte tekne gezintisi yaparken tekne bozulur. Bir süre denizin ortasında mahsur kalırlar. Bu sırada yakınlardan geçen biri onları kurtarır. Fakat bu adam hiç kimseyle konuşmaz, sorulara cevap vermez. Eda ve arkadaşları, kendilerini kurtaran kişinin Yabani diye anılan biri olduğunu öğrenir. Bu esrarengiz adamın gizemini çözmek isteyen Eda, arkadaşlarıyla iddiaya girer ve onu kendisine âşık etmeye çalışır. Kısa süre sonra Yabani, Eda'ya âşık olur. İkili nişanlanacakları sırada, Eda ve arkadaşları Yabani’yi tekneden atar ve gülerek evlerine döner. İstanbul’daki lüks hayatına geri dönen Eda, yaptığı şeyin huzursuzluğunu hissetmeye başlar. Bir gün gazetede Yabani’nin resmini görür. Yabani denilen bu adam aslında köpekbalıklarını inceleyen dünyaca ünlü bir bilim adamı olan Ali Yılmaz’dır. Eda, Ali’nin İstanbul’da verdiği konferanslardan birine katılır. Bir süre sonra aralarındaki aşk yeniden alevlenir. Fakat bu kez oyun oynama sırası Ali’ye geçmiştir.Ali

22 Eylül 2020 13:30

Sacma bir filmde olan Neslihan'a olmus

Cevap Yaz

performer

15 Mart 2019 22:55

osman seden'in sevdiği tarz bir film acaba osman seden çekseymiş bu filmi nasıl olurdu... ama oksal pekmezoğlu'da fena çekmemiş...

Cevap Yaz

YesilcamFanatizm

2 Mayıs 2018 07:21

Adalı Kız Filmi şimdileri Restorasyonlu şekilde Fanatik Filmin YouTube Kanalında yüklü. Film gerçektende diğer arkadaşların belirttiği gibi yavaş. Aslında Konusu güzel ama birşeyler eksik. Fakat Müjde Ar gerçektende güzel oynamış. Murat Soydana bence bu Rol iyi seçim olmuş. Film izlenebilinir.

Cevap Yaz

erhaab

13 Ekim 2017 04:37

Yazmayı unutmuşum:) Türk usulü Jaws sahneleri de vardır bu filmde, Amerikalılara ilham kaynağı olup onlardan 1 yıl önce çekmişiz:) Ayrıca Murat Soydan bu filmde Recep İvedik gibi köpekbalığı ile dövüşür:) Bildiğin birbirine girerler köpekbalığı ile ve en sonunda bıçaklayıp öldürür:) Aklıma Ziya'nın çakıyla aslanı öldürmesi geldi:))

Cevap Yaz

erhaab

13 Ekim 2017 03:40

Türkiyede köpekbalıklarını inceleyen dünyaca ünlü bilimadamı var mı yahu:)) şu senaristlerin hayalgücüne hayran olmamak elde değil bazen:) sanki Türkiye köpekbalığı cenneti:) Neyse diyerek filme hızlı bir geçiş yaptığımızda Murat Soydan'ın her zamanki donuk oyunculuğunu görüyoruz. Göksel Arsoy ve Engin Çağlardan sonra en zayıf aktör konumunda. Müjde her zamanki Müjde. Kola gibi kıpır kıpır. Ama filmin yıldızı Orhan Alkan tabiki. Konuysa bolca işlenen türden. İddia sonucu erkeği kendine aşık eden bir kadın ve sonunda pişman olup kendisinin de aşık olması. Aynı durumu Hülya Avşar Ibrahim Tatlıses'e, Hülya Koçyiğit de Tarık Akan'a yapmıştı. Kısacası, her 'seviyorum' diyen kadını baş tacı yapmayın arkadaşlar. Kadınlar Vahi Öz'ün dediği gibi 'şeytanın diplomalı çömezi' dir:)

Cevap Yaz

kursiyer

20 Temmuz 2016 09:09

Edanın arkadaşları yabani'nin köpekbalığı konferansında dinleyici olarak oturuyor. Mehtap ar ve Orhan alkan da konferansda fakat Yabani ile konferans çıkışında konuşuyorlar. Eda tesadüfen konferansı öğreniyor. Arkadaşları niye haber vermiyorlar Eda ya. Bu arada yönetmen Oksal Pekmezoğlu Kotrayı tamir eden kişi rölüyle gözküyor.

Cevap Yaz

MGUNAY

17 Aralık 2015 10:27

Müjde Ar filmde çok güzeldi. Füsun Kokucu seslendirmesi kendisine çok yakışıyor. Film idare eder.

Cevap Yaz

performer

29 Kasım 2013 21:09

bence güzel bir filmdir. kusur aramak için değil eğlenmek için izledim. oksal pekmezoğlu'nun temposu yüksek rejisi ve feridun kınay'ın filmde kullandığı çeşitli plaklarla (timur selçuk,frank pourcel orkestraları gibi) ortaya eğlenceli bir film çıkmış.

Cevap Yaz

benimsinema

29 Şubat 2012 17:38

aslinda filmin konusu bilindik. müjde murati kendisine asik ettirir, sonra cekip gider ve is isten gecince asik oldugunu anlar. muratta intikam almak ister. filmin sonunda murat baskasiyla evlenir ve müjde dügünü basar, onlari öyle görünce ucurumdan denize atlar. okadar rahatki sanki intihar degil keyif yapiyor, cünkü arka arka yüzüyor müjde. buarada muratta arkasindan atlar ve onu hem bogulmaktan hemde köpek baligindan kurtarir. filmin güzel yani köpek balik sahneleri. bi kac amatör sahnesi olmasa film iyi...

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

14 Ocak 2011 04:42

Bence, Müjde AR ile karşılıklı oynacak jöndam'ı mutlak! Kadir İNANIR olmalıymış dediğim filmlerden.. Murat SOYDAN'I O'na karşı biraz pasif kalmışta buldum. oysa, güzel de bir filmdir!.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica