Farah Zeynep Abdullah

Doğum Tarihi 17 Ağustos 1989
Doğum Yeri İstanbul
Eğitim Durumu University of Kent, Drama

Biyografisi

Irak Türkmenlerinden olan bir baba ile Türk ve Boşnak kökenli bir annenin kızı olarak İstanbul'da doğdu.Lisenin bir kısmını İstanbul Saint Michel Fransız Lisesi'nde okumuştur. Ancak daha sonra babasın ın işi gereği kaydını aldırarak İngiltere'de lise öğrenimini tamamlamıştır. Öyle Bir Geçer Zaman ki adlı dizinin 2'nci sezonundan sonra, diziden ayrılarak, oyunculuk kariyeri için kaydını dondurduğu Kent Üniversitesi (İngiltere) Fransızca-Drama bölümüne dönüp, eğitimini tamamlamış ve 2013'te diplomasını almıştır.Ayrıca,kadın-erkek eşitliği ile ilgili bir kampanya olan HeForShe reklamında oynamıştır. Amnesty Türkiye'nin de gönüllü destekçisidir Farah Zeynep, üniversiteye başlamaya hazırlanırken Öyle Bir Geçer Zaman ki adlı dizi için teklif geldi. İngiltere'ye, okuluna dönmesine üç gün kala deneme çekimlerinde başarılı bulunduğunu ve Aylin rolüne seçildiğini öğrenmiştir. Bu dizide dört çocuklu bir ailenin ikinci çocuğu olan Aylin'i canlandırmıştır.Daha sonra Yılmaz Erdoğan'ın filmi Kelebeğin Rüyası'nda oynamıştır.Bu filmde baş rolleri Kıvanç Tatlıtuğ ve Mert Fırat ile paylaşmıştır.2014 senesinde Star TV'de yayınlanan Kurt Seyit ve Şura adlı dizide başrol oynamıştır. Çağan Irmak'ın yönettiği 2014 yılının en başarılı filmlerinden olan Unutursam Fısılda filminde Hümeyra'nın da oynadığı Hatice (Ayperi) karakterinin gençliğini canlandırmıştır. Ayrıca oyuncu Barbie Prenses ve Rockstar animasyon filmindeki Prenses Azra'yı seslendirmiştir.

Oyuncu (15)

Son Yorumlar (9)

enigmacuture avatar enigmacuture 12 Kasım 2018 23:41:56

10

unutursam fısılda da ciddi anlamda iyiydi çok başarılı ve güzel.

mansurx avatar mansurx 24 Kasım 2016 19:31:17

8

Farah zeynep abdulah bugün izlediğim ekşi elmalar filminde ışıl ışıl parlıyordu ödüllük bir performansı var filmde özellikle aşk romanı okuduğu bölümler harikaydı öyle bir geçer zaman ki dizisindeki başarısının tesadüf olmadığını gösterdi diizlerde b aşarı kolaydır ama sinemada bu zordur çok örneği var kelebeğin rüyası,bi küçük eylül meselesi,unutursam fısılda ve ekşi elmalar bu filmlerin hepsinde iyi performans göstermek herkesin başaracağı şey değil yeni dizi ve filmlerde hep görmek isteriz başarılarının devamını dilerim.

vatansever10 avatar vatansever10 22 Ocak 2015 11:28:02

10

öyle bir geçer zaman ki dizisinde ki aylin rolü çok güzeldi. asabi,hayatta ümidini kesmiş ama güzel narin alımlı genç kız..

Yandex.Metrica