Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Nilay Erdönmez

Nilay Erdönmez

Doğum Tarihi : 12 Mayıs 1986

Eğitim : M.S.G.S.Ü.

Ajans : Nimet Atasoy Management

Hakkında : 2007 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı tiyatro bölümünden mezun oldu. Aynı okulda 2011'de yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2012 yapımı "Gözetleme Kulesi" filmindeki Seher rolüyle Uluslararası Adana Film Festivali'nde "en iyi kadın oyuncu ödülü"nü kazandı. Çeşitli tiyatro topluluklarında oyunculuk ve yönetmenlik yaptı. "Güzel Günler", "Bir Zamanlar Osmanlı: Kıyam" dizisinde Gonca Nigar rolüyle ve "Sevdaluk" dizisinde Emine rolüyle televizyon ekranlarında göründü. 19. Altın Koza Film Festivali, Gözetleme Kulesi, En İyi Kadın Oyuncu 18. Nürnberg, Türkiye-Almanya Film Festivali, Gözetleme Kulesi, En İyi Kadın Oyuncu BIFF, Brasilia Uluslararası Film Festivali, Gözetleme Kulesi, En İyi Kadın Oyuncu 8. Uluslararası Dadaş Film Festivali, Gözetleme Kulesi, En İyi Kadın Oyuncu RxSM Film Expo, A.B.D, Gözetleme Kulesi, En İyi Kadın Oyuncu 18. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Ödülleri, Gözetleme Kulesi, Jüri Özel ÖdülüKaptan34

7 Mayıs 2018 18:10

Ekranlara Çok Yakıştırdığım Çok Yetenekli Başarılı Bir Oyuncu Daha Fazla Projede Görmek İsterim

Cevap Yaz

by_yeti

25 Mart 2016 00:33

Sevdaluk dizisinde iki karakteri birden canlandırması, kendisinin gerçek bir oyuncu olacağının göstergesiydi. Çok başarılı bir oyuncu olduğunu söyleyebilirim. Gözetleme kulesindeki oyunuyla ödül alması başarılı olduğunun kanıtıdır.

Cevap Yaz

ugurkivanc

29 Temmuz 2011 19:42

Sevgili hocam hakkımda kimse birşey yazmamış bari ben yazayım dedim iyi bir oyuncu olmasının yanı sıra iyi de bir yönetmendir.Kendisini Jean Genet!in oyunu olan Zenciler oyununda izleyebilirsiniz.Ayrıca Semiha Berksoy Opera Vakfınında biz amatör oyuncuların oynadığı Pyramus'la Thisbe'nin İçli, Hazin ve Komik Aşkı ve Haince Ölümleri oyununda bizim yönetmenimiz olmuştur.Oyunun beğenilmesindeki en büyük nedeni onun yönetmenliğidir.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica