Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Gülse Birsel

Gülse Birsel

Doğum Yeri : İstanbul

Doğum Tarihi : 11 Mart 1971

Eğitim : Beyoğlu Lisesi-Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi

Hakkında : Üniversitenin ikinci yılında Aktüel dergisinde muhabir olarak çalışmaya başlayan Gülse Birsel, 1994'te Boğaziçi Üniversitesinden mezun olur olmaz ABD'ye gitti ve New York Columbia Üniversitesi Sinema Bölümü'nde yüksek lisans yaptı. 1996'da Türkiye'ye döndü ve ATV'de çalışmaya başladı. Ardından Esquire, FHM, Harper's Bazaar, House Beautiful, Gezi gibi dergilerin yayın yönetmenliğini yaptı. (Kendisi "dünyada Esquirein tek kadın yayın yönetmeni ünvanını da almıştır o dönem.) Bazaar Gelin ve Orangeergilerini çıkarttı. ATVde yayımlanan, aynı zamanda senaryo yazarlığını da üstlendiği Avrupa Yakası adlı dizide ana karakterlerden birini canlandırmaktadır. Aynı zamanda Sabah gazetesinin köşe yazarlarından biri olan Gülse Birsel'in, gazete yazılarının ve bir dönem metin yazarlığını ve sunuculuğunu üstlendiği G.A.G adlı TV programının metinlerinin bir derlemesi olan Gayet Ciddiyim adlı kitabı vardır. 2004'te çıkan Hâlâ Ciddiyim ve 2005'te çıkan Yolculuk Nereye Hemşerim?adlı kitapları da tıpkı ilk kitabı gibi "Çok Satanlar" listesine girmiştir. Kendisi için ''Charlie Chaplin'in kötü bir taklidi, üstelik uzun boylu bir kadın kılığına girmiş, sahnede hokkabazlık yapıyor diye düşünün, işte o benim.''şeklinde bir tanımı olan Gülse Birsel, Avrupa Yakası oyuncusu ve senaristi olarak ülkenin birçok üniversitesinden ödüller almasıyla beraber; Altın Kelebek TV Yıldızları Ödülleri, Beyaz İnci Ödülleri, MGD Ödüllerigibi ödüllerin de gediklisi olmuştur.Sinemakralı1

13 Mart 2020 11:41

Komedi türünde diziler de güzel işlere imza attı senarist olarak başarılı oyunculuğu da yazarlığı da fena değil köşe yazarlığı da öyle başarıların devamını dilerim.

Cevap Yaz

Ali_Alamuti

10 Aralık 2019 22:11

Dizilerini kaçırmadım ama oyuncu olarak hatırımda kalan fazla rolü maalesef yok.

Cevap Yaz

MenesCrow

25 Eylül 2015 15:06

Ben bi senaristim ve bu sektörde Hocam diyebileceğim tek insan şüphesiz o dur.Sıkıcı bir pazar günü ne yapacağım diye düşünürken en eğlenceli şeyi bulmak gibidir Gülse Birsel.Hepimiz yaşadığımız toplumun oluşturduğu kurallar neticesinde sınıflandırılır ve eleştiriliriz bana göre hayatın hiç bir kanalında kural yoktur.Dolayısıyla tıpkı benim gibi Gülse Birselin hayal dünyasına Rtük müdahale edemez. :)

Cevap Yaz

Busra_Yldz

3 Şubat 2015 17:59

Gerçekten komedi yapmak zor iş.Bunu başaran senaristlerimiz den birisi.

Cevap Yaz

vatansever10

20 Ocak 2015 16:40

yaşarken kıymeti bilinmesi gereken senaristlerımızden birisi...

Cevap Yaz

ASLANTAS

1 Nisan 2013 01:49

On numara bir insan...Zeka küpü...Gagtan beri takip ederim...Müthiş....

Cevap Yaz

Senden Başka

20 Eylül 2012 14:41

Gazetede okuduğum Gönül Ülkü için yaptıkları, onu daha da çok sevmeme neden oldu. Komedi yazmak kolay iş değil ,o hep zoru seviyor.

Cevap Yaz

Loverman

28 Nisan 2012 15:28

oyunculuğu iyi senaryoları kötü, genel anlamda başarılıdır. her ne kadar senaryolarını sevmesemde bayanlar içinde güçlü bir isimdir. farklı çalışmalara girerse daha iyi konuma gelecektir.

Cevap Yaz

portiangel

25 Ocak 2012 10:51

aferin kız sana bu ne başarı helal olsun yani hem senarist olarak hem oyuncu olarak gayet başarılısın , tebrik ve takdir ediyorum.

Cevap Yaz

OZZO

18 Ocak 2010 12:55

Bu kadar sağlam kadro ile çekilmiş güzel bir filmin değer görmemesi çok yazık. Film çok güzel.Değişik bir tad katılmış. Oyuncular müzik çok kaliteli mutlaka izleyin.Büyük ustalar hep biraraya gelmiş. Amatör çekim bile yok. Film çok profesyonel.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica