Cem Cücenoğlu

Gerçek Adı Cem Cücenoğlu
Doğum Tarihi 7 Nisan 1976
Doğum Yeri Ankara
Eğitim Durumu Müjdat Gezen Sanat Merkezi Batı Müziği Piyano Bölümü

Biyografisi

Ankara’da 7 Nisan 1976 senesinde dünyaya gelen Cem Cücenoğlu, Müjdat Gezen Sanat Merkezi Batı Müziği Piyona Bölümü mezunudur. Aynı zamanda oyuncu eğitmenlik sertifikası bulunmaktadır. 1.93 cm boyunda 115 kg olup, oldukça yapılı bir fizik özelliğine sahip oyuncu, bu özelliği oyunculuğunda da pek çok noktada kendisine avantaj sağlamıştır. Oyunculuğa başladığından bu yana Deli Yürek, Gurbet Kadını, Cennet Mahallesi, Yabancı Damat, Son Osmanlı Yandım Ali, Ustura Kemal ve Deli Dumrul gibi çeşitli sinema ve dizi filmlerinde yer almıştır.

Başarılı oyuncu şimdilerde sevilerek izlenen Poyraz Karayel dizisinde İlker Kaleli, Burçin Terzioğlu gibi ünlü isimlerle birlikte rol almaktadır. Dizide Taş Kafa karakterini canlandıran Cücenoğlu, cüssesinin ardından saflık derecesinde tertemiz kalbe sahip birini oynamaktadır. Dostluk, Aşk, Nefret g,b, her türlü duyguyu hissedebileceğiniz bu dizide Cem Cücenoğlu ve tüm ekip, başarılı performansları sayesinde izleyenlere keyifli dakikalar geçirmektedir. Özel yaşantısında masa tenisi ve buz pateni sporlarıyla ilgilenen Cücenoğlu, bir süre Zeynep Eylül Üçer ile birliktelik yaşadıktan sonra evlenmiştir.

Oyuncu (39)

Son Yorumlar (8)

juppderwall 29 Eylül 2009 19:02:09

10

Çılgın Kanal dizisinde SALİH karakterini oynamaktadır.  6-14-20-22 ve 24. bölümlerde oynamıştır. 18. bölüm henüz yayınlanmıştır.

juppderwall 02 Haziran 2009 11:17:06

10

Bu sezon Ayışığı ve Çılgın Kanal dizilerinde de oynadı

seyirdefteri 27 Şubat 2009 05:05:02

evet ilk olarak deli yürek ten hatırlıyorum.yine muhtelif rollerde izlemişliğimiz vardır.başarılı sayılabilecek bir oyuncudur

Yandex.Metrica