Hasan Kaçan

Gerçek Adı Hasan Kaçan
Doğum Tarihi 10 Aralık 1957
Doğum Yeri İncesu/Kayseri

Biyografisi

Hasan Kaçan (d. 10 Aralık 1957, İncesu, Kayseri), Türk karikatürist, oyuncu ve film yapımcısı.
1957 yılında Kayseri'nin İncesu ilçesinde doğmuştur. Daha sonra çok küçük yaşta ailesiyle Kayseri’den İs tanbul’a gelmiştir. Ortaokul yıllarında Oğuz Aral’la karşılaşmasıyla hayatı farklı bir yöne girmiştir. O dönemdeki mizah anlayışını 15 yıl boyunca Gırgır dergisinde sergileyen Kaçan, gelişiminde Aral’ın rolünü her fırsatta vurgulamıştır.
Gırgır’dan sonra yine dergi ve gazetelerde karikatürler çizen Kaçan, televizyon ve sinemada da kendini göstermiştir.
Gırgır'da çizdiği bant karikatürleri Eşşek Herif ve Cork en sevilen bant karikatürler arasına girmiştir. Ayrıca 90'lı yıllarda köşe yazarlığı da yapmıştır. Ekmek Teknesi'ne senaristlik yapmış ve dizide Heredot Cevdet tiplemesini canlandırmıştır. Ayrıca Eşref Saati dizisinde de Kaptan Küstü karakteri ile karşımıza çıkmaktadır. A.R.O.G filminde de yer almaktadır.
Keskin Ustura adlı bir mizah dergisini çıkarmıştır. 5-10 Temmuz 2008'de, temsili Nasreddin Hoca görevini yapmıştır. Ayrıca; 'PANA Film'in yapımcı ortaklarındandır. Hasan Kaçan halen TRT 1'de yayınlanan Halil İbrahim Sofrası adlı dizide 'Berber Ali' rolünü canlandırmaktadır. Leyla ile Mecnun dizisinin 14 Mayıs 2012'de yayınlanan bölümünde konuk oyuncu olarak yer almıştır.

Senaryo (6)

Oyuncu (22)

Son Yorumlar (14)

furkanbabo avatar furkanbabo 14 Ağustos 2017 19:27:25

10

türk dizilerinde ki kıssa anlatıcılarinin öncülerinden diyebiliriz hasan kaçan kaçan icin dersivane kişiliğiyle tam bir Anadolu insani

mansur34 avatar mansur34 07 Haziran 2016 08:40:19

7

Hasan kaçan özellikle komedi ve dram olmak üzere her tür de rolün altından kalkabilen yetenekli iyi bir oyuncu ya nasip ya kısmet filmin de baş rolün altından kalkmış filmi ayakta tutan iyi bir performansı vardı asıl mesleği karikatüristlikte de başa rılıydı yeni dizi,tv filmi,sinema filmi hatta ses tonu da iyi olduğu için sunuculukta da görmek isteriz başarılar dilerim.

silvester 21 Ocak 2012 19:37:01

Hasan Kaçan,çok değişik bir simaya sahip, bir o kadarda karizması olan bir sanatçıdır.Babam için dizisinde de çok iyi ve çok tamamlayıcı bir roldedir.Dizinin tutmasındaki en önemli etkenlerden biridir diyebilirim.Başarılarının devamını diliyorum..... .Silvester.

Yandex.Metrica