Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Güllü Geliyor Güllü

Güllü Geliyor Güllü

8,78

(35 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1974 1 Saat 26 Dk Duygusal Komedi Duygusal, Komedi

Yönetmen: Atıf Yılmaz Atıf Yılmaz

Ülke: türkiye

Oyuncular: Mücap Ofluoğlu, Kenan Karagöz, Suat Geyik, Sıdıka Duruer, Niyazi Gökdere, Necip Tekçe, Meral Kurtuluş, Yaşar Şener, Sabahat Işık, Nermin Özses Devamını Gör...

Konusu : Filmde, aileleri kan davalı iki gencin başlarından geçen olaylar anlatılır. Kumcu ailesinin küçük oğlu sünnet düğünü sırasında Fındıkoğulları’ndan birini yanlışlı vurur. Böylece iki aile arasında kan davası başlar. İstanbul’a kaçırılan Ali’nin ismi Nuri olarak değiştirilir. Yıllar sonra Fındıkoğluları, kanlılarını bulması için kızları Güllü’yü İstanbul’a gönderir. Nuri ile Güllü’nün İstanbul’da kesişen yolları komik olayların da habercisidir.burcusara

3 Kasım 2019 14:53

Sonunda izleme şansı buldum bu filmi. Ses yine çok kaliteli değildi ama en azından bu defa çoğunu anlayabildim. Gerçekten çok komik bir film olmuş, hele hele hikayeyi anlatan kişinin yorumlarıyla. Ediz Hunun Güllü filmindeki karakterinin Güllüyü haketmediğini düşünmüştüm ama bu filmde çok yakıştırdım Taka Nuri ve Güllüyü. Gülmek isteyenlere tavsiye edebilirim :)

Cevap Yaz

Tuba.Artan

28 Ağustos 2018 00:28

"uyyy taka, ha bu ne caka" :) repliğiyle hafızamda kalmış. Ediz abi'nin performansı "Güllü"de olduğu gibi bunda da çok çok iyiydi. Hele ceketini sırtına attığı o resim...... :)

Cevap Yaz

furkanbabo

24 Nisan 2018 11:24

Çok eğlenceli bir film bütün oyuncular rolüne oturmuş ve ortaya çok güzel bir film çıkmış

Cevap Yaz

Malboro

24 Nisan 2018 01:04

Diyalogları muhteşem,kurgu olarak Karadeniz fikralarınının kurgusunu bünyesinde barındıran güzel bir film.Elbette oyuncu uyumu ve harikulade dublaj sanatçılarının sesi de ayrı bir tad veriyor.

Cevap Yaz

sinemaadamı

9 Aralık 2016 12:37

bu filmde ilk ve son kez kemal sunal dublajını kendi yapmıyor. onu cemil can bıçakçı seslendiriyor. hiç olmamış. biz kemal sunalın kendi sesine alışkınız. bikaç filmde adiler naşit, şener şen,münir özkulda dublaj yapmış biz hepsini kendi seslerinden dinlemeye alışmışız. filme gelince ediz türkan bülent üçlüsü çok iyi bir iş çıkarmış. filmin senaryosu gayet güzeldi taka nuri karakteri ile kumcuların ali karakterini ediz hun üstün bir başarı ile oynamıştı. ilk ve son kez kabadayı rolüne yakıştırdım ediz usta ama yine de tam anlamıyla bir kabadayı gibi davranamıyor. ediz baba mülayim,müşfik, nazik ve romantik rollerin adamı. biz onu hep öyle görmeye alışmışız. türkan şoray ise güllü rolünü çok süper oynamış. nevin akkaya dublajı ona çok gidiyor. başarısında nevin akkaya ablamızın katkısıda oldukça büyük. kemal sunal 2 3 sahnede görünüyor. rolü fazla değil dublajı da iyi değil keşke bu rolde oynamasaydı yahut kendi sesini kullansaydı.

Cevap Yaz

Uğur44

28 Ekim 2015 12:15

kemal sunal bitek bu filmde seslendirme kullanmış

Cevap Yaz

Aslan42902

13 Mart 2014 16:39

Kemal Sunal her filmde olduğu gibi bu filmde kendi sesiyle oynamamıştır.

Cevap Yaz

Rıza_Nur

3 Haziran 2015 17:10

De eki zaten ayrı yazılmış.Kemal Sunal her filmde olduğu gibi bu film de kendi sesiyle oynamamıştır dememiş ki.

ugurcan010203

14 Mart 2014 21:47

kardeşim sadece bu filmde kendi sesi değil kemal sunalın diğer tüm filmlerinde kendi sesini kullanmıştır

performer

11 Mart 2014 22:56

güzel bir film. burada neriman köksal'ın dublajı için nedret güvenç yazılmış bence değil başka biri ismini bilmediğimiz biri seslendirmiş ve güzel farklı da bir ses... bu arada yine atıf yılmaz farkı işte filmde anlatıcı bir ses kullanılmış.

Cevap Yaz

Kleberson

17 Eylül 2013 21:01

cok sevdigim bir film taka nuri karekteri süper :D

Cevap Yaz

XduygusuzX

12 Eylül 2013 09:06

Filmi tamamıyla izlemedim o yüzden yorum yapmak yersiz olur. tek merak ettiğim nokta Kemal Sunal nasıl olupta bu kısacık rolü kabul etmiş; üstelik dublaj olarak ki cok gereksiz olmuş

Cevap Yaz
Yandex.Metrica