Gizem Güven

Gerçek Adı Gizem Güven
Namı Leyla
Doğum Tarihi 31 Aralık 1993
Doğum Yeri İstanbul
Eğitim Durumu Koza Koleji
Ajans Layla Şirin Ajans

Biyografisi

3 yaşında Pınar süt reklamında rol almıştır. Ardında oynadığı çeşitli reklamlar olmuştur. 6 yaşlarındayken sinema filmi dublajı yapmıştır. Sonrasında ilk olarak Temiz Aile Temiz Gelecek adlı dizide 20 bölüm oynamıştır. Bu projenin sonlanmasının ardından İki Arada dizisinde Özge karakterini canlandırmıştır. Bu yıllarda reklam çalışmalarına da devam etmiş ve Akbank reklamlarının serilerinde oynamıştır. Melodi, Bugün, Şampiyon gazete ekinin reklamında oynamıştır. LC Waikiki giyim markasının 5 yaşından 17 yaşına kadar mankenliğini sürdürmüştür.

2002 yılında başlayan Sihirli Annem dizisinde Ceren karakteri ile uzun yıllar devam etmiş, geniş kitlelerce tanınmıştır. 2006 yılında Sihirli Annem dizisinin bitmesinin ardından Selena dizisinde Leyla karakterini canlandırmıştır. (2006-2009) İlköğretim eğitimini Özel Koza Kolejinde tamamlayıp, Özel Beykent Koleji Sosyal Bilimler Lisesi'ni kazanarak lise eğitimine burada devam etmiştir (2012-2013). Lise yıllarında Sihirli Annem dizisinin tekrar başlamasıyla Ceren karakteriyle ekranlarda bulunmaya devam etmiştir. (2011-2012) Bu dizinin bitmesinin ardından okuluna ağırlık vererek üniversite sınavlarına hazırlanmaya başlamış, kısa dönem çizim kursunda eğitim almıştır. Ayrıca bu süre içerisinde dublaj yapmaya da devam etmiştir. Beykent Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünü yüzde yüz başarı bursu ile kazanmıştır. Üniversitede ilk yılını başarı ile tamamlayan Güven, eğitimine devam etmektedir. Yeni projesi Yedikule Hayat Yokuşu dizisinde Ayfer karakterini canlandırarak ekranlara geri dönmüştür.[2] 2015 yılında 'Ne Münasebet' adlı dizide Ayça karakterini canlandırmaya başlamıştır.

Oyuncu (13)

Son Yorumlar (65)

sinemaagresif avatar sinemaagresif 24 Mart 2016 15:05:47

8

Sihirli Annem 'de Ceren ile Selena 'daki Leyla rolü süperdi.Ne Münasebet adlı bir komedi dizisinde de oynamıştı ama takip etmiyordum diziyi .Artık sihirli ve komedi diziler haricinde başka yapımlarda değişik rollerde görmek isteriz. Drama da nası l oynar merak ediyorum. İnşallah yakın zamanda bizleri şaşırtacak güzel bir dizi veya filmde farklı bir karakterde izleriz kendisini. Allah yolunu açık etsin.

AlmisHan 28 Ocak 2015 00:49:11

Hazret-i Muhammed: Tevazu eden, helal kazanan, huyu güzel olan, herkese karşı yumuşak olan ve kimseye kötülük etmeyen, insanların iyisidir. (Birisi Gizemi tarif et dese böyle tarif ederdim MaşaAllah Gizemin ahlakı yüz güzelliğinden kat kat daha güzel .)

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 05 Eylül 2014 11:00:03

7

Selena ve sihirli annemde çok iyiydi çocuk oyuncu olarak ama çoktan beri ortada yok.

Yandex.Metrica