Murat Prosçiler

Doğum Tarihi 24 Kasım 1975
Doğum Yeri İstanbul
Ajans Sihirli Anahtar

Biyografisi


Türk sinema, tiyatro ve televizyon oyuncusu ve seslendirmendir.

1998 yılında Sandımay Sokak Tiyatrosu'nda oynadı. Kendisi ünlü çizgi film dizisi SüngerBob KareŞort'da Sünger Bob'u seslendirmiştir. 2005'te Şebnem Ferah'ın Çakıl Taşları isimli video klibi ve Kolpa'nın 'Son Nefesim' ve 'Yatağın Soğuk Tarafı' adlı kliplerinde de oynamıştır. Kliplerde ona Sırp model Sara Vulovic eşlik etmiştir. Kendisi aynı zamanda 2008 yılından beri Merlin adlı tv dizisinde Merlin karakterini seslendiriyor. Ayrıca Hey Arnold! çizgi dizisindeki sakar Eugene'i seslendirmiştir.

Rizzoli ve Isles'da She Works Hard For The Money(O,Para İçin Çok Çalışıyor) bölümünde Lucas Bilton rolüne seslendirme yapmıştır. Madagaskar Penguenleri isimli çizgi filminde de bir bölümlük seslendirme yapmıştır. ICarly ve Zack ve Cody'nin Lüks Yaşamı ismindeki bir dizide de bir bölümlük seslendirme yapmıştır.Back at the Barnyard isimli çizgi filmde de Otis'in küçüklüğünü seslendirmiştir. Desperative Housewives dizisinde bir bölümlük seslendirme yaptı.2013 yılında 20 dakika isimli dizide Dr.Kerim Solmaz rolünü canlandırdı.

Oyuncu (73)

Son Yorumlar (19)

SarpBayhan avatar SarpBayhan 23 Eylül 2019 01:27:27

Başarılı bir seslendirme sanatçısı kendisi, aynı zamanda oyunculuğu da fena sayılmaz. Kanal7'de yayınlanan Elif isimli dizide Tarık isimli kötü adam karakterini başarıyla oynamıştır.

Tuba.Artan avatar Tuba.Artan 02 Ekim 2017 21:11:14

9

Şuan kanal 7 de Elif dizisinin kötü adamı Tarık kendisi..Performans yine çok iyi..Ama dişler konusunda biraz bakıma ihtiyacı var.. yakın plan malum....

aysenazan avatar aysenazan 15 Mayıs 2017 11:09:13

9

İsmi aklıma gelince ilk olarak yakışıklı ve karizmatik sıfatları aklıma gelse de bu sıfatlarla geçiştirilmeyecek bir oyuncudur. Zira o kocaman gözleri, ses tonu kadar yüreği ve dimağı da güzel bir adamdır. Hayvanlar konusunda son derece duyarlı olan oyuncunun kalemi de güzeldir.

Yandex.Metrica