Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Engin Günaydın (Engin Günaydın)

Engin Günaydın

Doğum Yeri : Erbaa/ Tokat

Doğum Tarihi : 29 Ocak 1972

Eğitim : Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü

Ajans : Duygu Başara Casting

Hakkında : İlk önce Otogargara adlı tiyatro oyununda küçük bir rol almış olup, daha sonra televizyonda yayınlanan Bir Demet Tiyatro adlı dizide "Zabıta İrfan" rolü ile adından sözettirmiş. Sonrasında Mehmet Ali Erbil ve Emel Sayın'ın baş rolünü oynadığı Aşkım Aşkım adlı TV dizisinde Tarık Usta rolünde oynamıştır. Okan Bayülgen tarafından sunulan TV programı Zaga'da da bir süre kısa skeçlere çıkan Engin Günaydın, 2005 yılından itibaren rol almaya başladığı Avrupa Yakası adlı televizyon dizisinde "Burhan Altıntop" karakterini canlandırmış ve popüler kültürde önemli bir referans haline gelmiştir. Sanatçı ayrıca O Hikayedeki Mal Benim adında bir stand up gösterisi yapmaktadır. Birçok dizi, sinema ve reklam filmlerinde rol almıştır.Ali_Alamuti

12 Aralık 2019 00:06

Burhan Altıntop u unutmak ne mümkün.

Cevap Yaz

mansur34

22 Haziran 2016 15:28

Engin günaydın dram ve komedi her türde oynayabilen iyi ve kötü her tür rolün altından başarılı kalkabilen bir oyuncu olmasının yanında senarist olarak da çok iyi vavien de oldukça başarılı bir iş çıkarmıştı içimdeki ses de fena değil sadece son yarım saat de tekrara düşülmüş yoksa içimdeki ses de fena senaryo değil kısaca çok yetenekli çok iyi bir oyuncu ve çok iyi bir senarist sevdiğim bir oyuncu yönetmenlikte yapabileceğine inanıyorum başarılarının devamını dilerim.

Cevap Yaz

Kleberson

8 Temmuz 2013 01:10

sevdigim oyunculardan galip dervis dizisi cok güzel

Cevap Yaz

sinemadelisi

28 Haziran 2013 13:34

Hem drama hem komedide kendini ispatlamış usta bir aktördür. Çok Yetenekli kesinlikle yeni kuşağın en iyi 5 Aktöründen biridir. Son olarak galip derviş dizisinde beğenerek izliyoruz yolun açık olsun.

Cevap Yaz

masato

21 Nisan 2013 12:16

Yetenekli ve başarıya ulaşmış insanları çekemeyen bazı kesimler illaki olur zaten ,bu da doğanın kanunu işte ,Burhan altıntop tiplemesi çok başarılıydı,hiç de itici ve sahte gibi değildi ,gerçektende o olmasaydı Avrupa Yakası izlenmezdi,eğer normal mal mal ve ciddi konusulan bi film olmasaydı,insanlar bence hiç de izlemezdi,artık insanlar üzülmekten sinirden ve stresten bıktı ,kendini güldüren ,eğlendiren filmleri izliyolar ,bilmem siz daha nerelerdesiniz...

Cevap Yaz

rhegno

22 Eylül 2012 23:23

harika bir yetenek..ne yapsa başarır

Cevap Yaz

delikadir39

18 Ekim 2011 19:07

İyi bir oyuncuya benziyor ama biraz fazla cıvıtıyor.Mesela avrupa yakasındaki konuşmaları bence komik değildi bilakis iticiydi.

Cevap Yaz

kariz_ma_35

15 Ekim 2011 14:36

Engin Günaydın kesinlikle bulunduğu sıralamayı hak etmiyor mgunay'a aynen katılıyorum..

Cevap Yaz

MGUNAY

14 Ekim 2011 09:38

dünyanın en büyük aktörü Engin Günaydın'dır oyuncumuza verilen yıldızlar az biraz daha yüklenelim birinci sırayı hakeden bir oyucudur bundan önceki sanatcılar bu oyuncumuzdan çok kötü oynuyorlardı sinemamızın en yük akı bir oyuncudur sinemamıza ve dizilerimize hizmeti çoktur çünkü.

Cevap Yaz

bltszlk

15 Eylül 2011 08:07

  Engin Günaydın ''Avrupa Yakası'' dizisinde Burhan Altıntop olarak yıldızı parladı.Şimdi ise Muhteşem Yüzyıl adlı dizide Gül Ağa'yı canlandırmaktadır.Kendisine sevgiler dilerim.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica