Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Hasan Kaçan (Hasan Kaçan)

Hasan Kaçan

Doğum Yeri : İncesu/Kayseri

Doğum Tarihi : 10 Aralık 1957

Hakkında : Hasan Kaçan (d. 10 Aralık 1957, İncesu, Kayseri), Türk karikatürist, oyuncu ve film yapımcısı. 1957 yılında Kayseri'nin İncesu ilçesinde doğmuştur. Daha sonra çok küçük yaşta ailesiyle Kayseri’den İstanbul’a gelmiştir. Ortaokul yıllarında Oğuz Aral’la karşılaşmasıyla hayatı farklı bir yöne girmiştir. O dönemdeki mizah anlayışını 15 yıl boyunca Gırgır dergisinde sergileyen Kaçan, gelişiminde Aral’ın rolünü her fırsatta vurgulamıştır. Gırgır’dan sonra yine dergi ve gazetelerde karikatürler çizen Kaçan, televizyon ve sinemada da kendini göstermiştir. Gırgır'da çizdiği bant karikatürleri Eşşek Herif ve Cork en sevilen bant karikatürler arasına girmiştir. Ayrıca 90'lı yıllarda köşe yazarlığı da yapmıştır. Ekmek Teknesi'ne senaristlik yapmış ve dizide Heredot Cevdet tiplemesini canlandırmıştır. Ayrıca Eşref Saati dizisinde de Kaptan Küstü karakteri ile karşımıza çıkmaktadır. A.R.O.G filminde de yer almaktadır. Keskin Ustura adlı bir mizah dergisini çıkarmıştır. 5-10 Temmuz 2008'de, temsili Nasreddin Hoca görevini yapmıştır. Ayrıca; 'PANA Film'in yapımcı ortaklarındandır. Hasan Kaçan halen TRT 1'de yayınlanan Halil İbrahim Sofrası adlı dizide 'Berber Ali' rolünü canlandırmaktadır. Leyla ile Mecnun dizisinin 14 Mayıs 2012'de yayınlanan bölümünde konuk oyuncu olarak yer almıştır.furkanbabo

14 Ağustos 2017 19:27

türk dizilerinde ki kıssa anlatıcılarinin öncülerinden diyebiliriz hasan kaçan kaçan icin dersivane kişiliğiyle tam bir Anadolu insani

Cevap Yaz

mansur34

7 Haziran 2016 08:40

Hasan kaçan özellikle komedi ve dram olmak üzere her tür de rolün altından kalkabilen yetenekli iyi bir oyuncu ya nasip ya kısmet filmin de baş rolün altından kalkmış filmi ayakta tutan iyi bir performansı vardı asıl mesleği karikatüristlikte de başarılıydı yeni dizi,tv filmi,sinema filmi hatta ses tonu da iyi olduğu için sunuculukta da görmek isteriz başarılar dilerim.

Cevap Yaz

silvester

21 Ocak 2012 19:37

Hasan Kaçan,çok değişik bir simaya sahip, bir o kadarda karizması olan bir sanatçıdır.Babam için dizisinde de çok iyi ve çok tamamlayıcı bir roldedir.Dizinin tutmasındaki en önemli etkenlerden biridir diyebilirim.Başarılarının devamını diliyorum......Silvester.

Cevap Yaz

delikadir39

18 Aralık 2010 00:29

Harika bir oyuncu.Şen şakrak bir sesi var.Sanırsam asıl mesleği karikatüristlik.Başarılar dilerim Hasan Abi'ye.

Cevap Yaz

motorlarimaviliklere

9 Aralık 2008 22:37

çok sevimli, çok başarılı, işinin eri...

Cevap Yaz

kundera38

5 Kasım 2008 19:05

kardeşi metin kaçan da iyi bir yazardır ve ağır roman filmi de onun rmanından sinemaya uyarlanmıştır.yeğeni de kurtlar vadisi'nde pürmüz'ü canlandırmıştır.

Cevap Yaz

fdts

11 Eylül 2008 18:42

mükemmel ve başarılı ikisi bir arada

Cevap Yaz

Kerimoğlu

27 Ağustos 2008 14:03

yapımcı-senarist-oyuncu... hemde Türkiye'nin dinamosu olan yapımlarda emeği geçmiş bir usta...

Cevap Yaz

Sylvester Stallone

28 Temmuz 2008 22:16

VALLA HEREDOT CEVDET KARAKTERİ ACAYİP İYİ YAKISIYORDU Kİ EVLERİMİZE KONUK OLUYORDU,KAHVENİN İNSANLARI,TÜÜÜM BARDAKLAR DOLSUN,YAKLAŞIN YAMACIMA VE BU KONUYU ANLATMIŞ MIYDIM DİYE KLİŞE LAFLARI VARDI.AMA ÖZELLİKLE TARİHTEN ANLATIYORDU Kİ BU KONULARI İNSANIN HOŞUNA GİDİYORDU...GERCİ HEP DİZİDE ÖYLE HER ZAMAN GÖRÜNMEDİ SADECE AKŞAM OLDUGUNDA KAHVEYE GELDİĞİNDE GÖRDÜĞÜMÜZ BİR ŞAHSİYETTİ.HERŞEYİ İLE 4 DÖRTLÜK İNSANDIR..

Cevap Yaz

panter131

16 Ekim 2007 20:44

hem mükemmel bir senarist hemde oyuncu

Cevap Yaz
Yandex.Metrica