Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Banu Zorlu (Naime Banu Zorlu)

Banu Zorlu

Doğum Yeri : İzmir

Doğum Tarihi : 2 Aralık 1976

Hakkında : Banu Zorlu, 2 Aralık 1976 tarihinde İzmir’de doğmuştur. tam adı Naime Banu Zorlu'dur. Ayda adında bir kız kardeşi vardır. Eser Zorlu ve senarist Yasemen Zorlu’nun kızıdır. Banu doğduktan sonra aile İsviçre’nin Zürih şehrine göç etti. 3 yıl sonra da Almanya'ya Duseldorf şehrine gittiler. 3 yıl Sonra da tekrar İzmir’e taşındılar. İzmir İtalyan İlköğretim Okulu'nda okudu. 1985 yılında senaryosunu annesi Yasemen Zorlu'nun yazdığı, babası Eser Zorlu’nun yönettiği “Sevgi Damlacıkları”nda başrolünü Neşe Aksoy ve Hayati Hamzaoğlu'nun oynadığı filmde oynadı. Aynı filmle iki mansiyon bir özel jüri ödülü aldı. Ortaokul ve liseyi İstanbul Fransız Lisesi'nde bitirdi. Lisedeyken TRT Radyo Evi'nin açtığı sınavı kazanarak, solist olarak yabancı dillerde şarkı söyledi. Liseden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Şan ve Opera bölümünü kazandı. Burada piyano, solfej, ritim, mimik rol, opera ve sahne dersi aldı. Daha sonra Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Opera bölümünü kazandı. Burada da İtalyanca, Almanca, İngilizce, tiyatro, ülkeler dansı, şan, ritmik, modern dans, korrepetisyon, ensemble , sahne, diksiyon, yabancı dillerde diksiyon, opera tarihi, ritim, piyano gibi dersler aldı. 1991-1996 yılları arasında Kadıköy Haldun Taner Devlet Konservatuarı Piyano bölümünde okudu. 1996-2002 yılında okuduğu Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Sahne Sanatları Bölümünden mezun oldu. 1995 yılında babası Eser Zorlu’nun yönettiği TRT için çekilen “Müdür Baba” isimli dizide 52 bölüm oynadı. 1997 yılında ilk kez İzmir’de sahneye çıktı. 1998 yılında TRT için çekilen “Büyülü Gözler” isimli dizide başrol oynadı. 1999 yılında babası Eser Zorlu’nun yönettiği, TRT için çekilen “Hayat Bazen Tatlıdır” isimli dizide 52 bölüm oynadı. 2002 yılında başrollerini Ajda Pekkan’la paylaştığı “Şöhret Sandalı” filminde oynadı. 2010 yılında kardeşi Ayda ile birlikte açtığı Nişantaşı’ndaki Mavi Bale Dans Merkezi’nde şan dersleri vermeye başladı. Banu Zorlu, sahnede yedi dilde şarkı söyleyebilmektedir. Albümleri : 1997 - Vay Başımıza Gelenler 1999 - Uğur Böceği 2004 - Aşk 2004 - Boom Boom 2005 - Nanu 2006 - Gizli Aşk 2008 - Gönül Çiçekleri 2012 - AnsızınKaptan34

18 Ocak 2017 11:13

Duruşu ve sanatçıları ile örnek güzel bir kadın oyunculuk yakışıyor kendisine

Cevap Yaz

mugurxxl

24 Aralık 2010 11:31

Banu Zorlu Türkiye’nin en güzel sanatçılarından bir tanesi.

Sanatını konuşturan Zorlu aynı zamanda mankenlere taş çıkartacak bir fiziğe sahip.

Güzelliği ile bir çok erkeğin rüyasını süsleyen sanatçı yaptığı albümlerle müzik sektöründe yükselmek istiyor.

Çalışmalarına aralıksız devam eden sanatçı sahne aldığı gece kulüplerinde ve konserlerinde hayranlarının yoğun ilgisiyle karşılaşıyor.Özellikle Ortadoğu’da beş yüz binden fazla kaset satışıyla büyük sükse yapan Banu Zorlu aynı başarıyı yurt içinde yakalamayı hedefliyor.

Gönül Çiçekleri şarkısıyla gönlümüze taht kuran sanatçının klip ve reklam desteği yok bu nedenle hak ettiği yere gelmiş değil.

Çıkardığı “Yap Bi Güzellik Sevineyim” adlı albümünü ile iyi bir çıkış yakalamayı hedefleyen Zorlu yeni albüm için imajını da yeniledi.

Oryantal esintilerin ağırlıkta olduğu albümüne çok güvenen sanatçı ,  Lübnan’da listelerde bir numara olan şarkısının Türkiye’nin yazlık mekanlarında en çok çalınan parça olmasını bekliyor.

Güzelliği ile sanatını birleştiren Banu Zorlu’nun başarıyı yakalayacağına inanıyorum.  

 

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

23 Eylül 2010 15:17

O'nu oyuncudan ziyade manken gibi görmek daha bi güzel.. mankenliğine hatırlamıyorum. sanırım ona yaşı, epey geçti... Şarkıcı desem;bir şarkısını Tv de rast geldim ama! şuan da o şarkısının ismini de hatırlamıyorum zaten salt güzelliği ilgimi çekmişti...

Cevap Yaz

cansel_gözde

1 Mart 2007 00:11

güzel bir bayan ama oyunculuk yakismiyor model olarak kalsin bence

Cevap Yaz
Yandex.Metrica